Skocz do zawartości
Maxi77

Instalacjawin Xp, Vista I Linux Na Partycji Raid?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 2 macierze raid 0 na jednym mostku.

Obecnie mialem jedynie XP.

Chcialbym przy dodaniu nowej macierzy 2x1TB raid 0 dodac 3 systemy, a stary usunac.

 

Mam watpliwosci jak to zrobic by nic sie nie gryzlo.

Czytalem, ze instaluje sie najpierw XP pozniej Viste, a na koncu linuxa, przy czym jak zainstalujemy xp i viste to ukrywamy te partycje i instalujemy linuxa, a pozniej z visty plyty robimy loadera ktory wszystkie 3 systemy doda, czy dobrze rozumuje?

 

I jak to wszystko zrobic na partycji co jest w raid, czy nie bedzie problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent, ale wg mnie bezsensowny. Ostatnio instalowałem Seven oraz Ubuntu i jakoś nie robiłem żadnych kombinacji alpejskich.

Przy obecnym już XP zainstalowałem Seven na innej partycji, na koniec zainstalowałem Ubuntu. Najpierw pojawia się GRUB i mamy wybór między Ubuntu i "Longhorn", następnie po wybraniu tej drugiej opcji włącza się menedżer z Seven i do wyboru jest właśnie on oraz XP. Można podpiąć wszystkie 3 systemy pod GRUB, ale nie widzę takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy patent, ale wg mnie bezsensowny. Ostatnio instalowałem Seven oraz Ubuntu i jakoś nie robiłem żadnych kombinacji alpejskich.

Przy obecnym już XP zainstalowałem Seven na innej partycji, na koniec zainstalowałem Ubuntu. Najpierw pojawia się GRUB i mamy wybór między Ubuntu i "Longhorn", następnie po wybraniu tej drugiej opcji włącza się menedżer z Seven i do wyboru jest właśnie on oraz XP. Można podpiąć wszystkie 3 systemy pod GRUB, ale nie widzę takiej potrzeby.

A inni pisza, ze jak zainstaluje sie XP, a pozniej viste to jak sie bedzie instalowalo linuxa to trzeba ukryc tamte partycje dzieki temu nie nadpisze ich.

Czyli widac Ty nie korzystales z tego tylko najnormalniej w swiecie zainstalowales 1 system xp, pozniej na innej partycji seven, a pozniej na koncu Ubuntu i wszystko git pracuje?

 

Czy to robiles na raid czy na normalnym dysku podlaczonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem gdzie takie rzeczy czytałeś i czym niby oni ukrywają te partycje. Do tego nie wiem, co da ukrycie ich skoro GRUB ładuje się w MBR. Jedyny wynik ukrycia Windows (o ile to możliwe), to konieczność ręcznego dopisania go do GRUB. Ja instalowałem wszystkie 3 systemy na jednym dysku (bez RAID) i chodzi tak, jak napisałem wyżej. GRUB jest w MBR i może uruchomić Ubuntu lub menu Windows. Natomiast NT-Loader (czy jak on się tam w Seven nazywa) jest w pierwszym sektorze partycji podstawowej i przełącza pomiędzy XP (na tej partycji) lub Seven na dysku logicznym. W przypadku instalacji Seven na drugiej partycji podstawowej (ja takowej nie posiadałem), to GRUB powinien zobaczyć obydwa pozostałe systemy i być może uda się obejść menu Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...