Skocz do zawartości
hugoo

Lg Gh-22np20 - Problem Po Podłączeniu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj napęd LG DVD Recorder GH-22NP20 pod IDE, bo mam starszy sprzęt. Po podłączeniu (dodam że nie ja to robiłem) i po uruchomieniu komputera pokazał się napis:

Ultra DMA Mode-5, S.M.A.R.T. Capable but Disable
Po chwili pojawia się:

Sec Slave Drive - ATAPI IncompatiblePress F1 to Resume
Po tym system włącza się normalnie.

Próbowałem nagrać płytę DVD, lecz nie dało się, gdyż płyta 'nagrywała się', lecz cały czas wskaźnik wskazywał 0%. Z nagrywaniem CD taki problem nie występuje.

Później chciałem zrobić formata. Przeszedłem do BIOSU -> Advanced BIOS Features -> 1st Boot Device z zamiarem ustawienia tego z 'Floopy' na 'CDROM'. Nie udało mi się to, gdyż jedyne opcje do wyboru to 'Floopy', 'IDE-0' oraz 'Disabled'. W czym tkwi problem? Z niepoprawnym podłączeniem napędu czy może w czymś jeszcze innym? Z góry dzięki.

 

EDIT. Właściwie to problem został rozwiązany, wystarczyło zresetować ustawienia biosu. Tylko teraz pojawił się kolejny problem. Przy włączaniu komputera w celu formata (1st Boot Device ustawione na 'CDROM') szuka płytę z Windowsem w napędzie (która jest włączona i działa), ale pisze że takiej płyty nie ma, po czym system uruchamia się normalnie? Jak roziwązać ten problem, aby Windows wczytał się z płyty?

Edytowane przez hugoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

w windowsie płytę czyta?

 

sprawdź jak masz podłączony napęd w kompie

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie jest bootowalna lub jest zbyt porysowana w okolicach sektora rozruchowego. Sprawdź inną płytę.

Na wszelki wypadek dodam: To, że sama uruchamia się pod Windowsem nie ma tutaj nic do rzeczy - to 2 różne sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta nie jest bootowalna lub jest zbyt porysowana w okolicach sektora rozruchowego. Sprawdź inną płytę.

Na wszelki wypadek dodam: To, że sama uruchamia się pod Windowsem nie ma tutaj nic do rzeczy - to 2 różne sprawy.

Sprawdziłem inną płytę, problem nadal występuje. Co dziwne, kiedyś na obydwóch płytach nie było tego problemu. Sprawdzę jeszcze raz podłączenie napędu i dam znać, czy to cokolwiek zmieniło.

Od czego zależy, czy płyta jest bootowalna czy nie?

Edytowane przez hugoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...