Skocz do zawartości
tabasco22

Asus A6km Sie Nie Włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam poważny problem. Parę dni temu mój notebook asus a6km przestał sie uruchamiać. A dokładniej po wciśnięciu powera diody zapalają się odpala się dysk, cd-rom, ale po mniej więcej 2-3 sekundach wszystko gasnie.

Sprawa jest o tyle dziwniejsza ze po tej awarii bez zadnego majsterkowania po mniej wiecej godzinie odpalil sie normalnie. Jednak dzisiaj problem sie powtorzyl. I znow pozniej jeszcze raz udalo mi sie go odpalic. Jednak nastepny restart juz sie nie powiodl :/

Tak ze dalej mam sytuacje jak wyżej (odpala sie 2-3 sekundy i gasnie). Wyjalem dysk, cd-rom, pamiec karte wi-fi i dalej to samo.

 

Czy mial ktos moze taki problem? Jak mam zdjagnozować usterkę? Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akcie desperacji rozebralem praktycznie lapka na czesci pierwsze. przeczyscilem, sprawdzilem czy wszystko styka wporzadku. I oko wszystko wyglada ok. najsmiesniejsze jest to ze dzis laptop sie uruchomil i na razie go nie wylaczam bo moze znow miec problem. PO PROSTU JAJA :damage_wall:

 

Zauwazylem ze podczas startu zapala sie dioda od wi-fi i pozniej lapek gasnie. Natomiast podczas normalnego uruchomienia dioda ta sie nie zapala. moze dzieki tej informacji ktos mnie nakieruje co to moze byc za usterka:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w akcie desperacji rozebralem praktycznie lapka na czesci pierwsze. przeczyscilem, sprawdzilem czy wszystko styka wporzadku. I oko wszystko wyglada ok. najsmiesniejsze jest to ze dzis laptop sie uruchomil i na razie go nie wylaczam bo moze znow miec problem. PO PROSTU JAJA :damage_wall:

 

Zauwazylem ze podczas startu zapala sie dioda od wi-fi i pozniej lapek gasnie. Natomiast podczas normalnego uruchomienia dioda ta sie nie zapala. moze dzieki tej informacji ktos mnie nakieruje co to moze byc za usterka:/

Witaj,

Dokładnie 2 dni temu stało mi się to samo z moim A6KM..., z tym że mój nie włączył się już w ogole w normalnym trybie, przy próbie uruchamiania powtarza się miganie diód, o którym pisałeś i nic... Na razie tez nie znam odpowiedzi co może być przyczyną awarii... Dziś wyjeżdżam na urlop i przez tydzień będę miał dostęp jedynie do maila... więc mam prośbę - jeżeli dowiesz się mniej więcej o co chodzi, czy mógłbyś dać mi znać na maila? Bedę bardzo wdzięczny, jezeli ja czegoś się dowiem, to napewno wrzucę to na forum i jak wrócę. Pozdrawiam. piotrek@amat.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dokładnie 2 dni temu stało mi się to samo z moim A6KM..., z tym że mój nie włączył się już w ogole w normalnym trybie, przy próbie uruchamiania powtarza się miganie diód, o którym pisałeś i nic... Na razie tez nie znam odpowiedzi co może być przyczyną awarii... Dziś wyjeżdżam na urlop i przez tydzień będę miał dostęp jedynie do maila... więc mam prośbę - jeżeli dowiesz się mniej więcej o co chodzi, czy mógłbyś dać mi znać na maila? Bedę bardzo wdzięczny, jezeli ja czegoś się dowiem, to napewno wrzucę to na forum i jak wrócę. Pozdrawiam. piotrek@amat.com.pl

Hmm mi laptop od wczoraj działa. Jaka była awaria?? szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia. Mi się po prostu włączył i tyle... zadnej logiki w tym nie było. Mam jednak podejrzenie. Jak juz wspomnialem podczas nie udanych prob wlaczenia laptopa zapala sie lamka od wi-fi (a normalnie sie nie zapala) i tak jakos mi sie skojarzylo ze ostatnio instalowalem asusowski program do wi-fi... moze to cos tedy. Na wszelki wypadek jak juz sie lapek uruchomil wywalilem to dziadostwo. A co moge Ci polecic...? Sprobuj odłaczyć wi-fi, cd-rom, dysk i wtedy zobacz. moze u Ciebie powoduja jakies zwarcia albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem, że Świat jest piękny. Musiałem wymienić w jednym z Asus-ów końcówkę mocy. Niby prosta sprawa rozebrać, polutować i złożyć. Brak schematu i ukryte śruby 2h siedzenia, później okazało się, że końcówka gorącą stopkę ma na tyle a nie tak jak wg schematu producenta z boku na lewej nóżce więc kombinowanie z dolutowaniem kolejnej nóżki do złącza. Na koniec złożyłem wszystko szczęśliwy, że 5h walki za mną i to koniec. Duszę klawisz Power, komp odpala niebieską diodę ON, macha dwa razy napędem optycznym i się wyłącza. Nie daje rady go ani z kabla ani z baterii odpalić. Komp ma wyjęty dysk więc to na bank nie jego wina. Ktoś ma genialny pomysł co może być z tym zabytkiem A6KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nikt nie wie, skontaktowałem się z serwisem ASUS. Pobieżne opisanie usterki przez mail i wina spada na płytę główną. Postaram się im podwieźć go i niech sprawdzą co może być przyczyną bo bez punktów pomiarowych to sorry nic nie zdiagnozuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

Dostałem info od serwisu, koszt naprawy opiewa na kwotę powyżej 1300 zł co już jest mocno powalającą ceną. Poszukuje Service Manual tego modelu, sprawdzę punkty pomiarowe i będę wiedział na czym stoimy w takim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiesz od kumpla zależy, nie ode mnie. Chciałbym go przywrócić do używalności a jak się nie uda, to trudno, wtedy pójdzie na żyletki. Ma ktoś service manual do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie jeśli znajdziesz jakikolwiek manual to jedynie taki który pokaże jak laptopa rozebrać na części (gdzie są śruby i zatrzaski i jaka jest kolejność demontażu)

 

w żadnym manualu serwisowym nie ma pokazanych punktów pomiarowych czy schematów , nawet w manualach serwisowych od della (które uważam za najlepiej zrobione) nie ma takich informacji

 

możliwe że w oficjalnych serwisach firm mają takie schematy a jeśli nawet je mają to tylko do wglądu dla serwisantów,i zwykły kowalski może o takiej instrukcji pomarzyć (o ile istnieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz niestety jechać 'po kolei' i wszystkie czesci pwma sprawdzać, inaczej qpa :/ Czasem sie człowiek pół dnia nasiedzi żeby wymienić kondensator 300nF :/

 

Schematy są do znalezienia - tyle że nie konkretnej płyty głównej a zastosowanego układu(np zasilania), wystarczy wpisać nazwe klucza-scalaka w google .

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...