Skocz do zawartości
radd

Nagrywarka Blu-ray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja obecna nagrywarka się popsuła tzn. przestała nagrywać płyty dvd(podczas nagrywania słychać coś w stylu tryk! tryk!), cd nagrywa poprawnie. testowałem nagrywanie cdburneremxp, ashampoo burning, imgburn na wszystkich ten sam efekt) gwarancja skończyła się kilka dni temu... :-/ dlatego chciałbym kupić nową nagrywarkę blu-ray, bo chyba dvd kupować się już nie opłaca? jaką nagrywarkę polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dvd jak najbardziej się opłaca, blu-ray mają jeszcze ceny według większosć osób zaporowe ceny (ponad 800zł za najtańsze bez softu) ponadto nie są to konstrukcje jeszcze w 100% dopracowane. ja osobiście z zakupem nagrywarki blu-ray wstrzymam się do czasu ustabilizowania tak cen, jak i technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć o drogich nośnikach i niskiej prędkości nagrywania zwykłych DVD. Lepiej już kupić zwykłą nagrywarkę dvd za 100zł i czytnik HD/Blu-ray. Jeżeli oczywiście potrzebujesz tego typu napędu do odtwarzania filmów HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz kupić nagrywarkę BR to możę LG GGW-H20L ( nagrywa DVD i BR , czyta także HD-DVD ) - 759 zł w esc.pl

 

Co do normalnych nagrywarek DVD , to te są nadal bardzo opłacalne - ich cena to niecałe 100 zł za typowe konstrukcje , czasami ponad 100 zł na najlepsze .

 

Do tego cena nośników - DVD5 1 sztuka można już mieć za ~ 1 zł , jeszcze mniej wychodzi gdy się kupuje 25 lub 50 sztuk razem .

 

płytki BR są nadal drogie - 1 szt. BR 25 GB 2x to koszt ok. 30 - 40 zł , wersja 4x kosztuje ~ 50 zł .

 

6 x DVD = 26,7 GB miejsca , koszt ~ 12 zł ( DVD+ Emtec , 1.99 sztuka , Komputronik ) .

 

BR nadal jest nie opłacalne , za drogie nośniki , w przyszłości raczej wyprze DVD ale nie teraz ; jedyne do czego się nadaje to odtwarzanie BR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nagrywarki blu-ray nie potrzebuję, pomyślałem o niej tylko dla tego, że liczyłem na w miarę rozsądne ceny... ale skoro piszecie, że nie warto to plany zakupu odłożę na bliżej nie określoną przyszłość B-) w takim razie jaką nagrywarkę dvd możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...