Skocz do zawartości
fireblade3

Topic o przyszlosci kart graficznych

Czy bedziemy miel grafy w czesciach???  

  1. 1. Czy bedziemy miel grafy w czesciach???

    • Tak
      3
    • Nie
      31


Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem bo jestem młody, ale płyta główna zawsze była w czeęściach więc karta graficzna raczej nie zostanie podzielona

pozatym byłoby to chore to jest miałbyś komputer w komputerze a pozatym więcej miejsca a jak wiecie wszystko idzie w stronę minimalizacji rozmiarów

byłoby to drogie bo musiłby być jakiś chipset który by obsługiwał różne procesory graficzne na pamięci no to też by było jakoś dziwnie

jak dla mnie to mogło by tak być, np jeżeli procesor graficzny ci się zetarzeje sprzedajesz ten i kupujesz nowszy tak samo z pamięciami tylko jeszcze chodzi o wgrywanie biosu itd.

zagłosowałem na "nie" bo tak uważam ale niech się dzieje wola nieba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe fjnie by bylo nie trzeba by wymieniac calej karty tylko se wsadzasz lepszy ram (pamietacie kiedys tak bylo i to byl kop jak sie dodalo dotatkowe 512kb ramu :D) albo nowy GPU,VPU.Ja jeszcz mam taka karte graficzna S3 i do niej mozna dolorzyc jeszcze 2 kostki ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyhy :) Hmm, z naszego- konsumentów- punktu widzenia podział grafy byłby całkiem korzystny, zamiast wymieniać całej kupowałoby się tylko GPU albo mem i już. Producenci GPU i pamięci raczej też by na tym lepiej wyszli- prawdopodobnie wzrosłaby sprzedaż samych chipów. Natomiast sytuacja producentooff graf byłaby już dużo gorsza 8O Taki kowalski zamiast kupować całą grafe za 1000zł kupowałby sam GPU albo mem i producent nie miałby z tego żadnego porzytku. Dla tego po mojemu tak nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escaper

Nie do konca ;p Zawsze taki Hercules moglby sobie niebieskie PCB wyprodukowac i ktos by kupil ;)

 

Ale pomysl ciekawy - nawet bardzo... tylko czekac az bedziemy cache dokladac do procka ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem co będzie za 50 lat chciałbym zobaczyć chociaż zdjęcie tego chociaż screena z gry i jakieś info ale niestety tego nikt nie wie

a za 50 lat będzie to dla nas normalka chyba, ze sobie przypomnimy takiego athlona 1500MHZ a wtedy będą 15000MHZ :))

 

ja jeszcze pamiętam (chociaż nie mam zbyt wielu lat) jak grałem w tetrisa na 386dx33MHZ 8mb ram i win 3.11 hdd 400MB to był sprzęt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escaper

Nie do konca ;p Zawsze taki Hercules moglby sobie niebieskie PCB wyprodukowac i ktos by kupil ;) 

 

Ale pomysl ciekawy -  nawet bardzo... tylko czekac az bedziemy cache dokladac do procka ;p

No co kilka lat temu jeszcze dokladalo sie cachu do procka .Chyba pamietacie ,wkladalo sie do specjalnego slotu na plycie i juz mamy 2 mb cachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies spotkalem sie z bardzo ciekawa teoria przyszlosci komputerow , i imo bardzo prawdopodobne :)

 

ze komp bedzie tak jak gaz czy woda podlaczasz tylko monitor myszke i klawet do "gdniazdka" wybierasz sobie jaki chcesz miec mocny sprzet. i na koniec miesiaca za niego placisz :). najlepiej by to skutkowalo w blokach. i w miejscach gdzie jest duzo ludzi.

 

chociaz to pewnie nie tak szybko nastąp :( gdyz przesyl przez ta sieci musial by byc zarabiscie szybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero był by bałagan z tymi kartami niedosc ze trzba sie zastanawiac jaka plyte gluwna jak procek ram obudowa monitor hdd itp,

To jeszcze trzeba by bylo siue zastanawiac jaka plyte do karty graficznej jaki proc jaka pamaiec ram itp.

Dopiero byl by balagan :roll: .

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest optymalizowana tzn ilość ramu, przepustowość szyny są dobrane optymalnie do mocy procesora graficznego.

przecież jak wsadzisz do mx200 procesor od GFX to i tak nic to nie da.

to tak, jakbyś wsadził R9800 do celerona 300. wykosztujesz się a i tak slide show gwarantowany. albo A 300+ z S3 trio 1 MB.

 

wszystko jest liczone przez inżynierów bo nie ma problemu aby zastosować lepszą szynę w karcie ale jeśli nie będzie ona wykorzystana przez GPU to tylko idzie w koszty bez efektu. super szybka pamięć nie pomoże słabemu procowi.

 

poza tym każde złącze ileś kosztuje i zajmuje ileś miejsca więc grafa ważyłaby kilogram jakby ją złożyć z części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale szczerze mowiac to nie wiem czy plyta glowna z prockiem (bez radiatora) i ramem wazy wiecej niz kilogram w co watpie , ale mysle iz to bedzie cos kolo kilograma... (a kupujemy w czesciach) W sumie to pytalem sie was o opinie a teraz probbuje was przekonac do swojej wersji , no ale ja naprawde sadze ze grafy beda w czesciach i nie jestem peien czy via jakie pol roku temu nie wspominala o czyms takim....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że raczej się grafę będzie integrować z płytami główenymi komputera, bo teraz i tak płytę trzeba wymieniać conajmniej co 2 lata...

 

BTW. Pamiętacie, jak kidyś było z kontrolerami do HDD. A teraz wszystko to jest już na płycie...

 

Sądzę, że na MOBO będą sloty do wymiany GPU i RAMu zintegrowanej karty graficznej.

 

INTEGRACJA A NIE DEZINEGRACJA! - TO MOJE ZDANIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest optymalizowana tzn ilość ramu, przepustowość szyny są dobrane optymalnie do mocy procesora graficznego.

przecież jak wsadzisz do mx200 procesor od GFX to i tak nic to nie da.

to tak, jakbyś wsadził R9800 do celerona 300. wykosztujesz się a i tak slide show gwarantowany. albo A 300+ z S3 trio 1 MB.

 

wszystko jest liczone przez inżynierów bo nie ma problemu aby zastosować lepszą szynę w karcie ale jeśli nie będzie ona wykorzystana przez GPU to tylko idzie w koszty bez efektu. super szybka pamięć nie pomoże słabemu procowi.  

 

poza tym każde złącze ileś kosztuje i zajmuje ileś miejsca więc grafa ważyłaby kilogram jakby ją złożyć z części.

mi się wydaje, że te problemy bedą mogły być w części wyeliminowane programowo przecież wtedy będą takie proce, że sobie ztym poradzą chociaż nie wiem na czym będzie to polegać ale czego człowiek nie wymyślił... :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że grafiki zostaną zredukowane do czegoś przypominającego proceosry na slot1/slota. Rozwiązałoby to główny problem czyli chłodzenie gdyż taki slot moznaby umieścić gdzieś gdzie gigantyczny radiator na GPU by nie przeszkadzał reszcie kart. Natomiast całe TVouty, układy ramdac i inne takie wyekspediowanoby za płytę główną.

 

Do tego taki układ rozwiązałby problem zasilania gpu.

 

A samą magistralę karty podpinałoby się pod northbridge i fsb :twisted:

 

Wszystki kwestią ustalenia standardu przemysłowego (AGP Turbo 8) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...