Skocz do zawartości
pakk

Modernizacja Komputera ~1000 I Zakup Nowego ~2000

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa przedstawia się następująco: przymierzam się do modernizacji starego komputera i zakupu nowego. Na modernizację starego planuję przeznaczyć ok. 1000 zł, a na zakup nowego ok. 2000 zł.

W obu zestawach jednym z najważniejszych czynników, które biorę pod uwagę, jest stosunkowa cichość, a nawet bezgłośność w przypadku nowego komputera (będzie chodził 24/7).

 

Stary komputer będzie wykorzystywany głównie do Internetu, okazjonalnie może jakaś gra czy film.

Ten komputer prawdopodobnie nie będzie poddawany OC w żadnym stopniu.

 

Przykładowe podzespoły:

AMD Athlon X2 7750+ Black Edition 235

ASRock A780GXH 279

GoodRam 2x2GB 800MHZ 180

Asus GeForce 9600GSO 384MB 249

Samsung 500GB 16MB Cache F2EG 195 (to jest wersja 5400rpm; może warto dołożyć 30 zł i kupić 7200rpm?)

razem 1138

 

albo:

Intel Pentium Dual Core E5200 265

i do tego jakieś mobo, inne niż Asus P5B Premium

reszta j/w

razem 889 + cena mobo

 

Zastanawiam się także, czy koniecznie powinieniem zmienić zasilacz - teraz mam Fortrona fsp350-60mdn, mógłby ktoś doradzić?

 

 

Nowy komputer będzie wykorzystywany głównie do Internetu, gier i filmów.

W przyszłości najprawdopodobniej OC, ale to nie jest nadrzędnym celem.

 

Przykładowe podzespoły:

AMD Phenom II X3 710 470

ASRock A780GXH 279

OCZ 2x2GB 800MHZ Special Ops 179 (a może warto dołożyć 51 zł i kupić GoodRam 4GB (2x2GB) 1066MHz CL5 PRO?)

Palit Radeon HD4850 512MB DDR5 Sonic Special Edition 559 / prawdopodobnie Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI za 399

Samsung 500GB 16MB Cache F2EG 195

Samsung SH-223B SATA 90

OCZ ModXStream Pro 500W 299

Tacens Sagitta LUX (Black) 199

(Samsung SyncMaster 206BW już mam)

Razem 2270

 

 

 

I jeszcze trzy zapytania:

Primo, lepiej teraz kupić czy może warto byłoby poczekać (mógłbym poczekać ok. 3 miesięcy) aż ceny spadną? (jeśli spadną, nie znam prognoz ekonomicznych)

Secundo, jaki OS? Są tutaj jacyś zwolennicy Visty?

Tertio, orientuje się ktos może, czy każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, może odpisać sobie od podatku zakup tychże komputerów (np. lekarz, który ma prywatny gabinet)?

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Edytowane przez pakk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co płacić skoro masz W7, który podobno szybciej działa i ma fajny bajer z paskiem?

Rzecz w tym, ze oficjalnej wersji W7 jeszcze nie ma.

 

Jeżeli ma być cicho to nie bierz 7750+, bo się bardzo grzeje i przez to chłodzenie będzie głośne.

Hm, po namyśle stwierdzam, że ten pierwszy komputer nie musi być najcichszy, więc chyba wezmę ten 7750+, zwłaszcza, że 4850e, który ma gorszą wydajność, jest w podobnej cenie.

 

Poczytałem też trochę w Internecie o kartach graficznych i doszedłem do wniosku, że jeśli drugi komputer ma chodzić 24/7 to, biorąc pod uwagę m.in. zużycie energii elektrycznej, chyba wezmę Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI za 399 zł, a przy okazji zaoszczedzę na karcie graficznej, która aż tak bardzo nie jest mi potrzebna. Dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli możesz kupić w tej cenie to może być.

 

biorąc pod uwagę m.in. zużycie energii elektrycznej,

Jeżeli to bierzesz pod uwagę to kup x2 4850e.

 

 

Jeżeli chodzi o dysk to ten 5400rpm jest dobry.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, czy aby na pewno? Z tego, co przeczytałem, teoretycznie 710 jest wydajniejszy, ale większość aplikacji (w tym także gier) jest tworzona pod Intela. To porównanie: http://benchit.pl/procesory/porownanie zdawałoby się tę tezę potwierdzać.

 

Interesuje jeszcze mnie bardzo ta kwestia:

Zastanawiam się także, czy koniecznie powinieniem zmienić zasilacz - teraz mam Fortrona fsp350-60mdn

Mógłby ktoś doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany, najlepiej na to:http://www.allegro.pl/item657429850_delta_dps_700mb_a_700w_moc_i_stabilnosc.html

700W na e5200 i 9600 gso ? , nie popadajmy w paranoję , ten fortron da sobie radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do wymiany, najlepiej na to:http://www.allegro.pl/item657429850_delta_dps_700mb_a_700w_moc_i_stabilnosc.html

 

wez nie przesadzaj , taka 700 to do sli/crossfire i quada a nie 9600 i e5200 ten fortron co ma wystarczy :)

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, mi fortron HLN wybuchł przy moim sprzęcie, który jest trochę lepszy od MDN.

A ta delta przyszłościowa, poza tym nie wiadomo czy później będzie można taką kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, mi fortron HLN wybuchł przy moim sprzęcie, który jest trochę lepszy od MDN.

A ta delta przyszłościowa, poza tym nie wiadomo czy później będzie można taką kupic.

jak nie będzie można kupić takiego to będzie można kupić inny , a kupowanie zasilacza z nastawieniem że może za 5 lat się przyda mija się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza 700W na pewno nie ma sensu kupować do tego komputera, on nie będzie modernizowany przez najbliższych parę lat na pewno. Na linii 12V jest 19,5A.

no to jak nie bedziesz go podkrecal za bardzo to starczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lepszym zestawie jak już pisałem chciałem wziąć OCZ ModXStream Pro 500W. I teraz w zwiazku z tym takie pytanie: jesli wezme nie radeona 4770, a radeona 4870 512 mb, to ten zasilacz bedzie na pewno wystarczajacy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...