Skocz do zawartości
DanioS

Amd Czy Intel, Jaka Plyta Główna, Gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników odwiedzających ten temat, proszę o rzetelne odpowiedzi i wyrozumiałość.

 

na wstępie podam swój skład kompa.

PAMIĘĆ:

2X1GB GOODRAM DualChannel DDR2 800MHz (ZMIANA NA OCZ 2X2GB REAPER 1066MHz)

ZASILACZ:

Chieftec CFT-620 - 620WATT

OBUDOWA:

Aerocool AeroEngine Plus - zamontowane z boku 180mm Wentylator oraz z przodu 140mm wentylator

KARTA GRAFICZNA:

GeForce GTX 280

 

Powiem krótko potrzebuję Dobrego proca i płyty pod tego dobrego proca wszystko pod kartę wymienioną wyżej. Nie mam pojęcia czy do gier lepszy jest AMD czy INTEL, obecnie posiadam Intel C2D E4500 2@20ghz oraz 550 zł i teraz mamy 3 opcje do wyboru:

 

1. Zostawić proca, kupić chlodzenie (np. Karakorum 80zł+pasta termo. 25zł), dobrą płyte główną (np. Asus P5QL-E - 400zł) i podkręcić go do tych 3,3 GHz.

 

2. Sprzedać proca za około 150-200zł mieć 750 zł i za ta cenę kupić jakiegoś Intela z Płytą główną,

 

3. to samo co wyżej, i za tą cene kupić jakiegoś AMD z płytą.

 

 

Co byście zrobili?

 

KONTAKT: GG 4094461

 

pozdrawiam

DANIOS

Edytowane przez DanioS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, widze że szybko działacie ale po 1. płyta + ten proc = ok. 950zł a ja mam 750zł, po 2. karta gf 280gtx wymaga min. 3,2GHz na rdzeniu więc dodatkowo trzeba byłoby kupic Karakoruma i pastę termo. aby go podkręcic do 3,3 co by wyszło +100zł a więc 1050zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo gdyż mam około 2400zł - karta graf (ok.1400zł), - zasilacz tylko firmowe niechce sie martwic ze cos mi sie spali(około 300zł), - obudowa 200zł to wychodzi nam 500 które zostanie + za sprzedaż proca ok.250 czyli 750 za które musze kupić proca i płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz:

 

Pentagram 500W Silent Force CAV-500-A12S,

BeQuiet StraightPower E6 400W

Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S

Enermax Pro82+ 385W

 

Wszystkie sobie poradzą.

 

HD4870 kosztuje okolo 1000zł. Jest bardziej opłacalny niż gtx280.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo 4870 i amd i masz platforme Dragon xD Po co ci az 620W ? andrew dal polecane i oplacalne zasilacze ichocy taki BeQuiet 400W i da sobie spoko rade. 1400 zl to jednak bardzo duzo i trzeba sobie odpowiedziec na pytanie czy warto, bo z tej stajni to dobra karta nie jakis kombinator, ale cena naprawde daje troche ;] Ogolnie to ja pozbylbym sie tego proca i x3+asrock lub e5200+p5ql. Intel po oc sprawniejszy ale troche mniej przyszlosciowy, wiec znow to zalezne od upodoban twoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu brać taki zasilacz. Będzie ze dwa razy na wyrost :wink: Kup tańszy, np któryś co podał andrew777 i do tego X3+Asrock. W grach w których liczą się mhz i nie więcej niż 2 rdzenie to jednak E5200 będzie deczko lepszy ale myślę że to nie jest duża różnica+większa przyszłościowość Phenoma daje mu przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...