Skocz do zawartości
Wolyn

Do Posiadaczy Biostar Ta790gx 128

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pewien problem z płytą główną. Chodzi o to że gdy komp jest uruchamiany po kilku godzinnym odpoczynku przy pierwszym włączeniu nie pokazuje się nic na ekranie a lampka kontrolna na płycie oznajmia o błędzie pamięci, lecz po restarcie na pierwszym screnie pokazuje się komunikat:

,,DQS training failed on previous boot, reverted to slower DRAM speed''

po drugim restarcie wszystko działa jak należy.

Testowałem pamięć 2 godziny memtestem zero błędów ( OCZ 2x2GB titanium edition ustawione na 4-4-4-15 2.20V na 5-5-5-18 1.90V też wyskakuje komunikat )

Procesor prime 95 2 godz też OK ( AMD PHENOM 940 )

Grafika też wporzo ( SAPHIRE RADEON 4870 512 mb )

Komunikat mówi że pamięci zostały przywrócone do wolniejszej prędkości lecz cpuz pokazuje że DRAM jest ustawione na 400Mhz czyli ustawienie normalne.

Czy mógł by ktoś powiedzieć o co chodzi??

Edytowane przez Wolyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kręcone

Reszta sprzętu to :

zasilacz OCZ Mod X Stream Pro 600W

dysk wd5000aacs i hitachi 250Gb dwa na sata

X-fi gamer

Znalazłem opcje w biosie dotyczącą ignorowania błędów pamięci ram która wyłańcza komunikat wszystko się odpala, ale czy to jest sposób żeby zapomnieć o błędzie??

Edytowane przez Wolyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że płyta ma jeszcze niedopracowany Bios i stąd te błedy. Test pamięci za każdym razem jest zbędny więc w zasadzie wszystko jest w pożądku jak jest opcja wyłączająca go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...