Skocz do zawartości
Black_war

Wszystko Się Popsuło

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zaznaczam, że nie wiedziałem gdzie założyc. Sprawa wygląda tak: nie mam pojęcia co się dzieje z kompem :blink: Przestała winda startowac, spoko reinstal miał iśc, ale stwierdziłem, że nie ma miejsca i szkoda mi danych żeby usuwac. Nowy dysk kupiony, próbuje na nim zainstalowac winde.. i zonk. 4 rożne systemy były próbowane. Żaden nie chce się zainstalowac. Wyciągany był stary dysk, instalowane na samym nowym, dalej nic. Pierwszy raz mam taką sytuacje, komplenie nie mam pojęcia co jest. Any ideas?

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mial taki sam problem i pomógl flash biosa.

Kurcze wygladasz mi na wrozke :)

Jak dla mnie nie wiadomo wogole o co chodzi... czy wogole dziala nowy dysk, czy instalka sie wywala w trakcie, czy moze pod koniec nie chce wstac...

Dokladny konfig kompa by sie przydal, czy ma dobre chlodzenie w miare, jakie zasilanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo na Asrocku Dual Sata, dysk ładnie widziało, ale nie mogłem zainstalować OS. Zrobiłem flash biosu i pomogło. Może Ci też to pomoże ;).

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, instaluje sys na nowym dysku. Po formacie i instalacji dostaje komunikat "Skonfigurowanie komputera do uruchomienia systemu Windows XP nie jest możliwe.

 

Może to byc spowodowane problemem z dyskiem twardym zawierającym partycję H lub uszkodzenie partycji H.

 

Kontynuowanie instalacji nie jest możliwe.

Naciśnij klawisz F3, aby zakończyc instalacje."

 

Sprzęt to:

 

E2160

Msi p35 neo2-fr

2gb kingstonów

8800gt

dyski to Seagate 250gb 7200.11 i 500gb 7200.12

 

Sprbuje potem sflashowac biosa, o ile doproszę się dokladnego opisu włącznie z tym co dokładnie wgrac na pendriva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie probowales wyciagnac wszystkich dyskow z komputera (odlaczyc), zostawic tylko tego nowego podpietego pod tasme i sprobowac zainstalowac system tylko z jedym dyskiem? pozniej podpinasz reszta i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem już wszystkiego co tu jest napisane, ale dalej ten sam problem. Dodam też możliwą przyczynę tyych problemow. Otóż przedtem mialem w kompie dysk ata, na ktorym byly jakies pliki startowe windy, ktora byla na tej 250gb. Przez co nie mozna bylo wystartowac windy odlaczajac ten dysk ata. Potem posypala sie winda i nie moglem zainstalowac systemu ani na tym dysku ata, ale na sata 250gb nie probowalem. Teraz wywalilem ata i probuje na sata 500gb zainstalowac.

 

I taka ciekawostka. Za każdym razem pokazuje komunikat "no hard drive is detected" przy startowaniu kompa.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w biosie wejdź na on-chip ata devices, potem Pci ide busmasten na enable,

on-chip sata controler na enable

raid mode - i tutaj ustaw na ahci, albo na raid,

zapisz ustawienia, zresetuj system, wejdz do biosu i potem na on-chip ata devices, wejdz do ahci devices group i tam zobacz czy widzi ci dysk na ktoryms porcie sata, jak widzi to luz, najlepiej ustawione miej na ahci, potem instalacja systemu, mozesz wgrac sterowniki sata dodatkowo dla pewnosci z dyskietki, przy instalacji systemu naciskasz f6, wgrywasz z dyskietki wybierasz ichr9 czy cos takiego, dokladnie nie pamietam. instalujesz a potem system stawiasz i gotowe! instaluj tylko na tym dysku co chcesz, inny odłącz! pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...