Skocz do zawartości
Trance4Life

Logitech Z-2300

Rekomendowane odpowiedzi

witam :) , postanowiłem napisać na forum o moim problemie bo już sam nie mam pomysłów :mur: , posiadam głośniki logitech z-2300 i kartę dzwiękową x-fi extreme music gold , otóż jest tak jak by problem z subwooferem a mianowicie bardzo słychać dźwięki w granicy 90-150hz tz buczenie,chuczenie i tak zwane "dudnienie" :mad: ,brak "prawdziwego basu" tz 35-75hz , odrazu mówię że subwoofer nie stoi pod biurkiem i to nie jest spowodowane equalizerem :-|

 

 

proszę o pomoc :unsure: ,myślę że to jest wina złego umiejscowienia subwoofera ale nie jestem pewien <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich przypadkach można sobie pozwolić na ... użycie EQualizera (właśnie do tego został pierwotnie stworzony). Obniż natężenie przy ~125 HZ o np. ~5 dB ... możesz się wspomagać generatorem tonów aby możliwie najdokładniej wyrównać pasmo. Można oczywiście też starać się usunąć podbicie przez zmianę ustawienia suba w pokoju ... ale nie zawsze to coś da lub po prostu nie zawsze można robić bajzel.

 

ps. jakie masz wymiary pokoju ?

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem,próbowałem już z equalizerem wszystkiego ale nic :mad: , ja daje nawet na 35-31 hz podbicie do nawet 12 DB ! to tego nie słychać ,bass jak by gdzieś się dusił/uciekał , czy to może być wina że nie mam np dywanu lub wykładziny ?

 

 

edit: 2,5x4m

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak wyjdę do przedpokoju po tym podbicu lub nawet bez to o mało co mi uszów nie ropierdzieliło

 

 

Edit: słucham trance,progresive trance,house,electro house i czasem hip-hop czyli przeważnie niski bass B-)

 

 

przykładowe nuty :

( to 2 to się rozkręca w 55 sekundzie ) Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może obrócić subwoofer tak aby membrana była skierowana w inną strone niż dotychczas, miałem Z-2300 i co prawda dudniło mocno ale sie przyzwyczajałem, oczywiście nie mówie że w każdej sytuacji to też zależało od piosenki. Sprawa może być tez taka że masz ,,dziwną,, akustykę w pokoju. Może weź zestaw i potestuj w innym pomieszczeniu ale najlepiej pokój też jakiś dobrze umeblowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bass reflex już zatykałem (efekt : praktycznie cisza),głośniki były już w innych pomieszczeniach (18m2 pokuj kolegi , 25m2 mieszkanie innego kolegi , 15m2 pokuj rodziców) w każdym grało inaczej ale najlepiej na 18m2 ale też trzeba było się pomęczyć z ustawieniem go , bass był naprawdę zaje**** i 0 dudnienia było :rolleyes:

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam takiej możliwości bo się meble przez przedpokój nie zmieszczą :damage_wall: , jest "goły" parkiet , większość powierzchni sciany jest goła

nie znam tych glosnikow ale posiadam G51 i mialem rowniez taki problem ze graly mi zalosnie (tzn bass), oczywiscie winnym pokoju bylo pieknie, po przemeblowaniu juz gra wszystko dobrze, bardziej kwadratowy pokoj mam teraz, a mieszkam na poddaszu gdzie jest duzo spadow i kilka zalaman sciany, pokombinuj z meblami na rozne sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że "dudnienie" to jest zbyt szybkie odbijanie się fal stojących (czy jakoś tak) dudnienie i buczenie to jest "wysoki" bass (niski to 16/20-40hz a wysoki to 100-200hz) jak będzie remont to przyjdzie wykładzina,ktoś mi mówił że jeżeli chodzi o wytłumienie wykładziną to ważny jest "parametr" wykładziny : waga runa (czy coś w tym rodzaju) :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już kombinowałem :blink: , mieszkam w bloku i mam pokuj 10m2 <_< ,opłaca się kupić g51 ? (kumpel chce jakieś fajne 5.1 ) za 450 zł ;]

ja jestem zadowolony :lol: rozne opinie chwala te glosniki i ogolnie ciesza sie dobrymi recenzjami, wiec chyba warto... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pokój ok 16 m2 i Z-2300 grają dobrze bas prawidłowy i dynamiczny ale pokój mam co prawda zagracony szafki na ścianach obrazy a na suficie styropian. Dodatkowo na jednej ścianie boazeria. U Ciebie problemem może być trochę mały metraż pokoju i duże gładkie powierzchnie.

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niedługo remont czyli będzie wykładzina ........ to jest chyba powód moich problemów ... pisałem na you tube do osób którzy je mają ( a nawet z-5500 ) i niektórzy nich mieli mniejsze pokoje a pisali że gra zaj******* ale każdy miał wykładzinę :D

 

 

ps : gdzie masz postawiony subwoofer ? :rolleyes:

Edytowane przez twojastara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...