Skocz do zawartości
fido2001

Chieftec Vs Ocz

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Mam krótkie pytanie,

mam do wyboru w identycznych pieniązkach dwa zasilacze - muszę sobie wybrać jeden z nich.

 

Chieftec CFT-620-A12S lub OCZ ModXStream 700

 

Prosze doradzcie mi który jest lepszym wyborem.

Od razu dodam że okablowanie, wygląd nie ma znaczenia ponieważ w obydwu przypadkach będzie OK.

 

Zależy mi natomiast na jakości wykonania/podzespołów a co za tym idzie trwałości oraz jakości wypuszczanego prądu (stabilność napięć)

Na drugim miejscu jest "cisza" zależy mi aby nie wył jak suszarka mojej żony o 6:30 rano ;)

 

Prosze również o nie sugerowanie trzecich modeli. Musze wybrać sobie dokładnie któryś z powyższych.

Sprzęt który będzie zasilał to Core Quad Q9300, 8GB RAM DDR2, 3x HDD oraz Radeon HD 4870

 

Z góry dziekuje za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś na prawdę gotów zrezygnować z lepszych zasilaczy? po co ograniczać sobie wybór?

Witaj :)

 

Bo te jeden z tych dwóch dwa mogę mieć za 0 zł :) (w ramach długu) Nie mam nawet mozliwości dopłacić do innego.

Po prostu ktoś już ma takie zasilacze i musze sobie jeden zabrać.

 

Proszę o radę.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bierz chiefteca - cichszy, pozostałe parametry bez większego znaczenia a mniej dB bezcenne :-)

Dziękuję za radę.

 

Teraz to mam ćwieka...

Prawdę mówiąc obstawiałem OCZa... Ze względu na ilość kabli chieftec mnie przeraził.

Miałem w OCZu wymienić tylko wiatrak na chichszy.

Wsadzić jakiegoś S-FLEXa lub inny z wysokiej półki żeby było ciszej...

 

Mam do poniedziałku czas żeby się zdecydować.

Dziekuję za radę.

 

...................

 

Gdybym jednak się przekonał do OCZa to czy jest duży problem podmienić wiatraczek w nim ??

Czy jest na złączkę czy muszę lutować ??

Dodam jeszcze że zasilacz będzie pracował w BigTower Chiefteca, zdjasie ta seria obudów to DRAGON.

z tyłu obudowy nad i pod zasilaczem będa pracować właśnie takie cichutkie duży S-FLEXy, więc na temperature nie będę narzekał...

W ubiegłum roku wyciszyłem i uszczelniłem sobie dokładnie całą obudowę i rotacja powietrza/kierunek w jaki wymusiłem obieg jest bardzo dobry - sprawdza się :) Jest przy tym cichutko i dlatego też nie chcę popsuć zasilaczem tego błogiego spokoju. Pomyślałem że wezmę OCZa i wymienię od razu w nim wiatraczek. @Zenfist - napisz co o tym myślisz, może masz jakiegoś faworyta w wiatrakach, dobrego i cichego. Skoro za elektrownie nie płace to mogę sobie pozwolić na droższy model chłodzenia....

 

Po za tym dziekuję za zainteresowani się tematem i podjęcie konwersjacji.

Pozdrawiam.

Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa produkowane przez sirteca, a model OCZ to nowsza konstrukcja z mocniejszą 12V, modularnymi kablami i 80+. Nie wiem jak z głośnością bo z żadnym styczności nie miałem, ale OCZ ma chyba wentylator 14cm, więc powinien być cichszy. Jak dla mnie zasilacz OCZ jest o klasę lepszy i to jego bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam obydwa zasilacze pod ręką i w chieftecu przeraża mnie ilość okablowania.

Toż to istny kłebek kabli...

Po cichutku rozkręciłem obydwa i jeżeli chodzi o jakość wykonania i jakość podzespołów to moim zdaniem nie ma tutaj zbyt dużych różnic.

Nie jestem elektronikiem i mogę pewnych rzeczy nie zauważyć, ale na moje oko jakościowo są podobnie skonstruowane. Posprawdzałem jak działają i OCZ jest faktycznie głośniejszy choć wiatraczek ma 140mm. Cewki w obydwu zasilaczach nawet najmniejszego pisku nie wydają...

Myślę że zdecyduję się na OCZa. Ze względu na mocniejsze 12V oraz odpinane kable... Będę musiał niestety zmienić wiatraczek.

Już poszukałem i chyba wsadzę tam: Akasa Silent Blue 140mm - AK-195BL.

Cichszego nie znalazłem...

 

Dziekuję za radę.

Jezeli macie lepszą propozycję co do wentylatora to proszę, napiszcie.

Rafał.

Edytowane przez fido2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...