Skocz do zawartości
gregor666

Corsair Obsidian 800d

Rekomendowane odpowiedzi

swietnie obmyslane wnetrze, ale jednak mam zastrzezenie... jesli ktos kupuje taka bude, to chce zmiescic w niej chlodnice. a jesli kupujesz tak droga bude, to masz pewnie fesera lub TC. no i tu jest problem. pomimo wentyli w topie, nie zmiesci sie na gore. bedzie zawadzac o mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się oszukiwać, cena będzie na poziomie TJ07, ale jeśli miałbym wybierać między TJ07 a Obsidian, to kasa poszła by do kieszeni korsarza ;)

 

Z tego co ja widzę to TC i F1 wejdzie spokojnie.

Mogę się pod tym podpisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda niezła. Dobry kierunek.

 

TJ-07 jednak zdecydowanie lepiej tutaj wypada.

-zmieścisz 3x120 + 2x120 bez problemu. tutaj może być problem.

-możliwosć postawienia chłodnic w pionie(na boku) - lepsza wentylacja. lepsza wydajność chłodzenia. tutaj będziesz dmuchał na chłodnicę ciepłym powietrzem z okolic CPU.

-W TJ-07 chłodnica/chłodnice jest na dole więc wentyle u góry chłodzą płytę główną i to co na niej zamontowane.

W Tj-07 jest problem z montażem HDD w zatokach 5.25. Trzeba kombinować. W tej obudowie takiego problemu nie ma.

Jak tutaj kolega słusznie zauwazył. Okno pokazuje piwniczkę. Po co? przecież tam się chowa cały bałagan :)

 

Jeżeli cena ma być podobna to TJ-07 będzie lepszym wyborem. Takie jest moje zdanie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okno w piwnicy może pokazać pompke z fajnym topem, kable i tak wszystkie można wyrzucić za płyte. Drugą chłodnicę można zamontować na podłodze jesli zajdzie konieczność. Co do ceny to nie zapominajmy że niektórzy ekstremalni dokupują do TJ Murdermoda i to dopiero kosztuje dużo. Może kurs dolara jakoś spadnie do starego poziomu to nie będzie tak tragicznie z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z dyskami? Niby jakieś tacki i szufladki, ale czym ma to być chłodzone no i czy eliminuje ewentualne drgania? Niestety, ale z z tego co widzę pole do popisu jest bardzo małe gdyby czasem okazało się, że jednak występują drgania...

 

Co do wyglądu zewnętrznego to buda bardzo ładna nie licząc czterech mankamentów:

-biały napis Corsair

-za duże okno

-obawy co do montażu dysków

-brak zaślepek na napędy 5,25( kompletne nieporozumienie)

 

Poza tym to buda świetna no i warto podkreślić, że kupujący wyda pieniądze na obudowę, a nie "sitko" vide różnej maści HAF'y czy niektóre Antec'i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-brak zaślepek na napędy 5,25( kompletne nieporozumienie)

Dołączona grafika

Ja tu widze zaślepki

-za duże okno

okno jest przemyślane i nie widać zatok jak w innych budach

Niby jakieś tacki i szufladki, ale czym ma to być chłodzone no i czy eliminuje ewentualne drgania?

Dyski są chłodzone wentylem który ma kanał kierujący strumień powietrza z środka budy

-biały napis Corsair

A jaki miałby niby być Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3304336[/snapback]

okno jest przemyślane i nie widać zatok jak w innych budach
Za nisko schodzi, ale to jest moje zdanie :wink:

 

Dyski są chłodzone wentylem który ma kanał kierujący strumień powietrza z środka budy

I to mnie cieszy, ale nadal pozostaje kwestia drgań.

 

A jaki miałby niby być

Bardziej mi się podobają srebrne np. lian-li, ale to już kwestia bardzo drobniutkich detali.

Cóż po to jest ten temat aby komentować, a w niedalekiej przyszłości pochwalić się nowym "wynalazkiem" korsarza, więc nie widzę sensu się sprzeczać o guściki detali...

Zresztą, bardzo powoli się przymierzam do kupna budy stąd tez moja obecność w temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo jest biała w Tj też jest białe a kosztuje niemało zaślepka na napędy nie jest dobrym rozwiązaniem jezeli nie można jej dokupić u producenta [niektórzy używają 2 napędów a producenci dawają jedną ;)]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu zmieszcze u siebie 2x120 bo chciałbym sobie drugą chłodnicę zmontować na grafiki a nie mam gdzie jej włożyć chyba ,że jakoś na zewnątrz.

Coś na wzór MM i na dach dać jakas chłodnice. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...