Skocz do zawartości
sheri

Powyżej 2.4v Nie Ma Boota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem tj. w temacie. Kostki niezależnie od ustawienia nie bootują, jeżeli ustawie w biosie napięcie powyżej 2.4. Co może być przyczną? Nie są to żadnie microny, ale robią 1125 cl5 i jestem ciekaw na ile by poszły, tylko to napięcie.... :mur:

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie skalales sie czynnoscia zwana mysleniem i nie zapewniles zadnego nawiewu na kosci i zasilanie slotow DIMM na plycie?

Heh. Może k|ngp|nem jeszcze nie jestem, ale już mam przebłyski i tak jakoś dałem nawiew z 2xNoiseblocker 120mm 12v. na mostek i na okolice slotów DIMM 8), tak więc chyba nie to...

 

Zastanawia mnie czy jest możliwe żeby producent mógł zaprogramować jakoś ramy, aby powyżej jakiegoś napięcia się poprostu nie uruchamiały?

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem ramy nie wstają jak przevoltujesz, nie jest to zagranie producentów tylko przypadłość kostek .... o ile się nie mylę.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I szczęście dla Ciebie ;) DDR2 chyba nie przepadają za takimi wartościami napięć, poza tym więcej nie zawsze znaczy lepiej. Powyżej pewnego progu ich potencjał do podkręcania może nawet spaść (co chyba sam zauważyłeś, bo komp powyżej 2,4v nie wstaje :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah. no to pech ! Pakuje się i jadę jutro rano do Bawarii na 2 tyg., może akurat tak wyceluje, że będę 18-tego w Monachium i trafie jeszcze na rybke i chaosa . Zobaczymy. Na wszelki wypadek wezmę aparat :-D

Edytowane przez sheri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...