Skocz do zawartości
Johnny Krawężnik

Laptop + Hdmi + Tv Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam TV LCD Samsung LE40A656 (http://www.samsung.com/pl/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE40A656A1FXXH&fullspec=F), laptopa HP Pavillion serii 9700, w którym mam wyjście HDMI. Problem jest taki, iż po podłączeniu przez kabel HDMI do TV podczas oglądania filmów, czy grania (dynamiczna akcja) obraz "pływa". Tzn. pływają linie w poziomie, jakby "nie nadążały". Nie daje nic włączenie 100Hz. Czy ktoś miał podobną sytuację? Myślę, że to wina kabla, ale nie chce kupować kolejnego i wydawać kasy. A kabel jest jakiś no name, ale na obraz ogólnie narzekać nie mogę - wygląda bardzo ostro i ładnie. Tylko to "pływanie"...

 

Będę wdzięczny za pomoc,

pozdrawiam,

Karol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana sterowników nie pomogła. A co do kodeków... na Viście nie za bardzo chce mi działać SubEdit. A ten drugi na pewno przetestuję. Dziękuję za sugestie. Rozumiem, że jak to nie pomoże, to jednak kupić jakiś kabelek w wersji 1.3? Bo to ten to nie wiem nawet w jakiej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200zl? Lol, ja dzialam na kablach po 25zl i wszystko hula... Oczywiscie mowimy o dlugosciach max 2 metry, bo im dalej, tym cena jednostkowa kabla rosnie (aczkolwiek 200zl za 1.5m uwazam za gruba przesade, tudziez zwyczajne naciaganie).

Swoja droga, jakosc wypas bedzie zawsze, bo to jest polaczenie cyfrowe ;)

 

Odzaluj te 20-30 zeta i kup inny kabel, moze ten Twoj jest po prostu uszkodzony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 PLN za 1,5m? Jejku, to dopiero te "zera" i "jedynki" muszą śmigać ładnie-pięknie :) Wracając do tematu, ja stawiam cały czas na to, że jest to problem związany z softem. W moim przypadku owo "przycinanie" filmu w momencie przesuwania się obrazu w poziomie miało miejsce gdy używałem Media Player Classic, a nie występowało w SubEdit Playerze po zmianie sterowników do grafiki (NVS 320 Quadro) na wersję 185.20 modowaną przez Doxa problem przestał występować, w tym miejscu dodać muszę, że wszystkie późniejsze wersje sterowników z serii 182.xx czy 185.xx (dla Visty x64) miały problemy z przesyłaniem obrazu przez HDMI na moim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP paviliona 5 i miałem podobny problem.

Kupilem tani kabel i obraz pływał.

Zapomniałem ze mam kabel HDMI od playa 3. Podlaczylem HP'ka tym ze kablem ( kabel oryginalny - sony ) i obraz jak żyleta .

Musze teraz kupic tylko drugi kabel do playa.

 

Jeszcze jedno kiedyś zauważylem. Jesli do telewizora jednoczesnie podlaczysz kable antenowe i np hdmi i beda one obok siebie to obraz tez mi plywal. Zbyt bliskie sasiedztwo z glosnikami stwarzalo ten sam problem. Po odlaczeniu kabla antenowego i odstawieniu glosnikow problem znikal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech kupi i taki http://www.allegro.pl/item598552733_kabel_...0p_full_hd.html

 

Ja podłączałem lapka znajomego (Asusa) do jego LCD (też Samsung, ale inny model 40') tego typu kablem:

 

http://www.allegro.pl/item591317554_markow..._filtr_box.html

 

I zero problemów z obrazem. Obraz był wyświetlany dobrze w przypadku każdego formatu. DVD, DivX czy ripy X264 z BD i HD-DVD. W przypadku tych ostatnich obraz jak żyleta i do tego płynny w ruchomych scenach. Dlatego dziwie się, że Ci ten kabel od PS3 dał taką różnicę w płynności. Albo twój TV jest jakiś niezwykle wyczulony, albo miałeś jakiś walnięty kabel HDMI.

 

Testowałem u siebie już sporo kabli na moim X360 i TV i pod żadnym nie miałem problemów z płynnością obrazów. Nawet w przypadku nagrań w x264.mp4 w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...