Skocz do zawartości
sinus

Wybór pompki???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru:

-PH 802 100pln

-Piro 2000l/h (ta z temaku 2000l/h za 119PLN)

-Piro 3600l/h j.w. tylko mocniejsza 139pln

Wiem, że o PH juz było bardzo dużo, ale te polskie to nowum na naszym forum. Obawiam się tylko czy nie będą zbyt mocne na zestaw CPU, chipset i może kiedyś dysk.

Acha! Płynąć będzie olej, a jak się nie sprawdzi to woda, i właśnie w tym przypadlu się zastanawiam czy ta 3600l/h nie będzie za mocna :?:

Węże będą 16/22, nie za grube?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralbym na twoim miejscu ta 2000 l/h, 3200 to jush stanowczo zbyt duzo. Ja wiem czy mania na punkcie l/h przeciez napisal ze chce zamiast wodu wlac olej a ten bedzie mial duzo wieksze opory ze wzgledu na swoja lepkosc i mocniejsza pompka sie przyda.

a nawet jesli nie wypali z olejem to do wody tez bedzie dosc dobre rozwiaznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz, o PH powiem,ze jest sprawdzona pompka. Aquaszut to raczej pomniejsza firma, ich produkty nie ciesza sie jakoscia i trwaloscia..

zreszta nie tylko ja tak mowie :). Sorry,ze nie przeczytalem,ze kolega sinus chce olej. Faktycznie,bedzie potrzebna mocniejsza pompka, ale te 2000 l/h to i tak duzo, wez pompke o wydajnosci siegajacej pomiedzy 1000 a 1500 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pomiędzy 1000 a 1500l/h jest tylko PH802 :wink:

A jaki bedzie skutek zastosowania mocnej pompki tej 2000l/h?

Nie wiem czy dobrze myśle ale chyba będzie trochę głośniejsza i chyba będzie wodę zagrzewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic!!! CO TY CZLWIEKU PISZESZ???

im wiekszy przeplwy tym mniej blok odda ciepla? Co za bzdury! Kazdy wie, ze przy wiekszych przeplywach zarowno blok jak i rowniez dobre nagrzewnice - tnx Witch :) - sprawuja sie lepiej. Idea jest taka, zeby oddalic cieplo od procesora, wiec wiekszy przeplyw realizuje to szybciej.

Nie wiem skad wytrzasnales teorie o tym, ze wolny przeplyw jest lespzy, ale 1 kwietnia byl juz dawno temu.

 

Sinus > olej ma wieksza lepkosc. Wez pod uwage ten fakt - wieksza roznica miedzy wydajnoscia nominalna a realna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic!!! CO TY CZLWIEKU PISZESZ???

im wiekszy przeplwy tym mniej blok odda ciepla? Co za bzdury! Kazdy wie, ze przy wiekszych przeplywach zarowno blok jak i rowniez dobre nagrzewnice - tnx Witch :) - sprawuja sie lepiej. Idea jest taka, zeby oddalic cieplo od procesora, wiec wiekszy przeplyw realizuje to szybciej.

Nie wiem skad wytrzasnales teorie o tym, ze wolny przeplyw jest lespzy, ale 1 kwietnia byl juz dawno temu.

 

Sinus > olej ma wieksza lepkosc. Wez pod uwage ten fakt - wieksza roznica miedzy wydajnoscia nominalna a realna.

Dokładnie !!!!

Tonic - to przy dużym przepływie blok jest gorący ????

Herezyje jakieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że olej jest lepki i właśnie dlatego rozglądam się za jakąś pałerastą pompą.

Ale chodziło mi o to: czy zbyt mocna pompa ma jakieś minusy :?:

Nie wiem, czy ryzykować z tą polską :? ale do tego już będę musiał sam dojść :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym że olej jest lepki i właśnie dlatego rozglądam się za jakąś pałerastą pompą.

Ale chodziło mi o to: czy zbyt mocna pompa ma jakieś minusy :?: 

Nie wiem, czy ryzykować z tą polską  :?  ale do tego już będę musiał sam dojść :wink:

Minusem zbyt mocnej pąpki jest to ze ma swoja moc i nagrzewa chłodziwo (w przypadku zatapialnej ) pozatym jest jeszcze kwestia wytrzymałosci twojego układu (ale przy takich pąpkach jak podajesz nie powinno byc problemu jak wszystko dobrze zrobisz )

 

co do oleju - ja bym na twoim miejscu brał pąpke mocniejsza niz PH 802 - najlepiej jakaś od C.O (nowki drogie - ale jakas okazje jak bys złapał to nie wyniosło by ciebie to tak duzo )

 

 

co do oleju - jeśli sie obawiasz zalania kąpa mozesz sprobowac zrobic miedziane wyprowadzenia poza obudowe (mięką miedzią )- troche ciezkie by to było - ale do zrobienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedz i pomysł. :P

Co do OC to są z leksza bardzo drogie, a żadnej okazji ostatnio nie widziałem ;-)

To znaczy zrobić takie wyprowadzenia w przypadku zastosowania wody??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic!!! CO TY CZLWIEKU PISZESZ???

im wiekszy przeplwy tym mniej blok odda ciepla? Co za bzdury! Kazdy wie, ze przy wiekszych przeplywach zarowno blok jak i rowniez dobre nagrzewnice - tnx Witch :) - sprawuja sie lepiej. Idea jest taka, zeby oddalic cieplo od procesora, wiec wiekszy przeplyw realizuje to szybciej.

Nie wiem skad wytrzasnales teorie o tym, ze wolny przeplyw jest lespzy, ale 1 kwietnia byl juz dawno temu.

 

Sinus > olej ma wieksza lepkosc. Wez pod uwage ten fakt - wieksza roznica miedzy wydajnoscia nominalna a realna.

Z tego wnioskuje,ze uwazasz,ze w szybszym przeplywie, woda w bloku

pomimo krotszego czasu (w ktorym pobiera cieplo z bloku) niz w przypadku wolniejszego przeplywu lepiej pobiera cieplo? Moze sprobojesz jasniej powiedziec,bo nie za bardzo zrozumialem?

 

Sinus- wymiary wezy sa w porzadalu, a co do subst. odradzam ci olej, wez wode destylowana,jest przeciez niedroga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki? Oto jeden z najwazniejszych : za szybki przeplyw oleju sprawi,ze

blok nie odda zbyt wiele ciepla. Innymi slowymi, tak szybko olej 

bedzie latac,ze blok nie zdazy oddac ciepla (no prawie ;P)

qfa .. jak takie cos widze ..

FIZA ..

im wieksza roznica temperatur czynnika chlodzacego i elementu oddajacego cieplo , tym mozliwy jest odbior wiekszej ilosci energii (ciepla) ... a takie warunki moga byc zapewnione jedynie przez szybkie usuniecie nagrzanej wody z bloku i zastapienie jej chlodna woda z chlodnicy.. im szybciej tym lepiej ...

Gdyby twoja teoria byla sluszna ... - dlaczego AC jest takie glosne ?

Wysokoobrotowe wiatraki ... czynnik chlodzacy .. przeplyw ???

ROZUMESZ ?

czy ma ci to wbic Witch ...

-------

Sinus - zaznaczam , ze pompki mocno obciazone (np przez olej) mogą bardziej chalasowac ; szczegolnie tyczy sie to wydajnych modeli 2000-3000l/h.Dobrym wyborem bylaby jakas pompa CO ;sa wydajne i ponoc ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że do CO byłaby najlepsza, ale ni ma kasy :(

A dlaczego wydajniejsze modele mogą bardziej hałasować przy dużym obciążeniu???

Chyba jednak kupie PH802. Bo coraz bardziej mnie kusi ta woda :?

I jeszcze jedna ważne pytanie: po jakim czasie woda w układzie zacznie przewodzić prąd, bo podobno woda pobiera jony miedzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wim po jakim czasie zaczyna przewodzić, ale wiem że piro po około tygodniu uzytkowania sie dociera i jest w miarę cicha ( teraz w moim kompie najgłośniejsze są hdd ), co do awaryjności - masz kupę serwisów w polsce, więc nie będziesz miał problemów z częściami zamiennymi.

przy destylowanej nie zauważyłem żadnych obciążeń. próbowałem w chamski sposób zatkać wylot pompy - najpierw zrobiło się głośniej, a potem oblało mi wodą całą łazienkę - wniosek: jeżeli dalej będziesz się upierał przy oleju, to ta piro 2000l w zupełności ci wystarczy, z drugej strony nie rozumię twych obaw co do przewodności wody - solidnie wszystko poskładasz do qpy i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do przewodności prądu wody destylowanej:

Poszukaj, było pare przypadków nie szczelności ukłądów.Dla jednego człowieka z tego forum rurka, niewiem w jaki sposub ale wleciała do kompa i zalało mu całą jednostke i komp żył.Innemu natomiast tylko kropelka lunełą na grafe (radeon chyba) i juz było po sprawie.To chyba jest jak w totolotku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic2: skąd ty się urwałeś?! <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły piszesz...

sinus: węże są stanowczo za grube! prawie zerowa elastyczność - miałem kiedyś zbrojone 12/19 i strasznie trudno było je poukładać, teraz jadę na niezbrojonych 12/16 i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za konkretną odpowiedz i pomysł. :P  

Co do OC to są z leksza bardzo drogie, a żadnej okazji ostatnio nie widziałem ;-)

To znaczy zrobić takie wyprowadzenia w przypadku zastosowania wody??

tak - jezeli ochcesz stosowac olej tylko dlatego ze obawiasz sie zalania kompa to wg mnie lepiej/łatwiej/taniej byłoby wyprowadzic z kąpa miedzia (bezpiecznie ) i zastosowac wode - wtedy mogłbys kupuic PH 802 lub cos słabszego nawet (jeżeli chcesz tylko 1 blok miec )

 

jezeli bys zastosował olej takze mogłbys zrobic takie wyprowadzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,zrozumialem sprawy powiazane z predkoscia przeplywu .. ale nie badzcie tacy nieuprzejmi, po co to? Mam eheima 16/22 mm, i maksymalny skret bez wplywu na grubosc to okolo 270 stopni,dlugosc skretu okolo 8-10 cm.. jak bedziesz chcial ostrzejsze i krotsze skrete to polecam ci miedziane kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Oleju to pompy olejowe zembate a nie wirnikowe akwariowe czy CO  

chory pomysł :?  

Olej ma inną gęstość i wirnik ci szlag trafi :?

gestosc czy lepkosc?

 

Jak widac olej to znacznie wyzsza szkola jazdy niz woda. Wiecej problemow, wiecej zabawy, ale i moze duzo wieksza wydajnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj sinus, sinus- kidy ty sie wyleczysz z tego oleju, chyba dopiero wtedy jak rozwalisz pompke a na procu będzie 100C :lol: Ja na Twoim miejscu darowałby se pompke akwariową i pokombinował z pompami od CO, ale to tylko moje zdanie, rób jak kcesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Oleju to pompy olejowe zembate a nie wirnikowe akwariowe czy CO  

chory pomysł :?  

Olej ma inną gęstość i wirnik ci szlag trafi :?

 

gestosc czy lepkosc?

 

Jak widac olej to znacznie wyzsza szkola jazdy niz woda. Wiecej problemow, wiecej zabawy, ale i moze duzo wieksza wydajnosc

 

No niewiem, niewiem- z tego co pamiętam to olej ma mniejsza pojemność cieplną od wody, myle się :?: W dodatku żeby uzyskać taki przepływ oleju jak wody to by trza mieć chyba pompe wielkości całego kompa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...