Skocz do zawartości
Whiskas

New Komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie chciałem się dowiedzieć który monitor jest lepszy (LG W2052V-PF lub IIYAMA E2207WS) i czy opłaca się inwestować w HDMI i na czym polega różnica gdy się ma HDMI lub nie

Edytowane przez Whiskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat :) bardzo fajny kom w sumie cena / jakość tylko polećcie jakiś monitor do tego 20-22 cale bo jest tego mnóstwo a coś sprzedawcy odradzają ostatnio tego lg na rzecz nawet tej IIyamy. Jak się ktoś zna niech się wypowie na temat tych monitorów LG W2052V-PF i IIYAMA E2207WS.

Interesuje co da mi wejście Hdmi i do czego może mi się przydać .

Na końcu proszę o wskazanie jaki wy monitor byście kupili konkretnie:)

 

Czy wracając do tego zestawu to patrząc na niego pod kątem OC wymienilibyście w nim coś jeszcze żeby fajnie się kręcił i chodził podkręcony :) czy jest to idealny zestaw:>

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem HDMI w monitorze to troszkę przegięcie, tu doskonale sprawdza się łącze DVI, które jest troszkę duże i niewygodne, ale gwarantuje równie wysoką jakość obrazu za niższą cenę. Nie zapominaj że HDMI zostało stworzone do przesyłania obrazu i dźwięku, co nie jest potrzebne w monitorze komputerowym. Po prostu kup dobry monitor z DVI - jeśli często nie podłączasz konsoli/Bluray/DVD do monitora to nie warto się pakować w droższe rozwiązanie, którego nie wykorzystasz w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: DFI Lan Party DK X48 Heatpipe

Chłodzenie procesora : Scythe Mugen II

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550

Karta Graficzna : SAPPHIRE Radeon HD4890 Vapor-x TOXIC GameStar 1GB

RAM : OCZ 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Reaper lub A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Zasilacz: BeQuiet StraightPower E6 600W

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG

Obudowa :Antec Gamer Three Hundred

Monitor: LG W2252TQ-PF

 

Chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tym zestawie pod względem OC?

Chciałbym jeszcze się was zapytać czy wybrałem dobrą płyta główną i które ramy bardziej polecacie... A-Daty czy te OCZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy faktycznie potrzebujesz X48 i czy P45 lub P35 ci nie wystarczy. Oferują one także możliwość połączenia 2 kart graficznych, ale nie widzę sensu inwestować w takie rozwiązanie. Zaoszczędzone pieniądze wydaj na piwo/lepszy monitor czy na co tam masz ochotę ;) Poza tym kupowanie drogiego komputera raz na 5 lat nie ma sensu, pamiętaj że ta technologia szybko się starzeje. Znając życie i tak zainwestujesz za 2 lata w lepszą kartę graficzną/procesor/ram bo to co będziesz miał w budzie przestanie wyrabiać.

Co do pamięci to proponuje coś takiego co ja mam:

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/...DR2_CL5_08.html

 

lub klasycznie reapery:

 

http://www.gral.pl/preview/OCZ_Technology/...DR2_CL5_13.html

 

Większe taktowanie oznacza większą wydajność. Podczas podkręcania pamięci nie będą wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P45 obsługuje PCI Express 2.0 i CrossFireX w trybie 8x. Natomiast X48 ma to samo i CrossFireX w trybie 16x. Ba! Są modele co mają po 4 złącza PEG, z czego 2 są x16 i 2 x8. X48 jest z grupy szumnie nazwanej high end, płyty z tym chipsetem są więc odpowiednio droższe. Pytanie brzmi czy potrzebujesz tego. Ja uznałem że płyta z X48 jest dla mnie zbędna, bo nie będę miał dwóch kart graficznych. Więc kupiłem to co mam obecnie i jestem bardzo zadowolony (choć płyta czasem się dąsa). Oczywiście jak wyrwiesz model z x38 w fajnej cenie to będzie też super. Bardzo fajna ofertę znalazł reyden, radzę skorzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kakadu słusznie prawi, zejdź trochę z płyty głównej, doinwestuj w monitor.

Te monitory, które podałeś to nic specjalnego, są to monitory z matrycą TN, dobre do biura, ale do gier czy filmów warto zainwestować w coś lepszego.

Naprawdę warto dołożyć do Dell 2209WA, szczególnie że budżet masz nie mały. Kosztuje ponad kafla, ale na chipset patrzeć nie będziesz a monitor będzie Ci służył dłużej niż ten zestaw. Za tę kasę nic lepszego na S-IPS czy S-PVA nie znajdziesz.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...