Skocz do zawartości
maro110

Wybór Pomiędzy 3 Tv Lcd... Który Lepszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. szukam 32'' LCD.. full hd, 100 mhz i trafiłem na 3 poniższe TV,, jak sądzicie.. który z nich będzie lepszy??

 

małe porównanie poniżej

 

http://www.euro.com.pl/product-comparison....amp;p3=69351436

 

ceny w Euro są zawyżone.. każdy z tych TV można dostać za około 2600-2800

Edytowane przez maro110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze możesz mieś i sharpa i samsunga. Samsung posiada możliwość odtwarzania plików mkv 1080p z usb NTFS nie tylko FAT. Nie obsługuje jednak dźwięku DTS w filmach mkv. Za 3100zł możesz mieć wersję 37 calową. Co do cen w Euro rtv to przemilczę ich pazerność.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem samsunga... na razie podłączyłem do analogu... średnio.. ale może być.. konkretne dane jak za 2 tygodnie przełączę się na UPC cyfrowy z HD

 

co do TV .. wygląd ok.. jakość materiałów i wykończenie ok...

obraz z PC full HD + odpalenie paru gier .. jest więcej niż ok :))

z USB HD odpaliłem bez problemu parę filmów HD 720 w formacie mkv.. rozpoznał.. jakosć obrazu OK !! :)

głośniki.. słabe.. grają i niech będą jako podstawa.. ale cienko...

 

i na razie tyle :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabawa korektorem nie za dużo daje.. po prostu to głośniczki żeby były

 

qbass.. tak tego kupiłem i jakość obrazu jest całkiem całkiem... jeśli masz jakieś informacje co do tego modelu to pisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie 40" ma dużo biedniejsze wyposażenie jeśli chodzi o technikę.

Z drugiej strony po co brać TV jak największy? Żeby dostać oczopląsu? To tak jakby w WC postawić telebim albo projektor... Cale dobiera się do pokoju i odległości z której się będzie oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony po co brać TV jak największy? Żeby dostać oczopląsu? To tak jakby w WC postawić telebim albo projektor... Cale dobiera się do pokoju i odległości z której się będzie oglądać.

Aby dostać oczopląsu to musiałbyś mieć chyba z 500" ekran i oglądać z 2m (choć byłem w imax gdzie ekran otacza widza i oczopląsu nie dostałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ;) Nie ma to jak oglądać np. Wiadomości z odległości 2m na telewizorze min. 40 cali w jakości SD...

Oprócz tego, że jakość ekranu to kiła i mogiła, dochodzi do tego to, że musisz obracać głową za czymś na ekranie.

Wątpię, żebyś był w I-MAXie codziennie po parę godzin. I-MAX jest dla efektu a nie do codziennego oglądania.

 

Bajer bajerem, a ergonomia to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyli mi kablówkę z sygnałem SD i kanałami HD

obraz na tym samsungu w SD naprawdę niezły (ale zależy od kanału) , filmy w HD rewelacja..

gry z PC chodzą bez problemu... ogólnie polecam ten TV.. ja jestem obecnie zadowolony...

Edytowane przez maro110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40" FHD z dwóch metrów jest imo idealnie.

Gran Turismo +G25 -1m ideał

Nie ma potrzeby obracania głowy.

Filmy 2-2,5m.

Kalkulator odpowiedniej odległości / przekątna ekranu (http://www.dtvcity.com/lcdtv/lcdscreensize.html)

Przy 32" to 8 stóp (~2,5m) dla osób nie posiadających problemów ze wzrokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia SMPTE oraz THX:

 

42" -max odległość 1.66 m przy FullHD -tak aby było widac wszystkie detale obrazu.

Oczywiscie mowa o LCD FullHD i materiale puszonym też w FullHD.

 

Więc jak masz niby zobaczyć te detale na 32" z odległości 2,5m?

Do oglądania Divix,SD itp to sie zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że żadna platforma cyfrowa nie nadaje i w najbliższym czasie nie zamierza nadawać w FullHD. Nie licząc oczywiście filmów na BD.

 

A tak na serio to kto w domu (tak z praktycznego punktu widzenia) siedzi w odległości 1,5m od TV? Przeważnie telewizor stoi/wisi w salonie, gdzie jest kanapa, meble itd. Raczej fotele stoją troszkę dalej ;)

 

Z tej odległości ogląda się promocyjne dema w mediamarkt itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była tu mowa że ten Samsung czyta filmy w formacie mkv, może trochę głupie pytanie czy telewizor je czyta bez odtwarzacza DVD ?

masz racje głupie.. przeczytaj jeszcze raz wcześniejsze posty i będziesz wszystko wiedział

Edytowane przez maro110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...