Skocz do zawartości
twec

Radiator Na Pamięci - Jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zakładam nowy topic, gdyż potrzebuję Waszej rady. Otóż, mam tutaj pewnego delikwenta, który chętnie kupi ode mnie moje Black Dragony GeIL-a, ale... No właśnie... Gość się uparł, że bez radiatorów to on nie chce i zobowiązał mnie - jako sprzedawcę - do zadbania o chłodzenie.

 

Znalazłem coś takiego:

 

# http://www.cooling.pl/thermalright-radiato...ukt,551713.html

# http://www.cooling.pl/akasa-radiator-ram-c...odukt,2126.html

 

A pytanie mam raczej o sam montaż. Czy ktoś z Was może miał styczność z czymś takim? Jest bardzo drażniący (nie mam cierpliwości do "dłubania")? A może polecacie jakieś inne radiatorki?

 

Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi,

twec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te thermalrighty, i ich montaż składa się z przyklejenia dwóch pasków taśmy termo, i nasunięcia radiatorów. Naprawde proste, a przy okazji wydajne :)

Moje DDR3 1333MHz CL9 @ 1,5V chodziły na 2000MHz 8-8-8-24 @2,1V i radiatory dawały radę ;)

Jeśli pamięci po zamontowaniu HR-07 mają znajdować się w sąsiednich bankach pamięci, należy zaopatrzyć się w dwa zestawy HR-07 Duo, jeden wysoki, drugi niski odpowiednio oznaczone literkami H i L.

Te blaszki Akasy bardziej blokują przepływ powietrza, niż chłodzą. Jak już to bierz te Thermalrighty

Edytowane przez Mhrok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady Panowie. Tak naprawdę, w mojej opinii, tym Black Dragonom wcale radiatorów nie potrzeba (chodziły u mnie na ~1100MHz CL5 i temp. sprawdzana organoleptycznie była w normie), ale klient nasz pan ;).

 

Skłaniam się jednak teraz ku Thermalrigtom, bo ten delikwent to taki gadżeciaż bardziej, więc będzie zachwycony. Te radiatorki, które poleca Darek byłyby spoko, ale mają po 12 mm wysokości, więc są dosyć grube...

 

Chyba, że ktoś jeszcze ma coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie pod temat chociaz mam troche inny problem mam HyperX 1066MHZ CL5 2x2GB i 2x1GB (z radiatorkami) czy oplaca sie zainwestowac w to (aktywne) albo to chlodzenie czy ktos moze testowowal? Sądząc po takich malych wentylatorach to moga byc niezle suszary.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś jakiś test, że niby coś to daje... Coś musi, bo w końcu to nawiew jest, ale czy warto? Jakby nie patrzeć, to dodatkowy hałas, wiec ja raczej bym się nie skusił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...