Skocz do zawartości
kelcior

Chlodzenie Na Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec interesuje mnie jakies chlodzenie na procesor, z tego co wygrzebalem w starych tematach najlepszy za ta kase bylby karakorum tylko czy on ma jakas konkretna paste dolaczona ? bo koszta mnie ograniczaja i pasty oddzielnie nie kupie (karakorum kosztuje 99zl)

Kolejna rzecz to czy sie zmiesci (Phenom II x4 945, M3A780GXH/128M, gtx 275, Tacens Saggita Lux, zasilacz 500W jesli to ma jakies znaczenie)

zapodam zdjecie zeby wam zobrazowac sytuacje :P glownie obawiam sie o blisko rozmieszczone ramy no i te radiatorki (do scianki powinno byc ok, buda ma szerokosc 20cm)

Dołączona grafika

 

Chyba ze cos innego? dosc wazne aby byl w miare cichy wentyl bo moj aktualny slychac w calym mieszkaniu (3 pokojowe :D)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karakorum Ci wejdzie, ale ja miałem taki wypadek że wentylator w zasilaczu szalał po zamontowaniu karaka. Podstawka do szlifu i pasta nie będzie aż tak istotna.

Pomyśl może o takim Xigmateku będzie Ci dodatkowo chłodził płytę i pamięci ;) Montowałem tego coolerka w takiej jak Twoja obudowie i spisywał się całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chlodzi intel celerona D 3.20GHz (o ile dobrze pamietam Prescott 351). Na boxowym wyl okropnie, 4k+ obrotow, a udało mi sie osiagnac 80 stopni..... Teraz w spoczynku ~40 stopni, w stresie udalo mi sie 50 stopni ; ] Moja obudowa ma jakies 19cm, teraz tam jeszcze wepchnalem wiatraczek z tylu ;] Odstep od obudowy mniej niz jeden centymetr. Wiatrak mam podlaczony do panelu CoolerMaster Aerogate 3, ale ponizej 1500RPM nie mam sensu dawac, bo wiatrak na radeonie X1300Pro jest za glosny ; ] A co do pasty jakas tam jest dolaczona, ale ja mam Arctic Silver 5. I jeszcze popatrzylem na to zdjecie i mi sie taka mysl nasunela: czy wentylator zasilacza nie bedzie bral cieplego powietrza znad radiatora jesli bys go zamontowal?

 

Oto fotka:

http://img2.vpx.pl/up/20090710/dsc00988.jpg

Sry za jakosc ale robiona k800i ; ]

Edytowane przez Karlos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mnie troche zaskoczyles, nie sadzilem ze ten Karakorum ma wentyl zwrocony w dol (chyba ze go jakos zle zalozyles? :P) bo jesli tak to po 1 wydaje mi sie ze zahaczalby o te radiatorki juz pomijajac to o czym wspominales czyli ze zasysal by cieple powietrze :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...