Skocz do zawartości
disaster3

Laptop Ok 3,5 Pln, Matryca Nie Wieksza Niz 14"

Rekomendowane odpowiedzi

Mili,

 

stoje obecnie przed bardzo duzym wyzwaniem, postanowiłem w koncu powiedziec "dosc" stacjonarkom i zakupic laptopa. Człowiek dorasta, zycie sie zmienia i czas beztroskiej zabawy jak i gry w klanach w MP juz przeminał. Obecnie moja stacjonarka przez bardzo długo dopieszczana w kazdym calu stoi jako maszynka do forum, torrent'ow i sprawdzania maile'i. Az strach sie bać, ponieważ drzemiący w niej potencjał pozwala na robienie w zasadzie wszystkiego bez zadyszki. Komputer jest tak dopasowany, ulozenie kabli, regulacja wentyli, pasty, zmienione fabryczne chlodzenia ze nie jeden laptop moglby sie powstydzic hałasu jaki wydaje w stosunku do tego komputera, jednoczesnie zachowujac bardzo duzą moc obliczeniowa.

 

procesor - Core 2 Duo E8500ES (enginering sample) 3.16 Ghz (9,5x333Mhz)

chłodzenie na procesor - Thermalright 120 Ultra Extreme (szlifowany) + Noctua NF-P12 1300 obr./min. + pasta IC Diamond Carat 7

płyta główna - Asus P5Q Deluxe P45 (zmieniona pasta pod wszystkimi radiatorami)

ram - Apogee DDR2 800 Mhz Cl4 2x2GB (krętliwy :) )

Grafika - Gainward HD4870 512MB + Accelero S1 + Scythe S-Flex 12cm 1600obr./min. + Scythe Kama Flex 8cm 1500obr./min.

karta muzyczna - Asus Xonar XD/DX 7.1

HDD - 2x250 GB Seagate ES (RAID EDITION) & Scythe Quiet Drive (na gumkach od majtek), 1x250GB Seagate AS

Obudowa - Antec P182 Gun Metal @ 3xScythe S-Flex 12cm 1600 obr./min. @ 1xScythe Kama Flex 8cm 1500obr./min.

Zasilacz - Chieftec CFT 560A-12C Cable Managment "fan swap" @ Scythe S-Flex 12cm 1200 obr./min.

Panel - Scythe Kaze Master 5.25 Black

 

No i mam problem, bo chce kupic laptopa do 3500 PLN, ktory mialby byc substytutem powyzszego kompa ale wiem ze takie rzeczy to tylko w ERZE :)

 

Generalnie w tej cenie zalezy mi na procku cos z serii Core najchetniej P, matrycy nie wiekszej niz 14" fajnie by bylo LED, conajmniej 3GB RAM'u, grafice dedykowanej moze byc ATI lub NVIDIA (8400), dysk >=250 GB i dobrej jakosci wykonania.

Strasznie mi sie podobaja i najbardziej sie do nich skłaniam DELL XPS z serii 1330 ale zebranie w/w kryteriow i cena ok 3,5k PLN (powiedzmy +- 200 PLN) moze sie jednak nie udac.

 

Chyba nie bede juz grac ale "nigdy nie mow nigdy" i glownymi kryteriami jest wszystko powyzej poza grafika jednak dedykowana lepiej niz integra. Szukałem rowniez info na temat BENQ S42 ale w Polsce niedostepny jedynie w Australii i tez w wiekszosci "out of stock", super tez jest LG P310 ale niestety cena w ok. 4,5 k PLN ;/

 

W/w komp jest juz w polowie sprzedany w sumie niedługo bede wystawiał na alledrogo to co mi zostało i bede chciał wlasnie za te pieniadze cos kupic.

 

Pls doradzcie co mogłbym kupic?

 

dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten M1330 wcale nie jest taki nieosiągalny w Twoim przedziale cenowym- nie mówię tu o refub. z allegro, itp.

Dell może i wycofał ze strony M1330, a do tego promuje Studio XPS M1340, ale przy odrobinie znajomości kilku oznaczeń modelu M1330 da się wejść w jego konfigurator na dell.com.pl

Pod tym adresem do takiego właśnie konfiguratora dotarłem- o co z reszta niemałą wojnę stoczyłem z Dellem ;)

 

Wystarczy dodać matrycę LCD i wyjdzie cena <3800 PLN. A myślę, że reszta konfiguracji jest w porządku. Nie ma się co upierać na procesor z serii P, skoro T8300 i T8100 są rozsądnym kompromisem w przypadku tej konfiguracji.

Nawet jeśli nie masz kasy, żeby teraz dopłacić do dłuższej gwarancji, to przecież przedłużenie można kupić za rok, jak się będzie kończyła obecna.

 

Jedno zastrzeżenie, osobiście nie zamawiałem przez ten konfigurator (jedynie go znalazłem), więc nie wiem czy na 100% działa, ale jeśli tak, to można uzyskac aktrakcyjną cenę.

Nawet gdyby się nie udało, to można z nimi negocjować. Jak będzie potrzeba to mogę podać jeden sposób, który jest lekką zagrywką poniżej pasa w celu obniżenia ceny ;)

 

Ja swojego dostałem w środę i jestem b. zadowolony. Obawy o za małą matrycę były nieuzasadnione. W tym miejscu buziaczki dla Witusia, który mnie namawiał na ten zakup ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za propozycje, msi fajna opcja, Dell mimo wszystko tez (zobacze za ile uda mi sie go wyrwac i wtedy sie zastanowie)

 

@narcyz

 

z ta zagrywka ponizej pasa pls via PW (chetnie sie zapoznam i pomysle czy jej uzyc :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

po dłuzszym zastanowienie i przejrzeniu kilku tematów, zdecydowałem sie jednak na laptopa 15,4" do 4000 PLN

Dlaczego?

Sprzedałem monitor wraz z kompem a posiadam starszy TV kineskopowy 100Hz, ktorego na chwile obecna nie zamierzam sprzedac i zmieniac na LCD. Dlatego chcac obejrzec jakiegos DIVX'a lepiej mi to przyjdzie na 15.4 niz na 13.3 z uwagi na to ze te nowe lapki sa wyposazone tylko i wylacznie w HDMI a ludzie majacy jeszcze starsze TV zostali ze sie tak wyraze "obszczani" i stary dobry S-Video zostalo usuniete z wyjsc i takiego laptopa nie da sie podlaczyc po taki TV.

Z drugiej strony mimo wszystko moze sie zdarzyc ze jednak bedzie chciał w cos zagrac (głownie starsze gry jak i COD4 i COD5) i lepsza karta graficzna sie przyda.

Po wnikliwej analizie forum stwierdziłem ze najlpszym wyborem w tej kwocie bedzie LG S510-X.CPCAY ale ze sie tak wyraze jest juz praktycznie produktem widmo a jak sie gdzies pojawi to cene ma z kosmosu.

I teraz pytanie do Was ktory z tych 3 ponizej wybrac (LG jest faworytem i do niego bede odnosil + i - pozostałych produktów):

 

 

LG S510-X.CPRAY http://www.allegro.pl/item595938059_not_lg..._led_p8400.html

roznica w stosunku do wersji CPCAY to tylko procek P8600 vs P8400 (nic poza tym)

+ najfajniesza scpecyfikacja

+ matryca LED'owa

+ 9600GT 512 MB (DDR3)

- 3GB ramu

- nie wiadomo jaka przyszłosc LG w Polsce jak i serwisu

- srebrna obudowa na krawedziach moze sie wycierac

 

ASUS X57VN - http://www.allegro.pl/item594696972_asus_x...0_fsb_1066.html

+ jest 300 PLN tanszy niz LG

+ serwis jak i firma jest dobra (przynajmniej takie zrobili na mnie wrazenie przy uzywaniu produktow do stacjonarki)

+ mocniejszy procek od tego w LG

+ 4GB ramu

+ bardzo ładne wykonanie

- słabsza karta graficzna i na DDR2 wiec bardziej sie bedzie grzac

- mniejsza rozdziałka 1280x800

- brak matrycy LED'owej

 

Lenovo Y530 - http://sklep.vobis.pl/oferta/notebooki/tft...y530_p8600.aspx

+ taka sama cena jak LG

+ serwis jak i firma rokuje pozytwniej w stosunku do LG (w koncu to odłam IBM'a)

+ mocniejszy procek od tego w LG

+ 4GB ramu

+ Blue-Ray

+ matryca LED'owa

- słabsza karta graficzna

- mniejsza rozdziałka 1280x800

- wyglad tragiczny jak dla mnie (nie wiem dlaczego nie zrobili pelnej klawiatury jak konurenci tylko zostawili wokol niej takie szerokie pasy)

 

To sa głowne rzeczy jakie mi wpadły do głowy porownujac te produkty i jesli procek i ram (jego ilosc bo zawsze mozna dokupic) nie sa az tak bardzo istotnymi elementami o tyle nad grafika i matryca to sie juz bardziej zastanawiam tyle tylko ze w LG jest mocniejsza grafa ale i wyzsza rozdziałka, wiec czy to sie nie zrowna do tego samego poziomu wydajnosci z konkurencja? Mimo ze maja slabsza nie wiele grafe to i nizsza rozdzielczosc, wiec wyjdzie na to samo chyba?

Mimo wszystko w funkcjonowaniu www i innych spraw napewno wyzsza rozdziałka juz bardziej sie przyda. Grac az tak duzo nie zamierzam ale lubie sobie od czasu po sieci pograc w serie COD'a (jako ze kiedys miałem ta przyjemnosc grac MP w COD:UO w jednym z najlepszych klanów polskich na arenie europejskiej - wiec jakis sentyment wraca i od czasu do czasu w te gry na sieci pykam)

 

Nie zwracam uwage na pozostałem rzeczy z tego wzgledu ze ma to byc subsytut stacjonarki. Miejsce gdzie stała stacjonarka nie likwiduje, wiec przypuszczam ze 80-90% czasu komputer raczej bedzie stacjonarny, glosniki tez mam dobrej jakosci, system 2.1 logitecha z serii Z jak i myszke i podkladke.

 

MSI GX620 jak i nowego Samsung'a R560 skresliłem ze wzgledu na ich cene, obecnie grubo ponad 4,5k PLN. HP dv5 mi sie nie podobaja i jakos mam taka awersje do nich.

 

Co byscie mi doradzili, ktorych z tych trzech wziąć ewentualnie moze cos innego pod moje preferencje?

 

Pozdrawiam

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, wlasnie na nhl.pl tez mi go podali do oblookania i przeczytałem topic, no jest zaje****** ale kurde robi sie 16" a chciałem max 15.4 no i LG ma wieksza rozdziałke i do tego LED'ową matryce

 

Tylko gryze sie z jedna rzecza jesli bede w cos grac to 80% bedzie to COD4 a COD4 na ATI zapier****** ze sie tak wyraze o 50% lepiej od porownywalnej nVidii. Cholera..... :unsure: :sad: :mur:

Gdyby LG miał to grafike to wogle bym sie nie zastanawiał a teraz......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...