Skocz do zawartości
nypelowski

Brak Dźwięku Ze Sprawnych Głośników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następujący problem, z moich głośników 5.1 Creative Inspire T6100 nie wydobywa się dźwięk, ani na windows xp ani na linux'ie :blink: natomiast gdy zamiast głośników podepnę słuchawki to dźwięk leci na słuchawkach. Wydawałoby się że wina leży po stronie głośników, ale czy na 100%?

 

Mój sprzęt :

Płyta ASUS M2N-e

Pocek: AMD ATHLON64 X2 dual 3800+

1gb pamięci ram

Karta muzyczna zintegrowana z płytą główną, sterowniki Soundmax HD audio

 

Dodam że:

- karta muzyczna jest włączona i w biosie i w xp i jest aktywna no bo ze słuchawek leci dźwięk.

- i jak włączam głośniki to świeci się dioda głośnika w którym jest pokrętło power off\on regulacja głośności i słychać tkzw. "głuchy huk" podczas włączenia głośników więc wygląda na to że wzmacniacz działa i daje moc.

- Przeinstalowałem sterowniki karty muzycznej, usunąłem stare zainstalowałem nowe i na odwrót i nic to nie dało, mam najnowszą wersję bios'a całe okablowanie jest sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny głupi program się uparł i wyłączył Ci dźwięk. Wejdź w panel sterowania karty dźwiękowej (ten instalowany razem ze sterownikami) i ustaw sobie, co jest do czego podłączone.

 

A głośniki sprawdza się podłączając je do innego źródła dźwięku - telewizora/wieży/odtwarzacza mp3/telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem do głosników słuchawki komputerowe mini jackiem i dźwięku nie ma. Czyli głośniki zepsute?

 

stary piwo mi sie przez ciebie wylalo - masz mózg?

 

PODŁĄCZ GŁOŚNIKI POD ŹRÓDŁO DŹWIĘKU !!!! TO TA SAMA DZIURA W KTÓRA WPINASZ SŁUCHAWKI I JAK SA SPRAWNE TO GRAĆ MUSZĄ!!!!!!!!!

no chyba że masz jakies kretyńskie wykrywanie włożonej wtyczki co powinieneś odrazu wyłączyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mózg i nie jestem stary niewiem jak bardzo ty młody a za to piwo to wybacz może kiedyś ci postawie :) wracając do tematu podłączyłem tak jak napisałeś i też nie działają...

 

Podłączyłem do głosników słuchawki komputerowe mini jackiem i dźwięku nie ma. Czyli głośniki zepsute?

 

stary piwo mi sie przez ciebie wylalo - masz mózg?

 

PODŁĄCZ GŁOŚNIKI POD ŹRÓDŁO DŹWIĘKU !!!! TO TA SAMA DZIURA W KTÓRA WPINASZ SŁUCHAWKI I JAK SA SPRAWNE TO GRAĆ MUSZĄ!!!!!!!!!

no chyba że masz jakies kretyńskie wykrywanie włożonej wtyczki co powinieneś odrazu wyłączyc

Na innym kompie też nie działają. Teraz kolejna rzecz to co może być w nich zepsute, jak będę mieć czas to zaniosę je do znajomego elektronika może coś "wymłodzi"

Mam mózg i nie jestem stary niewiem jak bardzo ty młody a za to piwo to wybacz może kiedyś ci postawie :) wracając do tematu podłączyłem tak jak napisałeś i też nie działają...

Edytowane przez nypelowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa że głośniki są sprawne, kumpel podłączył je do swojego kompa i nagle zaczeły działać na jego a potem na moim kompie, troche tego nie rozumiem czemu tak, może się rozmagnesowały albo coś takiego nie znam się ale ciekawa sprawa. Jak ktoś potrafi to wyjaśnić to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...