Skocz do zawartości
Wosiu

Modernizacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupic taki sprzęt

 

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DualDDR3-1333, SATA2, RAID, GBLAN, ATX

Patriot EXTREME PERFORMANCE BLADED 2X2GB 1333MHz DDR3 7-7-7-20 Dual kit

 

 

i teraz pytanie którego procka, sprzęt będzie krecony:

 

AMD Phenom II X3 Triple Core 720 Black Edition, Socket AM3, 95W, 45nm SOI, BOX

 

 

czy

 

AMD Phenom II X4 Quad Core 810, Socket AM3, 95W, 45nm SOI, BOX

 

 

Odpowiedz prosze jakos uzasadnic :P

 

 

Ile jednego i drugiego dam rade podkręcic wiem ze zalezy od modelu ale który bedzie wydajniejszy po Oc i na jakim chlodzeniu?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo ok

Ram jakoś nie mam przekonania do patriotów , proponowałbym Ci ocz reaper

cpu phenom 2 x3 710 - co prawda nie ma odblokowanego mnożnika jak 720BE ale kręci się do podobnych wartości a jest tańszy. Powinieneś go bez problemu wykręcić na 3,6G a czy pójdzie wyżej to już zależy od sztuki. 810 jak dla mnie kompletnie nieopłacalna. Możesz próbować odblokować czwarty rdzeń , może będzie dobry. Do chłodzenia tego proponuje arctic cooling freezer xtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo ok

Ram jakoś nie mam przekonania do patriotów , proponowałbym Ci ocz reaper

cpu phenom 2 x3 710 - co prawda nie ma odblokowanego mnożnika jak 720BE ale kręci się do podobnych wartości a jest tańszy. Powinieneś go bez problemu wykręcić na 3,6G a czy pójdzie wyżej to już zależy od sztuki. 810 jak dla mnie kompletnie nieopłacalna. Możesz próbować odblokować czwarty rdzeń , może będzie dobry. Do chłodzenia tego proponuje arctic cooling freezer xtreme.

 

 

 

W sumie biore pod uwage tylko te dwa procki co wypisałem. Kwestia czy opłaca sie brac 810 czy starczy 720 ofc tak zeby po podkreceniu był wydajniejszy bądz tak samo wydajny jak 810 (810 tez po oc). Co do chlodzenia czy przy oc bedzie ono ciche? W tym momencie mam AC pro 64 i w ogóle go nie słychac chciałym zeby chlodzenie takie pozostało po wymianie.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

810 ma mniej cache, najbardziej opłaca się brać 720.

Na tej płycie można próbować odblokować cache w 810 , ale ze względu na cenę lepsza opcja to x3 i próba zrobienia x4.

 

@Wosiu powiedz jeszcze jaki masz do tego zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak radził brać X4 810, bo to jednak gwarantowane 4 rdzenie, kręci się równie wysoko co inne Phenomy, a mniejszy cache jest mało odczuwalny. W testach ten procesor słabo wypada, bo jest też niżej taktowny. A jak odblokujesz cache to masz wtedy pełnowartościowego Phenoma II X4.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz Topower 480W

 

 

Pytanie jesli nie odblokuje ani cache w 810 ani 4 rdzenia w 720 to co po OC bedzie wydajniejsze? Co do 720 przekonuje mnie jeszcze odblokowany mnoznik przez co oc bedzie easy.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC z zablokowanym mnożnikiem też jest łatwe.

 

Wiem ze jest latwe tylko nie chce miec numeru ze pamięci nie beda wyrabiac itp po prostu jak dla mnie mnoznikiem jest bardziej pewne i tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszasz dzielnik i pamięci wyrobią.

Według mnie nie warto dopłacać ~100zł do odblokowanego mnożnika.

Zobacz jeszcze M3A780GXH.

 

Pytanie co mi da ten asrock a czego nie ma gigabyte (asrock ma podstawke am2+). Chyba zatem zdecyduje się na tego 810.

 

 

 

 

Jeszcze kwestia pamieci L3. Z testow widze ze przy tych samych zegarach 710 i 810 maja takie same praktycznie osiagi wiec ta pamiec za duzo nie daje.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AsRock też jest na am3.

Cena podobna, do tego masz dobrą zintegrowaną kartę graficzną i dźwiękową.

 

Oblookalem i odpada, 1 pci mam karte tv a mam zamiar wrzucic x-fi za 2 - 3 miesiace wiec lipa bedzie, bo na grafie mam chlodzenie AC + 120mm wentyl :)

 

 

Teraz pytanie które chlodzenie:

 

karakorum

 

arctic

 

 

Takie zeby można było dobrze podkrecic procka + cisza ze wskazaniem na cisze.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość oskar777

Posiadam Phenom II X4 810 z Pentagramem Karakorum HP-120 i udało mi się go podkręcić do 3537mhz. Można z niego jeszcze więcej wycisnąć, ale moja płyta na to nie pozwala, za bardzo grzeje się chipset.

Edytowane przez oskar777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...