Skocz do zawartości
Mibars

Stara Gierka Dosowa I Problem Z Klawiaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na mój problem.

 

Otóż mam taką starą gierkę - Test Drive (rocznik 1987), coś mnie wzieło, że chciałem sobie znowu w nią zagrać, bo grałem w nią jakoś tak w przedszkolu :)

 

Problem jest z klawiaturą. Gra się strzałkami (gaz, hamulec, skręcanie) plus zmiana biegów.

 

Normalnie powinno być tak, że jak trzymamy przycisk to cały czas gra otrzymuje o tym 'sygnał", jak będziemy naciskali dwa naraz, to będzie wiedzieć o tym, że wciskamy obydwa przyciski (przypadek kiepskiej klawiatury co się zacina przy dwóch przyciskach pomijam).

 

Zaś tutaj mam tak, że dajmy na to chcę dodać gazu, to najpierw jest reakcja w postaci dotknięcia przycisku i pół sekundy potem tak, jakbym go przytrzymywał. Naciśnięcie dowolnego drugiego klawisza spowoduje, że gra "zapomni" o pierwszym - dokłądnie jak przy edycji tekstu, jak trzymamy przycisk żeby napisać więcej, niż jeden znak. Oczywiście uniemożliwia to naciskanie wiecej, niż jednego przycisku naraz, a to - w skrócie - uniemożliwia grę (bo jak tu w zakrecie zahamować a jeszcze nie daj Boże bieg przy tym zmienic?)

 

Używam DosBoxa, ale pamietam ,ze pod Windowsem (XP, ale na starym kompie, gdzie gra działała bez DOSboxa) był ten sam problem....

 

...Macie jakieś rozwiązanie?

Edytowane przez Mibars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...