Skocz do zawartości
bih

Ulepszenie + Pomoc W Naprawie

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym ulepszyć trochę sprzęt (karta ramy procek i płyta główna) tak do 500 zł max!

 

Teraz druga sprawa.

Więc ten komputer co naprawiam się zacinał jak się włączył (pokazywał sie pulpit), czasami bywało tak sie nie zacinał albo później, teraz sie juz dużo wcześniej zacinał więc chciałem przeinstalować windowsa, sformatowałem partycje i podczas instalacji systemu zacina się dzięki czemu nie zainstaluje się do końca. Jak uważacie czego to może być wina ?

 

Sory ale nie wiedzialem do jakiego dzialu to dac ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz chociaż czego oczekujesz od sprzętu, do czego ma być, jaki masz zasilacz itp.

 

A co do tego kompa to nie jesteśmy wróżkami, może coś jest fizycznie uszkodzone. Posprawdzaj, zapuść memtesta, włóż inny dysk i sprawdź czy da się zainstalować windowsa, sprawdź zasilacz (miernikiem!!!) czy trzyma napięcia, przetestuj procka jakimś programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli socket A. Zasilacz też będzie do wymiany bo jak znam życie to jakiś noname lub inny wyrób, który próbuje udawać zasilacz. W tych 500zł uwzględniłeś sprzedaż tego co masz? Bo pare złoty można by za to zgarnąć.

 

Używany X2 z allegro - 120-140zł

Asrock A780GXH

2GB DDR2

Delta/fortron z allegro 350W, byle z mocną linią 12V

 

Ewentualnie jeśli znalazłbyś jakiegoś E2160, czy coś z tej rodziny to też nie byłoby źle. Byłby trochę lepszy niż Athlon X2, ale trochę gorzej byłoby z płytą główną i musiałbyś dokupić osobno kartę graficzną.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie ulepszać kompa:

Zasilacz - może da radę

Procek - twój socket raczej nie umożliwia wsadzenia coś wiele lepszego niż masz

ram - no z 1gb wypadałoby włożyć, żeby przynajmniej w miarę komfortowo użytkować ( mam jak coś 2x512mb ddr1 za pół darmo ;-)

karta grafiki - na AGP raczej ,,dobre'' karty są drogie. geforce 6600-6800 na allegro łażą od 100-200zł co jest wyrzuceniem kasy w błoto, gdyż są to kiepskie karty a na PCI-E za tą kasę dostaniemy 8600gt albo i lepiej

płyta główna - do wymiany na nowszy model.. lecz jeżeli zmienimy płytę główną to to co napisałem wyżej staje się już nie aktualne.

 

co nam wyszło :

zasilacz 0zł + procek 0zł + ram ~80zł + karta graf ~150zł + pł gł. 0zł = ~230zł - idzie pograć w takie gry jak fear czy oblivion , nie wiem na ile dobry masz zasilacz i dysk.

 

Moim zdaniem kwota 500zł to za dużo jak na wkładanie w twojego kompa, a za mało żeby złożyć coś w miarę dobrego. Chyba że uda Ci się skubnąć to co kolega wyżej wymienił - to miało by sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz takeme 350 ;)

 

to trudno naprawi się go tylko jak będą chcieli to niech sobie kupia caly nowy ;p

tylko dalej nie wiem co to jest zepsute bo myslalem ze sa wirusy i winda jest zepsuta wiec chcialem przeinstalowac a podczas instalacji dalej sie zacina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Take me=Megabajt ;) Czytaj szrot %) Zasilacz pewnie ubil dysk, temu to "zacinanie". Jak dla mnie totalna modernizacja, bo inwestowanie w tego trupa, to wyrzucenie pieniedzy w bloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też możliwe, ale z drugiej strony to obok mnie leży płyta z jakimś starym socketem, która ma przynajmniej 10 lat i jest sprawna ;)

Należy sprawdzić wszystkie możliwości. Nie jest wykluczone, że tak badziewny zasilacz mógł ubić płytę i dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...