Skocz do zawartości
Leonidas

Konwersja 23,976 Fps Do 25 Fps

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że filmy odtwarzane przy 23,976 fps (czyli prawie wszystkie dostępne w necie) nie są idealnie płynne, szczególnie na dużym tv lcd. Jako rozwiązanie spróbowałem włączyć w filtrze divxg400 konwersję do 25 klatek i w tv ustawiłem odświeżanie na 50 hz. Efekt - idealnie płynny film przez większość czasu ale co jakiś (co parę minut) trochę lekkich szarpnięć a potem znowu super płynnie. Czy ktoś spotkał się z tym problemem ? Czy znany jest wam jakiś inny filtr oprócz divxg400 mający opcję konwersji fps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 23,976fps nie widać jakiekolwiek klatkowania. Nie sądzę również, abyś był w stanie zauważyć różnicę między 23,976 a 25, bo wynosi ona śmieszne 4%. Szukaj raczej przyczyny w czymś innym.

Poza tym jak sobie wyobrażasz konwersję z niższego na wyższe :D ? To fikcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak do mnie pijesz to mpc nie ma filtra po prostu odpala film w direct3D :D jak do niego to dvixg400 to z tego co pamiętam to taki super old progs (no chyba, że dalej to tłuką ale nikt tego nie używa :D ) ala directvob-sub a zmianę klatek masz w subedicie i vobsubie wszystko w locie

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vENiZE - różnica jest i to duża i nie chodzi tutaj o te 4% ale o brak synchronizacji między 23,98 fps a 50/60 fps co powoduje mniejszą płynność obrazu. Najlepiej jest to widoczne kiedy na obrazie widać panoramę np góry, las i kamera przesuwa się. Kiedy zwiększyłem ilość klatek do 25 i ustawiłem na tv 50 hz każda klatka była wyświetlana dwukrotnie i wyświetlane klatki pokrywały się z odświeżaniem tv więc obraz był płynny - jedyny ból, że od czasu do czasu jednak zdarzały się lekkie szarpnięcia - nie wiem czym spowodowane - dlatego szukam innego podobnego filtra (divxg400 nie jest już rozwijany).

Art385 - nie mam na myśli tearingu - z tym akurat nie mam problemu. Racja - w subedicie jest opcja zmiany prędkości odtwarzania ale nie jest dokładna (tylko procentowa) i nie działa prawidłowo dla filmów mkv a przynajmniej nie działa prawidłowo u mnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem istnieje i jest bardzo poważny - w końcu nie na darmo panasonic wciska teraz 600Hz odswieżania w tv - tylko taka częstotliwośc gwarantuje płynne odtwarzanie wszystkich zakresów klatek w filmach

niestety cierpimy przez te starocia(czestotliwosc sterowana z sieci elektrycznej i format kinowy 24 klatki)

juz dawno wszystko powinno przejsc na 30 klatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ffdshow video decoder configuration > avisynth (check) > w okno skryptu wpisujemy

convertfps(x)

, gdzie x to docelowa ilosc klatek na sekunde

aply > ok

 

oczywiscie wymagany jest zainstalowany avisynth i ffdshow. przy czym ten ostatni nie musi byc uzywany jako dekoder - jezeli chcemy korzystac z innego dekodera lub nie dekodujemy wszystkiego za pomoca ffdshow a chcemy miec konwersje zawsze to nalezy ustawic

ffdshow video decoder configuration > codecs > raw video (na samym dole) > all supported

to wstawi ffdshow na koniec lancucha dekoderow wideo we wszystkich mozliwych sytuacjach.

 

wylaczenie konwersji odbywa sie przez "odptaszkowanie" avisynth w ustawieniach ffdshow.

 

metoda jest troche kulawa bo konwersja wbudowanym filtrem nie jest najwyzszej jakosci, ale zamiast wewnetrznej konwersji avisynth mozna uzyc zewnetrznego plugina pozwalajacego dokonywac tego lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...