Skocz do zawartości
Maciek26

Pc Za +/- 1700pln?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam ogromny dylemat odnosnie kupna pc :( Fundusz niestety jest skromny a ja mam dosc duze wymagania odnosnie komputera :) Przejdzmy do konkretow.. Ja zlozylem sobie "pogladowo" taki sprzet:

Procesor: c2d e5200

Plyta glowna: asrock P45TS

Karta: hd4870 512/1gb *

Ram: G. Skill 2x2gb 800MhZ

Obudowa: Jakas w granicach 100pln xD

zailacz: hmm.. Nie wiem jaki?

Naped: Mam w miare nowy naped ata ze starego pc.. Odpuszcze sobie

 

* Karte kupie na jakiejs aukcji o ile nie okaze sie, ze ten "marny" c2d e5200 nie bedzie mi jej ograniczal. Procesor oczywiscie bylby do podkrecenia i jesli jest taka koniecznosc, to prosze o polecenie jakiegos chlodziwa na niego.. Jak myslicie, jest to dobry zestaw? Co moglbym zmienic? Czy procek jest wystarczajacy dla tej karty? POMOCY bo juz trace glowe

 

PS. Podzespoly moga byc uzywane, tzn z aukcji zeby moglo wyjsc taniej

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze plyta glowna by cie sie przydalo bo bez niej wiele niezdzialasz xD Ja bralbym 4850 DDR5, ale i tak nie wiem czy e5200 jej nie ogrniczy wlasnie. Ale z drugiej strony ten proc ma potencjal co do oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowalem, faktycznie brakowalo plyty xD No i wlasnie pod wzgledem proca/karty mam najwiekszy dylemat.. zalezy mi na wydajnosci a jak zmienie karte to wlasnie w znacznym stopniu ja utrace.. Nie mam pojecia co zrobic :( Jak podkrece e5200 do +2.5ghz to bedzie mi ograniczac grafike? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : x3 710 - 495zł

Płyta Główna : a780gxh - 279zł

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ - 80zł

Karta Graficzna : hd4770 - 399zł

Zasilacz: Corsair CX400W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 205 zł

Obudowa : Asus TA-... / Tacens Prior - 115 zł

razem 1772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko moje "male plany na przyszlosc" :) Bo jesli mialbym brac karte nvidii to lepiej miec plyte, ktora obluguje 2 takie karty polaczane macierza (niz taka ktora daje mozliwosci dla ati), co nie? xD Takie rozwiazanie w razie W... :P

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki.. Skoro tak sadzisz, nie bede sie klucil :) Ja sie malo znam, widac niewiele jeszcze wiem :P Mysle ze tak za okolo tydzien bede zamawial zestaw (nie wiem jeszcze jak to wyjdzie).. Jak cos to dam znac co i jak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.. Budzet jednak "troszke" urosl :> A wiec mam taki oto, kapke zmieniony zestaw:

CPU: AMD phenom II x3 720be - 550pln

GPU: Gigabyte gtx260 Golden Sample 55nm 216ccs - 699pln

HDD: Samsung 500gb 5400rpm F2EG - 195pln

Obudowa: asus ta-b11 115pln

Zasilacz: Pentagram 460W Silent Force PSF-460-P12S - 199pln

RAM: Goodram 4gb (2x2gb) pc800 - 160pln

 

razem ~ 1918 Polskich Zlotych

 

Nie jestem jedynie pewny co do ramow (czy sa stabilne i nie ograniczaja oc CPU) oraz zasilacza.. No i jeszcze sprawa plyty glownej.. Moze i nie jestem fachowcem, ale jednak wolal bym plyte glowna pod gpu nvidii.. Moze wydawac sie to dziwne ale jakos nie daje mi to spokoju, ze karta nvidii a plyta glowna przystosowana do cf.. Wiem ze to glupie, moze i jest to chore ale po prostu nie da mi to sopkoju :> taki mam charakter.. Licze na pomoc w fazie koncowej mojego wyboru :P Plyta ma byc oczywiscie pozadna ale jednoczesnie nie droga :P

Edytowane przez Maciek26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...