Skocz do zawartości
Motomysz1

E8400+ocz Reaper 1066 Cl5, Jak Podkręcać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż części do komputera wybierałem z myślą, że je podkręce, bo na pewno mój konfig ma do tego potencjał. Jest jednak jeden problem, dość duży: nie wiem jak to zrobić :D Tzn bawiłem się kiedyś w podkręcanie starego kompa, Athlona 2000+ podkręciłem tak, że właściwie stał się 2200+, ale zrobiłem to tylko poprzez podniesienie FSB. Teraz chciałbym podręcić nieco E8400 na boxowym chłodzeniu, z ramem OCZ reaper 1066 MHz CL 5 i płytą Asus P5Q Deluxe. Oczywiście nie chodzi mi o jakiś kosmiczny overclocking, ale chciałbym uzyskać przynajmniej 3,7 GHz.

 

No i właściwie jest jeszcze jeden problem - gdy kupiłem mój kmputer miałem małe problemy ze stabilnością, a dokładniej ramy nie chciały mi działać stabilnie na napięciach wyższych niż 2.0 V.

Czy po podkręceniu byłaby konieczna zmiana napięć ramu? Bo z drugiej strony mój znajomy ma identyczny konfig i jemu już te ramy nie chodziły na żadnych napięciach.

 

Proszę o jakieś instrukcje

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Motomysz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka reszta sprzętu? Zwłaszcza zasilacz.

 

Corsair HX 520 W

Radeon HD 4870

Obudowa Antec Three Hundred

Dysk seagate 500 GB, napęd liteona ale to już chyba nieistotne, nie? :)

Edytowane przez Motomysz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz spoko. Ramem sie nie przejmuj - 1066 MHz styknie do dobrego OC bez koniecznosci podbijania im papu i MHz. Z drugiej strony to dziwne, ze sa takie kapryśne. NVM - zaczynasz od FSB 333 i jedziesz w górę, możesz od razu śmiało dać 400 bo E8400 raczej problemu z tym mieć nie będzie na P5Q i nawet vcore nie powinno byc wymagane do podbicia, toż to tylko 3.6 GHz. Potem Orthos, 3Dmark06 i rundka w Crysis i jedziemy dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D NVM = nieważne, czyli jedziemy z konkretami - tym się nie przejmuj :>

 

Hehe, no tak :) mogłem się domyślić :D :D Myślałem że to jakiś skrót zrozumiały tylko dla tych, co siedzą w temacie :D

 

No nic, popróbuję, na razie dzięki za pomoc

Edytowane przez Motomysz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sprzęt - jak coś, to uderzaj.

 

Zacznij od wywindowania FSB do 400-450 MHz (oraz zwiększ nieco napięcie, ok. 0.075V w stosunku do domyślnego). Sprawdź stabilność; jeżeli Orthos na prio 9 wytrzyma z 3 godziny (oczywiście, proc nie ma się gotować), to stopniowo obniżaj vcore, monitorując stabilność, aż dotrzesz do najniższego stabilnego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejne podejście - wtedy sobie dałem spokój z podkręcaniem, teraz znów mnie wzięło. Ustawiłem FSB na 400, ale coś mi się wydaje, że jest trochę za gorąco.

Po kilku chwilach w Orthosie na prio 9 temp na rdzeniu podskakuje do 90 stopni - to chyba za dużo, nie?

 

EDIT:

 

I w sumie dziwna sprawa - standardowe napięcie, czyli auto miałem 1.288, więc je obniżyłem do 1.2 V. Puściłem orthosa, włączyłem everesta, a tam na procesorze (nie na rdzeniu) 112 stopni. Nie wiem, czy to nie jakiś błąd czujnika czy coś, bo ta temp skoczyła bardzo szybko, ale ogólnie to nie powinno się chyba tak dziać?

Pozdrawiam

Edytowane przez Motomysz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, teraz ustawiłem napięcie na 1.21V i przy orthosie prio 9 rdzeń nie przekracza granicy 80 stopni - utrzymuje się tak 77-79 stopni, a na procesorze temperatura nie wychodzi poza 63. Czy to bardzo zły wynik? Czy proc przy tej temperaturze da sobie radę? Nie chcę, żeby się jakoś niesamowicie gotował.

 

Może obniżyć jeszcze trochę napięcie? W sumie dziwne, że nigdy nie zwróciłem uwagi na to że jest tak wysokie w standardzie.

Edytowane przez Motomysz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zapas napięcia w spichleżu stabilności ( :lol2: to lebsze niż chleb z Oc-erskiego pieca), to warto obniżyć. 80 stopni, to temperatura która może mieć wpływ na stabilność procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...