Skocz do zawartości
dr_Misiek

Najlepsze Mobo Z Agp Do Extremalnego Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie.

Jaką płytę polecicie do wyciskania tzw. 7-potów ze starszych kart pod AGP??

Jaki chipset Waszym zdaniem jest do tego najlepszy??

Z tego co się orientuje to chyba VIA najdłużej wspierała AGP, bo można spotkać płyty pod S-939 z AGP.

Oczywiście mogę (i pewno jestem) mocno niedoinformowany i troche za Wami dlatego pytam Was o porade:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też niedawno miałem ambicję zaatakować rekord świata na grafice AGP...

Ogólnie wybór jest dość spory. Najoczywistszym wyborem będzie Athlon 64 FX (socket: 940, 939, na AM2 nie było z AGP) z płytą dedykowaną do niego. Z marek - DFI, ASUS, ABIT, ewentualnie jakiś Gigabyte... Jak liczysz na V-mody to w sumie tylko DFI i ABIT. ASUS za to ma sporą bazę modyfikowanych biosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maxsp2

Nie wiem jaki masz cel robienia max oc na agp ... moze kilka fps...

 

Z nowych jedynie znajdziesz takie cos jak ASROCK-AM2NF3VSTA.

 

Ale jak tu z oc to nie wiem ... Najlepiej szukaj czegos dobrego z agp i pcix pod procki 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na AM2 nie było z AGP

Były, ale budżetowe konstrukcje Asrocka/biostara lub też hybrydy (pci-e+agp w jednym)

 

 

Nie wiem jaki masz cel robienia max oc na agp ... moze kilka fps...

satysfakcja, ew punkty na hwbocie Edytowane przez Marecki306

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega słusznie zauważył chodzi o SATYSFAKCJE-JEJEJE :-)

Kiedyś miałem Abita NF7 i BARTKA XP-M @ 2617MHz (11.5x227) i na nim całkiem przyzwoite wyniki były, ale widziałem że było wąskie gardło bo w 3D Marku 2001SE w kilku miejscach miałem taką samą ilość FPS na GF4 Ti4800SE @ 335/710 i na Radeonie 9800SE @ 8x1 @ 470/740, a przyznacie że karty te dzieli pewna (i to nie taka mała) różnica w wydajności.

Na allegro znalazłem ASROCKI z AGP i PCI-E pod S-775, ale mam pewne obawy co do tej firmy, oferowanych możliwości OC jak i wydajności.

Osobiście też celowałem w coś na NF3.

Kolejne pytanie czy NF3 było tylko pod S-758, czy było też coś pod S-939 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK zatem jaką byś polecił MOBO na 775 z AGP ??

Sądze, że było by to tańsze wyjście dla mnie, jak widać w podpisie procek i pamięci których używam są chyba na wystarczającym poziomie aby wycisnąć każdy pkt 3D Markowy ze starszych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdzałem na FUTUREMARK i tam królują Atlhony FX z grafami AGP, choć muszę przyznać że całkiem dobre wyniki są na Athlonach XP na NF7.

Zdaje sobie sprawę że C2D lajtowo wykręcony na 3.0GH bez extremalnego żyłowania FSB tak 10x300 będzie znacznie wydajniejszy niż FX 3.5GH.

Zakładam że ten chipset VIA oferuje w miarę przyzwoite OC i dobrą wydajność. Może to nie jest mistrzostwo świata wydajności 775 ale jak będzie choćby 90% P35 to i tak będzie znacznie lepiej niż extremalne OC NF3, tak uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze poszukać jakiejś dobrej płyty na 915P, jeśli będzie w stanie obsłużyć C2D (wiem że kilka takich było). Najpewniejszym rozwiązaniem będzie jednak hybryda, ale tutaj dominują rozwiązania AssRock'a, więc na dobre OC nie licz (teraz to co innego). Znalazłem: ASRock 775Dual-VSTA oraz Asus P5VDC-MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem na wstępie chce pobawić się w OC starszych kart graficznych i w sumie dla mnie najważniejsze jest aby wycisnąć z nich ile się da i płytę chcę kupić właśnie pod tym kątem.

Czy ten asrock zatem będzie się najbardziej nadawał??

Czy zapewni największą wydajność kartom??

 

Bo zakładam że kręcąc wynik na np GF3 lub Radeonie 9800 nie będzie miało większego znaczenia czy procek będzie miał 2800 czy 3800MHz bo pewno i tak C2D przy niższej częstotliwości wyciśnie 7 poty z tych graf.

Pytanie czy chipset i konstrukcja płyty będzie na tyle sprawna żeby zapewnić wystarczającą wydajność.

Wydajność lepszą jaką oferują MONO oparte na NF2 Ultra, NF3, lub innym chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...