Skocz do zawartości
Vodor

P5q Se I Zonk, A Może Zasiłka

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj złożyłem taki zestawik P5q SE, Intel 5200, 9800gtx, 2 x 2 GB ddr2 i HDD 160 GB Sata , resztę odłączyłem nawet DVD romy i FDD. Zasilacz to 4 letni cheftec 410W. Problem pojawia się przy włączeniu jakiejkolwiek aplikacji 3D, zwykłe resety! Stawiam na słaby zasilacz, ale resety pojawiają się od razu po włączeniu programu w tryb pełnoekranowy. W 3d mark 2003 nawet ledwo pojawi się plansza z samlotem i bach, w Far Cry 2 resetuje zanim pojawi logo ubisoftu podczas uruchaminia. 

 

Czy ten zasilacz jest już za słaby ? Jak się upewnić ? Co to jeszcze może być ?

 

P.S Dodam ,ze wczoraj ta sama zasiłka ciągnęła podobny zestaw z tą różnicą ze prockiem był winchester 3000,  i płyta na nForce4 + 2 hdd , Fdd , DVD rom i nagrywarka. Czyżby intel był az tyle bardziej prądożerny ?

Edytowane przez Vodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy w BIOS masz dobrze ustawione pamięci, to znaczy czy ustawiłeś odpowiednie napięcie dla nich. Jeżeli tak to sprawdź czy karta jest na pewno sprawna (podłącz ją u kogoś innego). Zasilacz także może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zapewne nie jest tutaj problemem.

Stawiam na pamięci, które trzeba "dostroić" w biosie.

Spróbuj 5-5-5-15 i V zgodnie z zaleceniami producenta.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie dałem 2.0 V na pamięci i jest to samo, reszta na auto. Pamięci to Corsair XMS2 Xtreme TWIN2X4096-6400C5 G 2x2GB (tot. 4GB) DDR2 PC2-6400 800MHz CL5-5-5-18. Spróbuję je jeszcze poprzekładać. Obawiam się jednak grafy bo kiedy złożyłem komputer jeden z kabelków zatrzymał wiatraczek, co prawda komputer chodził tylko w biosie 10 min. ale dotknęłem jej i trochę sie zgrzała a wiatraczek po starcie nieźle ruszył do przodu, jest na szczęście na gwarancji  :wink:  Wszystkie sterowniki łacznie z grafiką są najnowsze. Od grafy to 182.50

Edytowane przez Vodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

narazie dałem 2.0 V na pamięci i jest to samo, reszta na auto. Pamięci to Corsair XMS2 Xtreme TWIN2X4096-6400C5 G 2x2GB (tot. 4GB) DDR2 PC2-6400 800MHz CL5-5-5-18. Spróbuję je jeszcze poprzekładać.

Możesz na próbę zapodać 2.1-2.2V i zobacz czy to na pewno RAM'y (choć wątpię).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastosuję się do waszych rad i po południu dam znać. Spróbuję też włożyć kartę na starą platformę z winchesterem

 

 

 

P.S obinżyłem takty karty jak się dało GPU na 325 Mhz a pamięci na 500 Mhz i programy się uruchamiają. Macie jakieś propozycje zanim przełożę całe bebechy ??

Edytowane przez Vodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wychodzi na to ze to jednak zasilacz :mellow: Widocznie stary cheftec się już trochę poci, ale proszę o Wasze potwierdzenie i może jakąś metodę jak się upewnić co do jego uszkodzenia. A więc piszę co zrobiłem dzisiaj:

- zmieniłem platformę na 939 i winchestera 90nm 3000+ włożyłem 9800gtx i ...działa! Pograłem parę minut w FC2 porzucałem granatami, spaliłem trochę trawy. Działa. Podobnie z 3dmarkiem , co prawda przeszedł tylko 2 pierwsze testy 3dm2k3 ale na 775 ledwo zobaczę plansze z samolotami i bach, wyłączyłem go resetu nie było artów też.

-zamontowałem spowrotem 775 i Intela założyłem mojego starego GF 7600GS od galaxy(swego czasu nawet mieliła ^_^ ) i też działa. Widać pamięci można wykluczyć, kartę też. Tak myśle. O dziwo FC2 na podkręconym 7600 i zdziwiłem się co do wydajności która była całkiem,całkiem jak na tego antyka hehe

-założyłem 9800gtx i bach znowu resety.

-obniżyłem takty na minimum a więc GPU na jakieś 300 mhz pamięci coś ok 500Mhz i ....działa! Podwyższyłem GPU na 600 i znowu resety. Prawdopobnie na mniejszych taktach karta ciągnie mniej pradu i zasilacz wyrabia.

Co o tym myślicie ?

Edytowane przez Vodor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie (i Panie? ^_^ ) przyczyną okazał się w/g moich przypuszczeń zasilacz. Kupiłem dzisiaj 650W z 4 liniami 12V i wszystko chodzi jak ta lala. Pozdrawiam i dzięki za rady :rolleyes: Spadam grać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie (i Panie? ^_^ ) przyczyną okazał się w/g moich przypuszczeń zasilacz. Kupiłem dzisiaj 650W z 4 liniami 12V i wszystko chodzi jak ta lala. Pozdrawiam i dzięki za rady :rolleyes: Spadam grać!

Miałem dokładnie ten sam problem opisany na forum w wątku:

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...-2-t295638.html

 

Co tylko potwierdza tezę, że płyty asusa z serii P5Q są przewrażliwione na spadki napięć.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem opisany na forum w wątku:

http://forum.purepc.pl/Socket-423-478-775-...-2-t295638.html

 

Co tylko potwierdza tezę, że płyty asusa z serii P5Q są przewrażliwione na spadki napięć.

Pozdrawiam.

Raczej potwierdza to ze zasilacz byl zaslaby niz plyty sa przewrazliwione, lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...