Skocz do zawartości
XenanX

Programista Składa Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

widzę kolega ma troszkę kasy więc może by coś takiego? :

http://www.allegro.pl/item645212285_dell_p..._5tb_v7600.html

 

dwa quady xeony - wiadomo trzeba by sobie skonfigurować pod siebie ale cenowo wyjdzie ciut więcej a wydajnościowo napewno zabije

o/c pewnie brak ale nie o to w tym chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę kolega ma troszkę kasy więc może by coś takiego? :

http://www.allegro.pl/item645212285_dell_p..._5tb_v7600.html

 

dwa quady xeony - wiadomo trzeba by sobie skonfigurować pod siebie ale cenowo wyjdzie ciut więcej a wydajnościowo napewno zabije

o/c pewnie brak ale nie o to w tym chodzi

Już złożyłem sprzęt. Dzięki. Core i7, 12GB RAM, 2x750GB WD Raid edition, Asus WS revolution. Działa perfekcyjnie poza jednym mankamentem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już złożyłem sprzęt. Dzięki. Core i7, 12GB RAM, 2x750GB WD Raid edition, Asus WS revolution. Działa perfekcyjnie poza jednym mankamentem.

Pozdrawiam.

No to gratki, kozacka maszynka :) Jakie problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratki, kozacka maszynka :) Jakie problemy ?

Wszystko w porządku poza mankamentem wyciszenia. Wiadomo - standard czyli spora obudowa, maty be-quiet, wentylatory noctua, na dyski scythe quiet drive. Dotąd nie miałem problemu z ciszą ale tym razem te dyski mielą i słyszę to siedząc metr od komputera. Wszystko wibruje. Nie wiem może jestem przewrażliwiony a może to wina tych twardzieli - może mają inną ilość talerzy a może te systemy antywibracyjne zaimplementowane w serii raid są trefne. Jutro jeszcze powalczę :) Dziś dałem pod obudowę dwie warstwy maty i na biurku przynajmniej nie ma wibracji już ale wciąż coś słyszę.

 

Schłodzić mi się udało ale do około 38 st celsjusza na rdzeń. W wielu testach napisano, że w spoczynku zwykle jest około 31-32. Widać mugen nie wyrabia albo źle pastę nałożyłem. Nie chce mi się go na razie odkręcać bo zdejmowanie tego mugena wiąże się z wyjęciem płyty głównej a tym samym misternie złożonego i okablowanego zestawu :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl, ze obecnie masz az 6 talerzy pracujacych naraz przy mieleniu systemu/aplikacji, wiec nie dziwota ze glosno i wibrujaco :)

 

Vertex 120gb 1681 zl http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/..._Vertex_05.html

Vertex 60gb 974zl http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/..._Vertex_04.html

 

I kwestia ciszy zostanie rozwiazana. Sklanial bym sie juz do 120gb. Cena wlasnie w gralu poleciala na leb na szyje...i niewiadomo czy to juz tendencja do obnizek czy chwilowa promocja (gral tak ma...czasami). Zauwaz ze allegro/komputron etc daja cene ok 1900-2000 za 120gb. Po takim zakupie, spokojnie mozesz rozlaczyc te dyski z RAIDa i porobic z nich sobie dwa osobne magazyny danych (zawsze bedzie to chodzic ciszej niz RAID). Majac 120gb, nie przejmujesz sie niczym - all aplikacje walisz na vertexa i system, i z HDD korzystasz tylko do backupu danych/filmow/przechowywania instalek etc. Tego czesciej wykorzystywanego jak pisales w SQD, dokupic sobie zestaw do wyciszania z coolingu np. i bedzie git:).

Jakbys zakupil vertexa, to mozna by sie jeszcze zastanowic nad upchnieciem tych 2x750 i zakupem wd10eads - swietny na magazyn danych, cichy i pojemny.

A co do mugena, to sie nie przejmuj, wazne zebys sobie OC zrobil na 3.6/3.8 i przestawial taktowanie w odp. momentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...