Skocz do zawartości
Omen

Lc By Omen V. 1.00

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnięty myślą o zrobieniu czegoś nowego w swoim układzie, 31 marca przyszedł czas na długo oczekiwaną zmianę i złożenie chłodzenia, które chciałem mieć od samego początku. Z sentymentu zrobiłem jeszcze zdjęcie starej obudowie tuż obok nowej, do której wszystkie części miały trafić. Nowe pudełko – CoolerMaster Cosmos S – jest naprawdę ogromna i wiele obiecywałem sobie po możliwościach, które daje i oferowanej przestrzeni. Do tego, jak dla mnie, wygląda niesamowicie, nawet stojąc na podłodze.

 

Dołączona grafika

 

Po uporaniu się (a naprawdę – zajęło mi to aż za dużo czasu!) ze starym układem i wymontowaniem części, pozostało mi próbnie zamontować płytę główną i grafikę wraz ze starymi blokami – akurat ich „szał zmian” nie dotknął i dalej używam dwóch bloczków od Kyńka.

 

Dołączona grafika

 

Po całkiem przyjemnym procesie nakładania wszystkich węży i przykręcania chłodnicy do dachu budy przystąpiłem do nalewania cieczy. Był to mój pierwszy kontakt z rezerwuarem, wcześniej bazowałem na trójniku więc miło było napełniać całość.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Próba artystycznej fotki z pustymi jeszcze wężami.

 

Dołączona grafika

 

Tak to wyglądało po napełnieniu rezerwuaru.

 

Dołączona grafika

 

A tu już działający układ (widok pompki, zasysającej prawie pół Reza płynu w krótką chwilę jest naprawdę super).

 

Dołączona grafika

 

Widok na węże i blok CPU.

 

Dołączona grafika

 

Oraz na grafikę…

 

Dołączona grafika

 

… także w wersji nocnej.

 

Dołączona grafika

 

Tu, co uważniejsi, dostrzegą poważną usterkę – pianę w rezerwuarze. Sytuacja została opanowana niedługo po zrobieniu zdjęcia.

 

Dołączona grafika

 

Kilka nocnych zdjęć z włączonym UV.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu zdjęcia w świetle dziennym, choć UV też gdzieś tam majaczy dla efektu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I na koniec – sama obudowa i jej bok.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tak to wygląda na tę chwilę. Udało mi się pozbyć piany i odpowietrzyć układ. To, co wiem, że wymaga poprawy to wygląd kabli (szczególnie s-ata) oraz może ich lepsze ułożenie. Nie mam wpływu na kable do grafiki, bo są dość krótkie i może wyglądają efektownie, ale w oplotach pewnie byłyby lepsze. Zasilacz chyba też zbyt „koloryzuje” wnętrze komputera, choć też ma to swój urok.

Następnym krokiem będzie na pewno wymiana węży na jakieś efektowne grube oraz złączek – cieniutkie 8/10 już się przejadły :) Wcześniej zaś jednak chciałbym opleść kable do dysków (sata i przedłużacz zasilania) oraz oploty dać również na przedłużacz wtyczki 24pin (której nie ma na zdjęciu, dokupiłem później - to jest fabryczna od obudowy, wymagana do jej działania). Mimo, że ma ona fabryczny oplot to ten jednak się zsuwa, a nie ma to jak każdy kabelek oddzielnie. Dlatego za jakiś czas pewnie zrobię aktualizację galerii :)

 

Klamoty LC i PC:

Chłodnica: Cooltek MaxiStream (starsza wersja)

CPU: MNP Hydra

GPU: Prison Pro V2

Pompka: Swiftech MCP350 + top EK Acetal v.2

Rezerwuar: by Hilfiger

Wentylatory: Fander 120mm w ilości 3

Płyn: Feser Yellow, wąż Inno oraz złączki SM 8/10

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E5200

Płyta główna: ASUS P5W DH Deluxe

Karta graficzna: EVGA 9800GTX Supreclocked

Karta dźwiękowa: Sound Blaster

Pamięć RAM: 2×1GB Crucial Ballistix 1066MHz

Edytowane przez Omen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiejsz rozdzielczość zdjęć, wystarczy spokojnie coś pokroju 1600x1200

 

Co do układu to jest spoko, sam miałem coś podobnego kiedyś i dawało rade, tylko to podświetlenie jak na choince troche razi :)

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzuciłem takie, potem już nie miałem werwy ich wszystkich do Szopa wrzucać i resize'ować :) Sorki, ale tak zostanie :)

Choinka się niestety zrobiła, głównie przez zasilacz właśnie. Tak to byłoby zielono głównie (+UV) a tak jest, jak jest.

 

@up jeśli tak bardzo Ci się podoba to myślę, że możemy zastanowić się nad sprzedażą :) Ja kupię coś modularnego znowu ale bez światełek, a Ty będziesz mieć to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafy nie kręcę narazie, nie mam musu, na gry wystarcza :)

E5200 @ 11x320=3520Mhz i napięcie 1,375V (bios, nie real) w CoreTemp 53-55, w HWmonitor 58-60 -> Orthos Stress CPU prio 8 przy 2x Fander na chłodnicy. Grafika w spoczynku 33, zaś procek 39-42 i 44-46.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko oftopem pojade

takie lustro i tak podłe fotki ;/

p.s.

kolorki oko

Omg rzeczywiście... Myślałem, że to jakiś kompakt a tu takie lustro -.-

 

Powinieneś nauczyć się robić zdjęcia. Twój układ pasuje do nazwy obudowy i zasilacza - Cosmos. Dla mnie zbyt choinkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz mówienia "podłe" prosiłbym o wyartykułowanie co jest w nich złego. Oprócz przedostatniej fotki (która faktycznie nie wyszła) co do innych nie ma technicznych braków. Więc o co chodzi?

Edytowane przez Omen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz mówienia "podłe" prosiłbym o wyartykułowanie co jest w nich złego. Oprócz przedostatniej fotki (która faktycznie nie wyszła) co do innych nie ma technicznych braków. Więc o co chodzi?

1. Oświetlenie

2. Ostrość

3. Kadr

4. Rozmiar [ o zgrozo]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Oświetlenie głównie pochodziło z "wnętrzności" komputera, inaczej nie było. Zdjęcia dzienne już nie są tak fascynujące.

2. Ostrość - przyjrzyj się bardzo uważnie i zauważ, że są ostre. Akurat w lustrzankach nie jest ważne to, co klapie w body tylko co zbiera światło. A tu użyty był stary analogowy i stałoogniskowy (80, co zmuszało o pewnej ekwilibrystyki przy robieniu zdjęć na ziemi) obiektyw Canona o bardzo płytkiej głębi ostrosci. Dokładnie o taka głębię mi chodziło - aby wyeksponować tylko to, co chciałem, inne miały być rozmazane - wybór szkła był w pełni świadomy. Ja lubię zdjęcia z płytką głębią, jeśli ktoś woli full zasięg (macro-tele) ostre w całej długości to mamy inne gusta.

3. Mnie się widziały takie kadry, to ponownie kwestia gustu. adry są rzeczą bardzo względną.

4. Wyjaśniłem wcześniej - vide post 4.

Edytowane przez Omen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowa fajniasta!

W kolejnej rewizji pomyśl o grubszych wężach. tutaj trochę wyglądają jak słomki.

kabelki i takie tam ... :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Oświetlenie głównie pochodziło z "wnętrzności" komputera, inaczej nie było. Zdjęcia dzienne już nie są tak fascynujące.

2. Ostrość - przyjrzyj się bardzo uważnie i zauważ, że są ostre. Akurat w lustrzankach nie jest ważne to, co klapie w body tylko co zbiera światło. A tu użyty był stary analogowy i stałoogniskowy (80, co zmuszało o pewnej ekwilibrystyki przy robieniu zdjęć na ziemi) obiektyw Canona o bardzo płytkiej głębi ostrosci. Dokładnie o taka głębię mi chodziło - aby wyeksponować tylko to, co chciałem, inne miały być rozmazane - wybór szkła był w pełni świadomy. Ja lubię zdjęcia z płytką głębią, jeśli ktoś woli full zasięg (macro-tele) ostre w całej długości to mamy inne gusta.

3. Mnie się widziały takie kadry, to ponownie kwestia gustu. adry są rzeczą bardzo względną.

4. Wyjaśniłem wcześniej - vide post 4.

OK

nie oceniamy tu kunsztu fotografa co nie znaczy że fotki wyszły nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...