Skocz do zawartości
yankees

Frames Per Second

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedys na tym sprzecie mialem 100 fps w grach a ostatnio cos sie pospulo i fps-y mi spadaja w csie bo tylko w to gram juz od paru lat i nigdy nie mialem takich problemow,od 100 do 70-60 jak jest wieksza akcja albo porostu jak celownikiem na jakas postac patrze.

zastanawialem sie nad zmiana np karty graficznej,albo procka,ale nie wiem czy moja plyta pociagnie lepsza,aha karte graficzna mam zintegrowana.

jakbyscie mogli mi poradzic co moge dokupic ,albo wymienic w kompie zeby bylo caly czas 100 fps.Mam teraz do wydania nie zaduzo ale czekam na jakies rozsadne porady.

 

Plyta glowna- GIGABYTE GA-K8N51GMF

 

Procesor- AMD Sempron 3000+ 1.81 Ghz

 

Kata graficzna- NVIDIA® GeForce 6100 (256 mB)

 

Ram - 512 DDR400

 

 

 

Co do tego ramu to myslalem ze za malo ,bo mialem 2 kostki po 256 ,i dokupilem se 512 (kingstona).I zauwazylem ze fps-y zachowywaly sie jeszcze gorzej,niz wczesniej,w czym tkwi problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz temp karty graficznej, przeskanuj za trojanami, spywarami itp i zacznij grać na standardowych mapach - daja wiecej fps ;) a tak jak cos to jeszcze mzoesz zmniejszyć rozdzielczość lub jakość detali, powyłączać gg, skype.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze odczuwam roznice gra sie wtedy troche przycina i ogolnie jest na nic ,Gram tylko mixy,cw wiec te mapy odpadaja,aha wczoraj robilem renistala windowsa takze tez odpada,a z tym wylacz gg to zart chyba jakies se zemnie robisz :D

.Aha te wszystkie komedny na fps wylaczenie synchronziacji i odswiezanie erkaniu to wszystko mam ustawione ale widocznie nie w tym problem.

 

a to co odczytal mi SpeedFan:

 

system :26C

CPU:32C

AUX:-48C

Hd0:31C

Core:32C

 

Wiekszosc z tych skrotow nie znam to sa wlasnie temperatury.

Ostatnio tez czyscilem wiatrczek takze powinno byc chyba dobrze z temperaturami.

Edytowane przez yankees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 100, a 70 FPSami ludzkie oko nie odczuwa różnicy. Około 60 FPSów to pełna płynność powyżej której nie odczujesz różnicy, nawet jeśli miałbyś 1000 FPSów. Przycinać się może, jeśli są np. spadki mocne wydajności. Odsyf dysk, temperatury dobre, na nie nie można "zwalić winy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Liczniki nie są takie dokładne, że wychwycą wszystkie spadki. Jeśli to będzie dłuższy spadek to tak, ale takie krótkie akcje typu kilku gości, granaty, dym, to nie. ;)

Jeśli jesteś pewien co do spadku FPSów, to stawiam na zasyfiony dysk jak już kol. Alien radził. ;) Temperatury są w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fps-y mi spadaja w csie bo tylko w to gram juz od paru lat i nigdy nie mialem takich problemow,od 100 do 70-60 jak jest wieksza akcja albo porostu jak celownikiem na jakas postac patrze.

Jeśli to source, to procek niedomaga, jednak chyba zbyt wysokie wartości jak na tego Sempa, jeśli miałby to być source :D

Posprzataj dysk, zobacz czy nie masz jakichś badziewi w tle odpalonych, sprawdź cfg, inne sterowniki do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. nie gra na Source, tylko na 1.6, napisał wątek w złym dziale i tam powiedział. Stawiamy na zasyfiony dysk i tyle. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ustawienia D3D/OGL, moze na jednym chodzi dobrze, na drugim nie... No i te sterowniki, na GF6 nie ładuj tam nic większego niż 8x (najlepiej 8421 WHQL)

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 800zł to on może kupić nowego PC używanego bądź podzespoły jak kto woli :) hmm co do FPSów... wszystko zależy od gry ja zauważam różnice między 125 a 250 w COD4 oraz między 125 a 333 albo powyżej 450 w COD UO :) może nie jest to widoczne dla oka, ale w grze jest różnica. Pewnie tak samo jest z CSem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer posiadany przez Ciebie - w obecnej konfiguracji - nie nadaje się raczej do grania. Dokupienie lepszej karty graficznej częściowo może rozwiązać ten problem, ale - z uwagi na procesor i ogólną konfigurację może to być karta wydajnością odpowiadająca GF9500 lub Radeonowi HD4350, czyli zupełnie niewystarczająca do gry w nowsze tytuły. Zastosowanie wydajniejszej grafiki nie spowoduje znaczącego przyrostu wydajności z uwagi na słaby procesor. Jedyną metodą na podniesienie ogólnej wydajności Twojego komputera jest wymiana procesora, zastosowanie lepszej karty graficznej, powiększenie ilości pamięci.

Najmocniejszy procesor obsługiwany przez płytę GA-K8N51GMF to Athlon 64 3700+(rdzeń Newcastle,130nm,1MB cache L2). Niestety, dostępny tylko z drugiej ręki - aukcje, itp. Przykład z aukcji Allegro:

http://allegro.pl/item576481952_procesor_amd_athlon_64_3700_s_754_gw_1_rok.html

Odpowiednia karta graficzna to na przykład- GF9600GT bądż Radeon HD 4830. Pozostanie dodanie kolejnej kości pamięci DDR 512MB 400Mhz - takiej samej jak już kupiłeś. Przy okazji - zastanawiam się w jaki sposób dołożyłeś kość 512MB do dwóch kości 256MB, skoro płyta główna posiada jedynie dwa porty pamięci.

Takie jak powyżej usprawnienie Twojego komputera może nie pozwoli grać w nowe tytuły, lecz z pewnością poradzi sobie z CS oraz wieloma innymi w które do tej pory nie mogłeś grać. Niestety, koszty takiego upgrade'u nie są małe - 700 do 800zł.

 

Znalazł się specjalista .... wystarczy że dokupi GF6600GT za 100-150 max, który przy tej konfiguracji będzie aż nad wydajny i skończą się poblemy spadku wydajności.

 

Swoją drogą ciekawe skąd ten tekst skopiowałeś :P

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz....Przy takich kosztach jak podałeś lepiej zmienić całą platformę....dwa....wystarczyłoby mu dołożyć drugie 512mb RAM, podkręcić procka mniej więcej 2.0-2.2Ghz. Po tych zabiegach wsadzić kartę typu 7300/7600GT....Różnicę zauważy na pewno i nie zrujnuje to jego kieszeni :P Cała operacja powinna się zmieścić <200zł

 

Proszę...

1. http://www.allegro.pl/item573672276_karta_...256mb_ddr3.html

2. http://www.allegro.pl/item581191366_galaxy...dr3_zalman.html

 

do tego RAM...

 

http://www.allegro.pl/item573200229_ddr_51...ta_express.html

 

Haa :D Tak się zapędziłem, bo cały czas myślałem, że rozchodzi się o Source'a ^^ Dopiero teraz spojrzałem, że 1.6 ^^ W takim razie tamte karty powyżej są 'nadwystarczające'. Tutaj faktycznie wystarczy albo X700Pro, albo jak kolega wyżej powiedział 6600

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivusiek to nie dlatego, że odczuwasz różnicę między np. 100 FPS, a 150 FPS, ale dlatego, że na większej ilości klatek na sekundę, spadki mniej dołują te FPSy przy wymagających efektach. ;)

 

Ja proponuję sprawdzić czy kolega nie pogrzebał za bardzo w opcjach gry. ;)

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivusiek to nie dlatego, że odczuwasz różnicę między np. 100 FPS, a 150 FPS, ale dlatego, że na większej ilości klatek na sekundę, spadki mniej dołują te FPSy przy wymagających efektach. ;)

 

Ja proponuję sprawdzić czy kolega nie pogrzebał za bardzo w opcjach gry. ;)

A mozesz sobie pogrzebac w necie o specyficznych wartosciach fps w grach MP i przestaniesz snuc domysly? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 100, a 70 FPSami ludzkie oko nie odczuwa różnicy. Około 60 FPSów to pełna płynność powyżej której nie odczujesz różnicy, nawet jeśli miałbyś 1000 FPSów. Przycinać się może, jeśli są np. spadki mocne wydajności. Odsyf dysk, temperatury dobre, na nie nie można "zwalić winy".

 

uwierz mi, że jeśli masz średnie 100fps i nagle wyleci na ciebie 5 gości strzelając na chama (+ w tle wybuchające granaty), to za ciekawie nie jest, a na liczniku 60-70...

 

Vivusiek to nie dlatego, że odczuwasz różnicę między np. 100 FPS, a 150 FPS, ale dlatego, że na większej ilości klatek na sekundę, spadki mniej dołują te FPSy przy wymagających efektach. ;)

 

Ja proponuję sprawdzić czy kolega nie pogrzebał za bardzo w opcjach gry. ;)

Facet co ty bredzisz? Raz nie widzisz roznicy a raz widzisz? Roznica miedzy 100 a 60fps jest OGROMNA i tyle. Polecam q3 odpalic pograc na 150fps (frame limiter) potem przelacyzc na 60fps i sie powiesisz..:) a nie bajki opowiadasz.

Roznica jest, kto nie widzi do OKULISTY!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica miedzy 100 a 60fps jest OGROMNA

Jak najbardziej się zgadzam. Co więcej, różnica jest znaczna między 75 Hz, a 100 Hz, w obu przypadkach przy 100fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica jest w tym, że grając sobie ze 100 FPSami, w czasie zadymy spadek wydajności dajmy na to jest bardzo duży. Nie doświadcza się aż takiego spadku grając normalnie ze 150 FPSami. Nie spadnie tak nisko. ;)

 

HeatheN chodzi o to, że przy normalnej grze ludzie na ogół nie dostrzegają różnicy między 70, a 100 FPS. Różnicę odczuje się w zadymie dopiero.

 

Ja w sumie już tak w kilku miejscach wyczytałem, a nigdy nie widziałem różnicy między no dajmy na to 80, a 100 FPSami. Widocznie myliłem się, więc przepraszam, że wprowadzałem w błąd. ;)

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica jest w tym, że grając sobie ze 100 FPSami, w czasie zadymy spadek wydajności dajmy na to jest bardzo duży. Nie doświadcza się aż takiego spadku grając normalnie ze 150 FPSami. Nie spadnie tak nisko. ;)

 

HeatheN chodzi o to, że przy normalnej grze ludzie na ogół nie dostrzegają różnicy między 70, a 100 FPS. Różnicę odczuje się w zadymie dopiero.

 

Ja w sumie już tak w kilku miejscach wyczytałem, a nigdy nie widziałem różnicy między no dajmy na to 80, a 100 FPSami. Widocznie myliłem się, więc przepraszam, że wprowadzałem w błąd. ;)

Idz sie doksztalc zamiast udzielac sie w tym watku. Naprawde Cie o to prosze zanim szlag mnie trafi i polece po mozliwosciach konta supermoderatora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Dobra.Czytajac te wszystkie odpowiedzi stwierdzilem ze musze jednak zainwestowac troche w komputer,juz teraz wiem na czym stoje i co moge dokupic do mojego kompa zeby all dzialalo.Chyba jednak zdecyduje sie na kupno:

 

karty graficznej -3238395[/snapback]

Przy okazji - zastanawiam się w jaki sposób dołożyłeś kość 512MB do dwóch kości 256MB, skoro płyta główna posiada jedynie dwa porty pamięci
-http://pclab.pl/art17259-2.html -tak wyglada moja plyta glowna 2 kostki ramu po 256mb byly wczepione w te fioletowe szyny,a ta kingstona 512mb wczepilem w ta pomaranczowa,i wlasnie wtedy zauwazylem jeszcze wieksze wachania i spadki fps w grze(wtedy juz bylo calkiem na nic)Przypomianam ze robilem wszstko w windowse aby uzyskac najlepsza wydajnosc systemu defragmentowalem dysk,renistalowalem windowsa,zmienialem ustawienia w karcie graficznej,itd,itp.Czekam na dalsze propozycje :D chociaz i tak mi juz duzo pomogliscie. Edytowane przez yankees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyłączyć gg. Naciśnij Alt+ctrl+del, wejdź w zakładkę wydajność, obserwując użycie czasu procesora jednocześnie włącz ponownie gg i wyciągnij wnioski sam.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 100, a 70 FPSami ludzkie oko nie odczuwa różnicy. Około 60 FPSów to pełna płynność powyżej której nie odczujesz różnicy, nawet jeśli miałbyś 1000 FPSów. Przycinać się może, jeśli są np. spadki mocne wydajności. Odsyf dysk, temperatury dobre, na nie nie można "zwalić winy".

 

kolego teoretycznie masz rację , ale sam wiem ze wiele gier po prostu działa płynniej przy takiej róznicy... przykładem wyscigi online project torque są miejsca zależne od obciązenia mapy i ilosci playerów gdzie gra wymaga zdecydowanie wiecej niż 50/60 Fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zauważasz różnicę między 100fps a 70fps tak ?

Między 100, a 70 FPSami ludzkie oko nie odczuwa różnicy. Około 60 FPSów to pełna płynność powyżej której nie odczujesz różnicy, nawet jeśli miałbyś 1000 FPSów. Przycinać się może, jeśli są np. spadki mocne wydajności. Odsyf dysk, temperatury dobre, na nie nie można "zwalić winy".

Z miejsca widac, że nigdy nie graliście w CS... :mur:

 

@yankees

Jeśli to CS:S to niestety, ale z każdym to nowszym update fps nagle się zmniejszają - takie sztuczne podwyższanie wymagań przez valve... :mur:

 

(widać różnice jeśli się ma oryginalnego CS:S updated i porówna się go z CS:S no steam 2 lata starym... ;/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnijmy sobie kilka spraw. Owszem ludzkie oko nie widzi różnicy między 30 (stabilnych) i więcej klatek to zostało już dawno potwierdzone. Nie w tym jest problem! Problem jest w tym że każda gra pracuje na jakimś silniku graficznym i każda do pełnej sprawności wymaga określonej ilości fps. Najczęściej minimalną ilością przy której silnik gry osiąga 100% sprawności jest 60fps. W przypadku CS 1.6 jest to 100fps, co bardzo łatwo wyczuć po wielu szczegółach w czasie gry. Jeśli jest mniej niż powinno to dzieją się różne dziwne rzeczy, można by tu wymieniać i wymieniać na rwaniu zaczynając a na wolniejszym poruszaniu kończąc...

 

Co do tematu to zmień na 7600GS będzie niebo a ziemia.

 

Ze zmianą CPU daj sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz, kilkukrotnie sprawdzałem to. Z tego co przeczytałem, to czysto teoretycznie ludzkie oko górną granicę płynności ma przy ok. 60-70 FPS. Masz rację co do tego, że w MP się to nie sprawdza. Poinstalowałem kilka MP dla testów. Próbując grać w jakiekolwiek SP, to nigdy nie odczułem różnicy powyżej 70 FPS, jedynie spadki były mniejsze.

W większości MP, to macie CAŁKOWITĄ rację. W Quake'ach i CSie najbardziej odczuwa się ilość FPSów powyżej np. 120. W Call of Duty 4 też, ale już dużo mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy napewno ta karta graficzna bedzie dzialala z moja plyta glowna i prockiem? http://www.allegro.pl/item573672276_karta_graficzna_pci_e_galaxy_gf_7600gs_256mb_ddr3.html

 

Co do tego ze nie odczuwa sie roznicy miedzy 100 a 70 fps to jestes w duzym bledzie.Gram juz pare lat w to i nie raz mialem problemy z fpsami wiec pisze to co wiem ze swojego doswiadczenia przy 100 fps cs 1.6 o wiele szybciej dziala,lepiej sie strzela i ogolnie jest lepszy komfort gry.

 

Tu daje zdjecia moich kosci ram te 2 mam po 256 mb na zdjeciu tylko jedna a druga kingstona 512 mb nie wiem czego mi obnizaja fps,te 2 po 256 wczepiam w pomaranczowe szyna a ta jedna kingstona w fioletowa.

 

http://img17.imageshack.us/my.php?image=obraz012k.jpg

 

http://img24.imageshack.us/my.php?image=obraz016z.jpg

 

i jeszcze raz plyta glowna :D http://img26.imageshack.us/my.php?image=plytamoja.png

Edytowane przez yankees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, sprawdziłem dzisiaj. ;)

Sorry, że wprowadzałem w błąd.

To co było owym piśmie napisane, tyczyło się czysto teoretycznej wartości dla większości FPSów w trybie Single Player.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...