Skocz do zawartości
gronio89

Dobra Płyta Microatx?

Rekomendowane odpowiedzi

Mając 600zł sprzedałbym mobo i proca i zainteresował się Phenomem II X3+jakieś mobo np ASRock 780GXE (a jesli mobo musi być mATX to też znajdziesz napewno np Asus ma dużo modeli lub gigabyte) :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przypuscmy ze sprzedam plyte oraz procka i przesiade sie na amd, to i tak potrzebuje rady co do plyty do amd,jak juz mialbym zmieniac platforme to wzialbym phenoma x4 :D ile dostane za tą plytke na gwarancji 2 lata jeszcze, procek bez gwarancji ale o duzych mozliwosciach [ustawiam go tak: do neta - vid 1.1 (bo nizej juz plyta nie pozwala :P) @1.86Ghz load 39'C, gry: vid 1.325@3.6Ghz 60 do 65'C, extreme (tylko do testow): vid 1.4@3.8 ( wiecej juz nie moge dac bo temp sa za wysokie 75'C load. ale to jeszcze nie koniec procka bo na fsb 560*6 wstaje ale dalej juz ramy padaja, bo jakies kiepskie sztuki trafilem :(, nawet nie mam jak sprawdzic ile da sie z niego wycisnac] dodam ze ma standardowy vid 1.225 zamiast 1.325 :P

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mobo powiedzmy 200zł i za procka 200zł, może nawet więcej bo niezła sztuka, ale załóżmy że masz to 400zł+swoje 600zl co daje Ci 1000zł. Jeśli zależy Ci na 4 rdzeniach to Phenom II X4+ASRock to koszt około 1140zł. Czyli jeszcze 140zł dozbierasz i wtedy masz naprawdę wydajną maszyne podatną na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladnie :D dzieki za rady :) heh az szkoda mi sprzedawac taka sztuke tego procka :P jakby nie bylo to jakis selekt...

a gdzie moge tego asrocka kupic pod matx?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka nie żałuj bo zmieniając na AMD wyjdziesz na dobre :wink: Ten ASRock fajnie wygląda ale w Polsce nigdzie w sklepach niema. Ewentualnie można jeszcze Gigabyte GA-MA74GM-S2H ale nie wiem jak u niego z OC. Asus M3A78-VM też godny uwagi i zdaje się OC ma całkiem całkiem.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna kupic?moze w UK?mam tam rodzine to by wyslala plytke:D

a i jakis link moze do tego asrocka poprosze, np do jego strony zebym zobaczyl co to za plytka :)

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to chyba trzeba poczekac az bedzie dostepna w polsce albo UK :P

a i jakie pamieci do tego phenoma brac do podkrecania?czytalem wlasnie ze bardzo wybredny jest w stosunku do pamieci bo ma wbudowany kontlorer. te moje to jakis szmelc:/ 1100 to juz max...a jakby je puscil na wiekszym napieciu(2.4) przez dluzczy czas zeby sie spalily to wykryja to w serwisie?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz mam najmniejszy dzielnik i wcale mi to nie pomaga bo jak chcialem podkrecic procka na mniejszym mnoziku to nic z tego nie wyszlo bo pamieciu juz sie sypaly :/ mam nadzieje ze w amd nie bede mial takich problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 1030mhz nie zrobiły Ci te Adaty? Jako 1066mhz powinny wyrobić na tyle ;] Ale tu jest wyjątek bo E6300 ma niski mnożnik i FSB trzeba duże robić a Phenom ma s kolei wysoki mnożnik więc FSB będzie dużo niższe czyli automatycznie pamięci Ci wyrobią spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 1030mhz nie zrobiły Ci te Adaty? Jako 1066mhz powinny wyrobić na tyle ;] Ale tu jest wyjątek bo E6300 ma niski mnożnik i FSB trzeba duże robić a Phenom ma s kolei wysoki mnożnik więc FSB będzie dużo niższe czyli automatycznie pamięci Ci wyrobią spokojnie :)

zrobily ale na mneijszym mnozniku chcialem krecic i nie dalo rady bo za slabo szly. ale skoro mowisz ze teraz bedzie ok :) ale i tak liczylem ze te adaty beda lepsze. tak je chwalili jak kupowalem je...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...