Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Phenomii X3 710 -> @x4 3.4ghz Na Asrock A780gxh

Rekomendowane odpowiedzi

Mam procka z bachcomp (selekt X3 710 na X4 3.5GHz), płyte Asrock A780GXH, pamieci Corsair XMS2 800MHz.

 

Szukam jakiegos poradnika jak podkrecac, bo zwykle byl jakis temat przyklejony czy to daaawno temu na durony, athlonyXP, bartony czy athlony64, a teraz do phenoma2 nie znalazlem klarownej instrukcji.

 

Niby dołaczyli do procka jakas instrukcje, ale ona dotyczy procedury na biostarze, a w tym asrocku nawet ACC w zupelnie innym miejscu sie wlacza.

 

Wydaje mi sie ze ten asrock popularny, wiec moze ktos by pokusil sie o jakis manual jak tam w biosie poustawiac? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem się za to jakiś czas temu, ale jakoś nie miałem ostatnio czasu, żeby to dokończyć. Może w weekend dam radę.

Na początek sugeruję się pobawić funkcją EZ Overclocking.

Zresztą od takich pytań jest temat o ASRockach, polecam przeczytać pierwszy post.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie wiem czy mój Phenom jest x3@4, ale chciałbym poruszyć inna kwestie - nigdzie nie znalazłem przejrzystej instrukcji OC tego procka na A780gxh, więc podpytam troszke.

 

Napisze co robie, może w ten sposób zweryfikujecie moje działania:

 

1. w funkcji EZ oveclock ustawiam powiedzmy 15% (2990MHz)

2. przechodze do zakladki Advanced, tam widze ze wartość przy CPU Frequency zmieniła się, a PCI ok - czyli bez zmian (overclock mode na Asynchro)

3. w NB Frequency Multiplier zmniejszam mnoznik na 9x, aby MHz było około 2000, ewentualnie niewiele mniej - Tu pytanie : czy musze zmniejszac mnoznik NB?

4. zmieniam napięcie w razie niestabilności

 

Zaznacze ze mam cooler boxowy (jakaś wskazówka co do bezpiecznej granicy OC na tym coolerku)?

 

Co z ramem? zmieniać coś? da to jakiś efekt?

 

Co daje blokada Spread spectrum?

Edytowane przez mayk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procka z bachcomp (selekt X3 710 na X4 3.5GHz), płyte Asrock A780GXH, pamieci Corsair XMS2 800MHz.

 

Szukam jakiegos poradnika jak podkrecac, bo zwykle byl jakis temat przyklejony czy to daaawno temu na durony, athlonyXP, bartony czy athlony64, a teraz do phenoma2 nie znalazlem klarownej instrukcji.

 

Niby dołaczyli do procka jakas instrukcje, ale ona dotyczy procedury na biostarze, a w tym asrocku nawet ACC w zupelnie innym miejscu sie wlacza.

 

Wydaje mi sie ze ten asrock popularny, wiec moze ktos by pokusil sie o jakis manual jak tam w biosie poustawiac? :)

 

A ja mam pytanie. Kupiles z bachcompa tego selekta. Procek był w pudle i zaplombowany? czy moze OEM? Jakos muszą wybrac te selekty czy lecą po serii? Planuje i nich zakupy robic i nie wiem czego sie spodziewac.

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Kupiles z bachcompa tego selekta. Procek był w pudle i zaplombowany? czy moze OEM? Jakos muszą wybrac te selekty czy lecą po serii? Planuje i nich zakupy robic i nie wiem czego sie spodziewac.

Taa selekt i zaplombowany do tego z gwarancja ze 4 rdzen zostanie odblokowany :D hehehhee w mikołaja tez wierzysz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa selekt i zaplombowany do tego z gwarancja ze 4 rdzen zostanie odblokowany :D hehehhee w mikołaja tez wierzysz ?

Ale to nie bylo pytanie do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa selekt i zaplombowany do tego z gwarancja ze 4 rdzen zostanie odblokowany :D hehehhee w mikołaja tez wierzysz ?

Nie pisałeś do niego, ale Ci odpowiedział. A jak sprawdzisz procka bez wyjmowania go z pudełka? A skoro chcesz kupić selekta to zapewne wiesz że numer serii nic nie mówi.

Uwierzcie, że da się tak otworzyć i zamknąć pudełko, że nie zorientowalibyście się, że procesor był sprawdzany...

 

EOT

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje i nich zakupy robic i nie wiem czego sie spodziewac.

Napewno możesz się spodziewać selekta :wink:

Będzie do selekt pozytywny czyli spełniający "gwarantowane" parametry (oczywiście w okreśonych warunkach - np taki a nie inny model płyty)

Może też być selekt negatywny czyli marnie kręcąca się sztuka na której nie udało im się odblokować rdzenia.

Jeśli ktoś chce liczyć na łut szczęścia, powinien szukać tego procesora w innym sklepie.

 

Na podstawowych zagadnieniach są dwa tematy z sygnałami, że te odblokowane rdzenie na innych płytach działają w 100% tak jak tego oczekiwano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie. Kupiles z bachcompa tego selekta. Procek był w pudle i zaplombowany? czy moze OEM? Jakos muszą wybrac te selekty czy lecą po serii? Planuje i nich zakupy robic i nie wiem czego sie spodziewac.

box z przecieta plomba i lekkimi sladami pasty na procku

 

ale generalnie sugeruje sie dobrze zastanowic, bo za proc wychodzi przeszlo 150zl wiecej, a i tak jesli cos nie bardzo bedzie chcial dzialac tak jak powinien z faktu ze jest selektem to jak mantra powtarzaja ze to wina płyty i powinien byc biostar 790 - dostepny chyba wylacznie u nich

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

box z przecieta plomba i lekkimi sladami pasty na procku

 

ooo. I o to wlasnie mi chodziło :) krotko i zwiezle i na temat.

Bez zadnego zbednego bełkotu. Dziekowac.

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...