Skocz do zawartości
Dreame®

Notebook Za 5000 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję laptopa do kwoty 5 000 zł, interesuje mnie tylko rozdzielczość 15 cali panorama, mocny procesor, mocna płyta, grafika, pojemny dysk, stosunkowo mocna bateria, kilka wejść usb >=3, itp.. mile widziane wyjscie na DVI itp ... nie wiem jaki napęd wybrać, może blue-ray ? Chcę również kupić głośniczki 2+1 lub 2 tak do 400 zł. Co polecacie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do czego ten laptop?

Ma on służyć przede wszystkim do pracy tzn. programowania w Visual Studio 2008, projektach graficznych, bazy danych. Liczy się też solidność i wygoda w użytkowaniu, mile widziany czytnik linii papilarnych ;) Edytowane przez Dreame®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do programowania przyda się duża matryca z dużą liczbą punktów w pionie (czytelność kodu). Proponowałbym coś z 17" - ale to kwestia gustu. Jeśli chodzi o projekty graficzne - to będzie programowanie grafiki, CADy, czy jakieś 2D? Jeśli chodzi o solidność - warto pomyśleć o Dellu (gwara NBD - serwis przyjeżdża i naprawia lapa u Ciebie), ale gorzej z mocnymi kartami graficznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad http://www.allegro.pl/item679320982_dell_m...0m_fv_36gw.html - pytanie tylko, co to za projekty graficzne (jeśli CAD, to Quadro się sprawdzi). Przed zakupem radziłbym jednak poprosić sprzedawcę o service taga, zadzwonić do pomocy technicznej Della i sprawdzić, czy sprzęt ma jakieś nieusunięte wady etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell mimo 17" matrycy ma gorszą rozdzielczość (w pionie 900 vs 1050) - tu się rodzi pytanie jak dobry masz wzrok :) Niemniej sprzęt całkiem fajny, jednak do pracy wolę 'widzieć więcej'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O M6400 trudno w tej cenie - pozostają outlety etc., więc można kupić tylko to, co jest, a nie to, czego się chce. Można ew. poszukać M6300 - z FX3600M będzie trudno, ale dalej nie wiadomo, jak wydajna ma być grafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie małe rady od programisty który trochę naciął się na poprzednim laptopie patrząc tylko na zasoby sprzętowe.

 

Matryca nie musi być duża ale musi być najlepszej jakości. Sony VAIO mają bardzo fajne, jeśli laptop służy do pracy to imo warto zainwestować. Komfort oczu to podstawa.

 

Nie bierz matrycy błyszczącej (glare) jeśli możesz mieć matową. Nie daj boże musisz usiąść gdzieś gdzie jest jasno, np. uczelnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz matrycy błyszczącej (glare) jeśli możesz mieć matową. Nie daj boże musisz usiąść gdzieś gdzie jest jasno, np. uczelnia...

Wszystko zależy od powłoki jaka jest na matrycy. U mnie w pavilionie można siedzieć przy pełnym słońcu i jest ok, kolega ma Lenovo y530 i jest złamany tą powłoką, nawet przy niewielkim nasłonecznieniu praktycznie nic nie widać. Porównywaliśmy obie jednocześnie i Lenovo nie miało żadnych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...