Skocz do zawartości
Gość lolwesoly

Oliwienie Wentylatorka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lolwesoly

Dzis przysluciach!ac sie kompa z wentylatorka na procu uslyszalem lekkie skrzypienie a poniewaz jestem bardzo wyczulony na halas wyciaglem go i wpuscilem do srodka 1 krople oleju kuchennego i problem znikl. Czym sie takie cos oliwi czysmaruje?? olej kuchenny nie zaszkodzi mu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek może być ale na dłuższy okres to raczej nie , zjełczeje i może smierdzieć .

 

Kup WD40 albo olejek wazelinowu do maszyn do szycia i tym nasmaruj wentylator .

 

Albo kompletnie wymienić wentylator na procku - nowy to koszt 20-30 zł a masz ciszę od razu i na dłużej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może warto rozwinąć - czym dokładnie smarować ?? jest tych olejów i oliwek dużo, nadaje się wszystko ale pytanie co jest najlepsze i posłuży ?? ;) ostatnio stałem w obi w kolejce i na stojaku było różnych oliwek 5 rodzajów i właśnie się zastanawiałem co warte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są oliwki do smarowania np. maszyn do szycia, bezbarwne i niezbyt gęste, niezłe są też do smarowania broni ;)

Absolutnie nie nadaje się do tego WD40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam srodek "plastilube" w spray'u z poczatku jest plynny pozniej zamienia sie w cos ala zel. Bardzo trwaly i wytrzyma mega dlugo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup WD40 albo olejek wazelinowu do maszyn do szycia i tym nasmaruj wentylator .

Osobiscie polecam wlasnie olej do smarowania maszyn do szycia.

Ja uzywalem "Oliwa techniczna wazelinowa" firmy Shell (hyhyh) koszt bodaj 2.50 o ile mnie pamiec nie myli.

Dostepne w wiekszosci sklepow technicznych etc.

Co do samego oliwienia polecam uzycie strzykawki z igla. Koszt 30gr za całość a mozna ladnie rozprowadzic.

 

Dzieki temu zaoszczedzilem 100zł na wentylu do laptopa. "Wyrczał" jak stary ruski ciągnik a teraz jak nóweczka:-) (edit: znaczy jak noweczka wentyl, nie ciągnik :P:P:P )

Edytowane przez TheNaturaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...