Skocz do zawartości
Mekin

Budżetowy Full Zestaw Dla Rodziny

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w skompletowaniu zestawu dla rodziny, która kompletnie nie zna się na kompach, nie mówiąc już o oc. To będzie ich pierwszy komputer z przeznaczeniem -> edukacja, muzyka, może czasem film i ewentualnie jakaś gierka. Dodatkowo z kompa będzie korzystać 8-latek, dla którego na chwilę obecna gierki online we flashu to super sprawa :)

Postanowiłem skorzystać z gotowca i skompletować zestaw podany przez Miguela:

 

Procesor : AMD Athlon II X2 245 - 265 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 265 zł

RAM : OCZ 2GB 1066MHZ - 105 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower 350W - 169 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 195 zł

Napęd : Samsung SH-223B SATA - 90 zł

 

Mam jednakże w pełni sprawny, nieużywany taki oto zasilacz i zastanawiam się, czy będzie się go dało bezpiecznie wsadzić do tego zestawu? To było pytanie nr 1, a teraz pytanie nr 2: nie mam pojęcia jaki monitor im polecić... Z tego co mi wiadomo, preferują standardową 19 w kwocie do 500 zł. Ale z tego co widzę to w ofercie esc już chyba same panoramy zostały :P Czy ktoś mający rozeznanie w monitorach jest mi w stanie powiedzieć, czy np. ten lcd nadaje się jako pierwszy monitor w rodzinie, czy też zatrzymać się przy zalecanym w temacie LG W1942T-PF TN.

 

Z góry dzięki za ew. sugestie :)

 

PS. Zestaw można również "obciąć" w kwesti np. wielkości dysku. Na 99% nie wykorzystają więcej niż 200 gb (choć zakładam, że przekroczenie 100gb będzie dla nich wyczynem) - tylko czy jest sens?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten fortron to seria HLN, wiec naprawde swietny sprzet. Co do dysku, to tutaj raczej nie ma co przycinac, bo sie poprostu nie oplaca. 320GB masz za 160zl, kiedy 500GB za 195, 250GB to juz w ogole ledwie pare zeta tansze od 320GB, wiec zdecydowanie ten Samsung 500GB powinien zostac.

Co do monitora to najpierw zobacz na zywo jak wyglada 19" w panoramie :) To jest naprawde malutki monitor, 19" w kwadracie jest ok, ale panorama tej wielkosci to nieporozumienie. Rzeczywiscie dostac dzisiaj kwadrata 19" to sztuka, wiec jesli jednak poszukasz panoramy, to łyknij 22", roznica w cenie duza nie jest, a dopiero 22" ma wysokosc kwadrata 19".

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19" panoramy nie polecam, to jest za mały rozmiar na wyświetlacze panoramiczne. Kumpel ma 19" panoramę i jest to nędzne rozwiązanie, już lepiej zwykły 4:3 (tak się składa, że mam taki....), wszystko wygląda fajnie, można spokojnie filmy oglądać itp itd. Imho panorama to minimum 21". No i przy okazji poszukaj czegoś co nie jest na matrycy TN, najlepiej PVA lub MVA, są nieporównywalnie lepsze, mniej męczą oczy, lepszy kontrast, lepsze odwzorowanie kolorów, bardzo dobry czas reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, wiedziałem, że mogę liczyć na pomoc :) Finalnie zdecydowałem się poskładać coś takiego:

 

Monitor Benq E2200HDA

Obudowa Asus TA-891

Głośniki Logitech S220 Black (2.1)

Nagrywarka Samsung SH-S223B SATA (black)

HDD Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

Pamięć OCZ 2GB 1066MHz CL5

MOBO AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

Procesor AMD Athlon 64 X2 245 /2.9GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/

Klawiatura A4Tech X-Slim [KL-23MU]

Mysz Logitech Cordless Optical Mouse

Listwa Ever Standard 1.5m

+ zasilacz FORTRON FSP- 350W

 

Chyba o niczym nie zapomniałem (brak fdd zamierzony).

Za całość wyjdzie nieco ponad 1900 zł - czyli mieścimy się w przedziale, a monitor (za opiniami z forum) wydaje się być optymalnym w tych widełkach cenowych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzecik elegancki, ale z tego co widze to ten monitor posiada zlacze D-Sub przy FullHD :blink: W tej cenie mozna spokojnie dostac dobry monitor z DVI i raczej czegos takiego bym poszukal.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie wiem dlaczego ja tam widziałem DVI. To zmienia postać rzeczy... No to utknąłem na monitorze, bo w tej cenie jednak trudno mi będzie znaleźć coś ciekawego 22" z dvi... No chyba, że HYUNDAI X224WD+ jest wart uwagi. Szukam dalej, zaraz zahaczę o allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzecik elegancki, ale z tego co widze to ten monitor posiada zlacze D-Sub przy FullHD :blink: W tej cenie mozna spokojnie dostac dobry monitor z DVI i raczej czegos takiego bym poszukal.

Nie wiem gdzie sprawdzałeś, ale ze strony Agito:

Rodzaj złącza wideo

D-Sub

DVI-D

Więc moim zdaniem problemu nie powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sprawdzałeś, ale ze strony Agito:

Rodzaj złącza wideo

D-Sub

DVI-D

Więc moim zdaniem problemu nie powinno być.

 

 

Monitor LCD BENQ 21.5" LCD E2200HDA

Pobór mocy tryb normalny/czuwanie/wyłączony 45W / 2W / -

Rodzaj złącza wideo D-Sub HDCP

Możliwość powieszenia na ścianie Tak

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie sprawdzałeś, ale ze strony Agito:

Rodzaj złącza wideo

D-Sub

DVI-D

Więc moim zdaniem problemu nie powinno być.

No wlasnie ze strony Agito "Rodzaj złącza wideo D-Sub HDCP" http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-215-...?external=ceneo . Nie wiem gdzie Ty to swoje znalazles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...