Skocz do zawartości
Rhaz

Probem Z Full Hd

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

w przyplywie optymizmu podpialem do jednego z komputerow TV 32'' Full HD zeby sie troche pobawic. Telweizorek jest Samsunga, posiada wejscie HDMI z przeznaczeniem do DVI (przynajmniej tak wynika z opisu). Problem polega na tym, ze po ustawieniu rozdzielczosci 1920x1080 pulpit nie miesci mi sie na ekranie... Nie za bardzo wiem o co chodzi, pierwszy raz spotykam sie z czyms takim. W kompie jest GF 8800GT. Jest to dla mnie o tyle zaskakujace, ze podpinajac co prawda innego kompa (notka z jakas zalosna integrowana grafa) zwyklym kablem nie HDMI->DVI to podobnego modelu samsunga full hd smigalo jak szalone.

 

Bede wdzieczny za jakiekolwiek sugestie, ktore pomoga rozwiazac ten irytujacy problem,

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze upewnij się, że podłączasz do dobrego wejścia HDMI przeznaczonego do pracy z PC. Po drugie w ustawieniach telewizora zmień nazwę tego wejścia koniecznie na PC - wtedy będzie to wyglądało poprawnie.

W moim przypadku: menu -> wejście -> edytuj nazwę -> HDMI 2 -> PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Art

Okej, ale skad takie zjawisko? To normalne ? Pozatym, moze to zabrzmi glupio ale w panelu NVidii nie widze takiej opcji wiec nie wiem o czym mowisz :P Pozatym o ile obraz w 1680x1050 wyglada ladnie i ostro to w 1920x1080 krawedzie wydaja sie byc podwojne i wyglada to nieciekawie... Czy to tylko i wylacznie wina przeskaowania pulpitu czy cos jest nie tak z tym TV ?

 

@Popiół

Probuje wlasnie innych wejsc :)

 

Na innych wejsciach jeszcze gorzej, nie moge ustawic sensownych rozdzielczosci

Edytowane przez Rhaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Popiół

Samsung LE32B530, zmiana nazwy niewiele wnosi do tematu, pozostałe Twoje propozycje testowałem

 

@Raptor

no jest jest zeskalowal sie rzeczywiscie, pozostal jednak problem powiekszonej ostrosci, w tej rozdzielczosci na TV chyba wlacza sie jakies uwydatnianie krawedzi bo wyglada to nieciekawie, szukam rozwiazania wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Przecież w menu TV masz całą gamę opcji - Sharpness, Edge Enhancement. To pierwsze daj na 0, drugie wyłącz.

 

Na pilocie powinienes mieć przycisk P.Size lub coś tego typu - naciskaj go dopóki nie pojawi się etykietka Just Scan. Wtedy będzie 1:1 mapowanie pikseli.

 

Pomyślałeś wogóle żeby do intrukcji zajrzeć? Na forum się pisze jak się nie da znaleźć rozwiązania problemu. Wszystko masz pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podłączać do złego wejścia bo zmiana nazwy jest warunkiem do uzyskania trybu PC... Nadmierna ostrość dowodzi tego, że tryb PC nie działa.

Zajrzyj do instrukcji, tam masz do opisane krok po kroku.

Edytowane przez Popiół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...