Skocz do zawartości
Gibi

Jaki G4mx440 wybrac? - doradzcie

Rekomendowane odpowiedzi

Andriu - wszystkie testy na plycie Epoxa 8rda+, 512 DDR, athlon XP 1700@2600+ (magistrala 210 MHz)

 

8O 8O 8O 8O 8O 8O

mój konfig bez kręcenia to ok 6000 3dmarków 2001, a też mam g4mx440

na mx420 (tej wczesniejszej MSI ze 128 bitowymi pamieciami sdr) miałem około 4300 3dmarków 2001, więc nie wiem skąd ty takie pier_doły wziąłeś

Ze swojego komputera. Jak widać karta karcie nierówna. i tylko to chciałem napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego komputera. Jak widać karta karcie nierówna. i tylko to chciałem napisać.

A świstak siedzi i zawija MX-y w sreberka...

Kumplowi z podobnym do Twojego kompem padł z jakiegoś powodu Radeon i wypożyczył MX420 firmy krzak - efekt: ponad 4000 punktów na zaśmieconym systemie.

To chyba nie jest problem z kartą, tylko z Twoim sprzętem. A może po prostu ktoś Ci dał 2MX200 z nalepką od 4MX420 ;)

 

Jeszcze jedno - niedawno miałem Voodoo3 2000, i osiągnąłem na nim bez podkręcania karty dokładnie 2003 3Dmarki. Co prawda w 16 bitach, no ale... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam mx się dobrze sprawuje

6800 3dmark mam prolinka który do 

najlepszy nie należy miałem winfasta i było 

mniej 3 dmarków.

Ten Gainward to dobry wybór (jeżeli chodzi o GF4MX

No właśnie. Prawdziwe 4MX440 (128bit DDR) są naprawdę niezłe. Sam kiedyś na Leadteku po lekkim podkręceniu przekroczyłem 7000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DISPLAY

Platform WinFast® A170 Display Driver

CPU Optimization D3D Pure Hardware T&L

 

RESULTS

3DMark Score 5209

 

CPU INFO

CENTRAL PROCESSING UNITS

Manufacturer Intel

Family Celeron

Internal Clock 1.48 GHz

Internal Clock Maximum 1.48 GHz

External Clock 125 MHz

 

Za dawnych czasów takie cuś udało mi się wymojtać. Sprawowało się naprawde nieźle jak na tamte czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS

--> 

I powiem ci jeszcze jedo jak teraz masz Gf2MX to przesiadka na Gf4MX 440 za dużo to ci nie da!!!!!

NIE LUBIE JAK KTOS <span style="color:red;">[ciach!]</span>LI TAKIE BZDURY JA MAM GF4 I JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONY DAŁEM ZA NIEGO 240ZŁ I JEST ZAJEBISTY 6996 PRZY NIE DUZYM PODKRECENIU 3D MARK 2001 SE PRZY TAKIM TAKTOWANIU JAK MAM NAPISANE W OPISIE DZIEKI TEMU ZAOSZCZEDZIŁEM 200ZŁ I KUPIŁEM SOBIE OBUDOWE Z 300W ZASILACZEM A MIAŁEM KUPIC RADKA 8500LE ALE NIEMA SENSU KUPOWAC BARDZO DROGIEJ GRAFIKI BO NARAZIE MI NIE JEST POTRZEBNA TAKA GRAFIKA 128DDR GF4 TI 4200 PONIEWAZ I TAK ZADNA GRA NIE MA TAKICH WYMAGAN GRAFICZNYCH I PRZEZ JAKIES CONAJMNIEJ 3 LATA NIE BEDZIE MIAŁA. TEGO MX MAM MSI I JEST JESZCZE RAZ TO POWIEM ZAJEBISTY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan... czy Ty wiesz co to jest ograniczony budżet? Jak myślisz dlaczego ja mam ASRocka k7vt2 a nie np. Epox-a 8RDA+ ???

Bo oprócz modernizacji kompa muszę też utrzymać rodzinę...

Jak wiesz gdzie można Gf3Ti200 kupić za 300 zł. to wskaż kolesiowi a nie krytykuj jego wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent mojej grafy to jakiś chaintech. więc tak myślę, że mam raczej słabe pamięci. niby idą na 450 ale pewnie czas dostępu przekracza 5ns, cóż wymagać?

czy sądzicie, że to bardzo obniża wydajność karty? może ktoś z was porównywał takie same karty różniące się tylko czasem dostepu?

 

ale swoją drogą jak ma gość wydać 300 zł na mx440 to lepiej niech weźmie gf3 ti200 za te 330

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan... czy Ty wiesz co to jest ograniczony budżet? Wiesz czemu ja mam ASRocka k7vt2 a nie EPOX-a 8RDA+? bo oprócz komputera mam jeszcze rodzinę na utrzymaniu. Kupuję to na co mnie stać. Napisz gdzie Gf3Ti200 kupię za 300zł? Zdaje się że tyle właśnie koleś chce na kartę wydać. Bardzo byś mu pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonathan... czy Ty wiesz co to jest ograniczony budżet? Wiesz czemu ja mam ASRocka k7vt2 a nie EPOX-a 8RDA+? bo oprócz komputera mam jeszcze rodzinę na utrzymaniu. Kupuję to na co mnie stać. Napisz gdzie Gf3Ti200 kupię za 300zł? Zdaje się że tyle właśnie koleś chce na kartę wydać. Bardzo byś mu pomógł.

Podalem nawet link.

Nowej nie kupisz. Ale wiele osob wymienia sprzet. Zobacz ten lin k do allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko 1. jak jusz musisz gf.

gainward gf4 mx440. nie pamiętam modelu (heba pro 600), ale spox karta. naprawdę. na pamiątkah hynix 3.6ns

 

była 270/405, a poszła bez żadnych dodatkowych radiatorków, ani wiatraka (nie ma w standardzie), nic od razu niemal na 300/450...

w 3dmarku do 6400 punktów ciągła... (na tym co w podpisie).

acha, cena: 310 zyla.

ale ja ją zmieniłem na radka 9100.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Osobiście polecam MSI MX440 na AGP 8x w 3d Marku 2001SE mam ok. 7700 punktów. Na sprzecie XP2400+ 512 DDr 333 i podkreconej grafie.

troche glupiot to napisales :

 

po1 agp x8 totalnie nic nie daje chyba ze w R9800/ i fx'ach gdzie taki transfer pamieci jest potrzebny , chociaz roznicy minimalne

po2 Mx440 x8 jest wydajniejszy od tego x4 z prostej przyczyny ,- ma fabrycznie wyzsze zegary.

 

po3 lepije kupic mx440 firmy prolink pV koniecznie 64mb bo 128 ma 5ns pamieci. - moj kolega ja ma i naprawde fajna karta ladnie sie kreci i w ogole cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie wersje z agp x8 maja podciagniete ustawienia ... wedloog mnie jezeli to juz musi byc mx-a :) to kup jakiegos pelnego firmowego (MSI , Gainward czy ajk mu tam .. ) z dobrymi pamieciami to wsyśniesz nosem te x8 a i na piwko Ci zostanie pieniazkoof (moj max na mx-e by MSI z podpisu 8K 3dsmarkof :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mx440 uwazam za dobra karte , ale tylko jesli bedzie noa wymienina dosc często tzn co kilka miechow :) to moze spokojnie byc

 

niektorzy ludzie upgraduja swoj sprzet wg. pewnych zasad np kupuja wszystko co jest po 300zl. oprocz monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie warto kupować mx440 agpx8 bo kosztuje kupę forsy, za tę cenę lepiej jednak kupić gf3ti200 i to firmowy (gainward) a będzie doożo nowocześniejszy i szybszy.

mx440 z agpx8 to wyrzucenie kasy w błoto. chwyt reklamowy z tym agp bo gf 4 ti i gf3 ti nie wykorzystują w pełni agpx4 nie mówiąc już o mx.

jeśli ktoś chce przeznaczyć 300zł na grafę to niech szuka jakiegoś gf3 ti. nie dałbym 300 zł za mx jeśli za 330 mogę mieć gf3 ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz GF4mx to kup tylko Leadtek Winfast GF4mx440SE 64mb DDR + TV out, karta ta kosztuje 319zł tylko w wersji box i jest naprawdę dobra.Rdzeń chodzi jako 270mhz a 128 bitowa pamięć jako 400,przystosowana do AGPx2 i x4. Ta karta jest o wiele szybsza od GF2. Widziałem wiele testów i sam ją używam na sterach 41.09, sprawuje się świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak

ja mam GeForce 4MX440 Prolinka z wolnymi pamięciami 5ns i wyciągnołem z niej ze standardowych 275/400 tylko 310/465.

Ale zobacz wynik w podpisie.

Na kręconym sprzęcie tj. XP 1.7+@2.4+ i grafie nie podkręconej.

Sprinter Cell 800x600 detale na medium i spox chodziło nie było poniżej 15-17fps. Średnio na oko koło 25.

Doom 3 tez spox chodzi w 800x600.

 

Ogólnie moge powiedzieć że karta sprawuje sie bardzo dobrze. Przed zakupem rozważałem też Radka 7500 ale jak zobaczyłem jak to chodzi to kupiłem 4MX440.

 

Jak będziesz kupował to pamiętaj o 3 rzeczach

1. Żeby karta była na DDR

2. Żeby była na 128bitowej magistrali

3. No i przydało by sie żeby miala pamięci 4ns to jest końcowe oznaczenie na pamięciach (zazwyczaj)

 

Osobiście za tą cene bym wolał kupić Radka 9100.

Ale jak chcesz to na allegro jest pare

Gainward PRo 600 = 289zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12655620 NOWA

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12668139 UŻYWANA

 

Nie widze nic z GeForce 3 w sensownych cenach.

Tak że pozostaje ci 4MX440 SE tylko pamiętaj o tych trzech no przynajmniej 2 pierwszych punktach.

Teraz każda 4MX440 jest oznaczona SE np. Gainward Pro 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiem co to okrojony budżet do sam ma taki :) ale nie #$#$!%$ mi tu, że MX to świetne karty, wiem bo miałem Winfasta :) GF4Mx440 dostałem na imieniny. Śmigałem na nim pare dni i stwierdziłem, że to chłam. Sprzedałem starego kompa, tą grafę, dowaliłem jeszcze 50 zł i kupiłem Gf3. Teraz dopiero jestem zadowolony - mało gram ale w Splinterku wszystkie detale na max się pyzyjemniej ogląda niż same Mediumy bo na Mx więcej nie mogłem :P

 

Wieć wychodze z założenia, że lepiej sie o dwa miechy z czymś tam pomeczyć niz kupować modne MX, które są okrojone do bólu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz koniecznie mx440 to bierz tego gainwarda co jest w gralu po 289zl. mam takiego i kreci sie dobrze, na moim konfigu na ustawieniach d3d na najlepsza wydajnosc i podkreceniu karty wyciagam 7500pkt w 3dMarku 2001 SE i masz 3 lata gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zalezy jaki MX

widzialem juz rozne cuda i tak np 

 

Riva TNT 2 M64 - ok 1500 w 3D marku (Athlon 2600+)

GeForce 2 MX 200 - ok 1500 w 3 D marku

GeForce 2 MX 400 (jakiejs nieznanej fimry - kupiona w proline) - ok 1600 

GeForce 4 MX 420 (piales ze jest zblizony do Ti ? ciekawe jakiej) - ok 1600 w 3 Dmarku

 

GeForce 2 MX 400 (jakas normalna) - okolo 2500 w 3Dmarku

a ja na moim drugim kompie który chodzi sobie jako serwerek mam na Rivce 2 i athlonku 800 mhz tez 1500 w 3 d marku - czy to wystarczajacy wynik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to zalezy jaki MX

widzialem juz rozne cuda i tak np 

 

Riva TNT 2 M64 - ok 1500 w 3D marku (Athlon 2600+)

GeForce 2 MX 200 - ok 1500 w 3 D marku

GeForce 2 MX 400 (jakiejs nieznanej fimry - kupiona w proline) - ok 1600 

GeForce 4 MX 420 (piales ze jest zblizony do Ti ? ciekawe jakiej) - ok 1600 w 3 Dmarku

 

GeForce 2 MX 400 (jakas normalna) - okolo 2500 w 3Dmarku

Boże ratuj!!!!! jak widzę napis PROLINE to RZYGAĆ MI SIĘ CHCE!!!!!! Kiedyś kupiłem geforca2 mx400 64mb i defaultowo uzyskałem 1200punktów w 3dmarku2001 a w 3dm2000 miałem 3300pkt. Wydajność fatalnie niska. Taktowanie rdzenie 200(cud) ram-147(SHIT). NIE KUPOWAĆ PROLINE!!!!! Na szczęście kartę opchnąłem na Allegro za 145zł i kupiłem tego GAINWARDA Z OPISU!

 

A jeżeli brać MX440 to TYLKO GAINWARDA. POLE CAM WERSJĘ GOLDEN SAMPLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz koniecznie mx440 to bierz tego gainwarda  co jest w gralu po 289zl. mam takiego i kreci sie dobrze, na moim konfigu na ustawieniach d3d na najlepsza wydajnosc i podkreceniu karty wyciagam 7500pkt w 3dMarku 2001 SE i masz 3 lata gwarancji.

Gwarancji door-to-door, miła sprawa, wysyłasz sprzęt szybką paczką na ich koszt i oni Ci odsyłają spowrotem po wymianie. Bardzo sprawnie to idzie, bez żadnych pośredników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...