Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem wam, że na moim sprzęcie (podkręcany proc + karta graficzna) ten Deer 350W (mam identyczny model) chodzi bez żadnego problemu i ma całkiem niezłe napięcia. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z wieszającym się kompem z powodu braku napięcia, czy czegoś takiego. Za taką kasę to jest świetny zasilacz -Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja Cie adriannn87 zadziwie bo na moim sprzecie + karta sieciowa + 3 dodatkowe wentylatory w obudowie komp chodzi stabilnie juz ze 4 miechy na LP 250W!!! Teraz mam zamiar kupic tego Deera 350W bo Abita NF7 i Athlona@3200+ to mi juz raczej nie uciagnie mój magiczny Zasilacz:) Cud te ten mi wytrzymuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o sloty pamieci w naszej mobo.Umnie tylko w trzecim slocie pamięć dostaje skrzydeł, w pierwszym i drugim jest sporo słabiej jeśli chodzi o OC.Mam 2x512mb Hynixa.Gdzieś czytałem że nasze abity mają problemy z obsadzaniem kostek 512mb w slotach 1 i 2 a z kostkami 256 tego problemu niema i na każdym slocie jest dobrze.Czy spotkał sie ktoś z takim problemem i czy moze próbowaliście obsadzać 1 i 2 slot po 256mb a 3 slot 512mb bo może to jest wyjście aby mieć wysokie fsb przy 1gb ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy komputer jest wyłączony to podłączam ww. śledzia, ale jak naciskam przycisk power to monitor nie reaguje i nie słyszę "bip" - chodzi o dźwięk wydobywający się z głośnika. W BIOS'ie FireWire jest przy podłaczaniu na Disabled, próbowałem też z Enabled, ale te same efekty wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze juz byl taki temat poruszany ale niestety nie znalazlem :/ Da sie na naszej plycie upchac Zalmana CNPS-7000A-CU i Zalmana NB47J??? Czy ze wzgedu na ich rozmiary moge zapomniec o ich zestawieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy komputer jest wyłączony to podłączam ww. śledzia, ale jak naciskam przycisk power to monitor nie reaguje i nie słyszę "bip" - chodzi o dźwięk wydobywający się z głośnika. W BIOS'ie FireWire jest przy podłaczaniu na Disabled, próbowałem też z Enabled, ale te same efekty wychodzą.

nie pomyliles wtyczek usb/fire wire ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie trzeb znalez jakiegos kolege z takim zlaczem i spróbować wyglada na zwarcie i dlatego mobo nie pozwala wstac moze sledz jest walniety spróbuj z innym jak nie bedzie dzialal no to zostaje serwis :| czego Ci nie życze powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze juz byl taki temat poruszany ale niestety nie znalazlem :/ Da sie na naszej plycie upchac Zalmana CNPS-7000A-CU i Zalmana NB47J??? Czy ze wzgedu na ich rozmiary moge zapomniec o ich zestawieniu...

Da sie, ale trzeba niebieszczaka wyginac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakiś straszliwy błąd mi się dzisiaj pojawił. Bawiłem się trochę rejestrem w windzie, zrobiłem restart kompa i ... komp się normalnie włączył ale ani mysz, ani klawiatura nie odpowiadały. Tzn. laser na myszce (optyka mam) normalnie się świecił, ale na ekranie zero ruchu. Po paru restartach i czyszczeniu biosa klawiatura ożyła, ale jak chciałem np. num locka włączyć to 2 krótkie sygnały było słychać i się wyłączała dioda. Myszka wogóle nie chciała chodzić - musiałem pod USB podpiąć, bo akurat przejściówkę na ps/2 mam nałożoną. Odpaliłem jakąś gierkę, zresetowałem kompa i wszystko cacy. O_o I teraz mam zonka, bo się boję, że znowu coś takiego będę miał. Nie wie ktoś czego to wina może być? Wyczytałem, że 2 krótkie sygnały to CMOS error, ale to chyba dotyczy włączania kompa, a nie już w czasie pracy. Ogólnie to wyglądało to tak, jakby brakowało napięcia na PS/2, ale to raczej niemożliwe ... HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o sloty pamieci w naszej mobo.Umnie tylko w trzecim slocie pamięć dostaje skrzydeł, w pierwszym i drugim jest sporo słabiej jeśli chodzi o OC.Mam 2x512mb Hynixa.Gdzieś czytałem że nasze abity mają problemy z obsadzaniem kostek 512mb w slotach 1 i 2 a z kostkami 256 tego problemu niema i na każdym slocie jest dobrze.Czy spotkał sie ktoś z takim problemem i czy moze próbowaliście obsadzać 1 i 2 slot po 256mb a 3 slot 512mb bo może to jest wyjście aby mieć wysokie fsb przy 1gb ramu ?

U siebie mam tak 2x256+1x512 DDR400 i działa dual na

CL2 3-2-11-1T FSB222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakiś straszliwy błąd mi się dzisiaj pojawił. Bawiłem się trochę rejestrem w windzie, zrobiłem restart kompa i ... komp się normalnie włączył ale ani mysz, ani klawiatura nie odpowiadały. Tzn. laser na myszce (optyka mam) normalnie się świecił, ale na ekranie zero ruchu. Po paru restartach i czyszczeniu biosa klawiatura ożyła, ale jak chciałem np. num locka włączyć to 2 krótkie sygnały było słychać i się wyłączała dioda. Myszka wogóle nie chciała chodzić - musiałem pod USB podpiąć, bo akurat przejściówkę na ps/2 mam nałożoną. Odpaliłem jakąś gierkę, zresetowałem kompa i wszystko cacy. O_o I teraz mam zonka, bo się boję, że znowu coś takiego będę miał. Nie wie ktoś czego to wina może być? Wyczytałem, że 2 krótkie sygnały to CMOS error, ale to chyba dotyczy włączania kompa, a nie już w czasie pracy. Ogólnie to wyglądało to tak, jakby brakowało napięcia na PS/2, ale to raczej niemożliwe ... HELP

Nie trzeba bylo sie bawic w informatyka(w rejestrze szczegolnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykrywa Ci tego Lan'a w OSie ??

TAK Wykrywa bez problemu

 

swieci sie lampka wogole jak wkladasz kabel?

sieciówke widac w systemie? 

czasem jak sie uzywa jakejs sieciówki a potem innej to przydaje sie wywalic wszelkie protokoly itd i pozwolic zeby komp zainstalowal je ponownie

Tak zapala sie , sprawdzalem ... zainstalowalem system od nowa i jest tak samo...... stawiam ze ten LAN jest uszkodzony bo juz naprawde brakuje mi pomyslów aby z tym walczyć

 

Moze juz byl taki temat poruszany ale niestety nie znalazlem :/ Da sie na naszej plycie upchac Zalmana CNPS-7000A-CU i Zalmana NB47J??? Czy ze wzgedu na ich rozmiary moge zapomniec o ich zestawieniu...

da rade ale najpierw montujesz niebieskiego Zalmana a potem 7000A u mnie tak jest założone i nie musialem niczego wyginać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jakiś straszliwy błąd mi się dzisiaj pojawił. Bawiłem się trochę rejestrem w windzie, zrobiłem restart kompa i ... komp się normalnie włączył ale ani mysz, ani klawiatura nie odpowiadały. Tzn. laser na myszce (optyka mam) normalnie się świecił, ale na ekranie zero ruchu. Po paru restartach i czyszczeniu biosa klawiatura ożyła, ale jak chciałem np. num locka włączyć to 2 krótkie sygnały było słychać i się wyłączała dioda. Myszka wogóle nie chciała chodzić - musiałem pod USB podpiąć, bo akurat przejściówkę na ps/2 mam nałożoną. Odpaliłem jakąś gierkę, zresetowałem kompa i wszystko cacy. O_o I teraz mam zonka, bo się boję, że znowu coś takiego będę miał. Nie wie ktoś czego to wina może być? Wyczytałem, że 2 krótkie sygnały to CMOS error, ale to chyba dotyczy włączania kompa, a nie już w czasie pracy. Ogólnie to wyglądało to tak, jakby brakowało napięcia na PS/2, ale to raczej niemożliwe ... HELP

Sprawdz bateryjke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem mało aktywnym, lecz oczytanym forumowiczem.

Witam overclokerów całego świata !

 

Mam:

nf7-s,L12, Merlinowy CPC off/WC na CPU, NB/

2*256 Hynix D43/Chieftec 360 with PFC/

Ti4200x8 64MB (nie modowalna) 314/628 uff..

 

Przytkało mnie na APIC, a konkretnie po "operacji kompendiowej"

nie chce zbootować nawet w trybie awaryjnym..

Więc zostawiam w biosie Disablet, instaluję system odpalam na 2750 i wszystko chodzi !!!

Następnie szczęśliwy instaluję dx'a, stery 5.03 (z tymi dodatkowymi SW IDE) restart i nie bootuje nawet w trybie awaryjnym....a nerwa puszcza..

Co jest nie tak?

Nie zanudzam mam nadzieję...

Jakby coś nie jasne to wyjaśnię...miłego dnia

 

Pokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem mało aktywnym, lecz oczytanym forumowiczem.

Witam overclokerów całego świata !

 

Mam:

nf7-s,L12, Merlinowy CPC off/WC na CPU, NB/

2*256 Hynix D43/Chieftec 360 with PFC/

Ti4200x8 64MB (nie modowalna) 314/628 uff..

 

Przytkało mnie na APIC, a konkretnie po "operacji kompendiowej"

nie chce zbootować nawet w trybie awaryjnym..

Więc zostawiam w biosie Disablet, instaluję system odpalam na 2750 i wszystko chodzi !!!

Następnie szczęśliwy instaluję dx'a, stery 5.03 (z tymi dodatkowymi SW IDE) restart i nie bootuje nawet w trybie awaryjnym....a nerwa puszcza..

Co jest nie tak?

Nie zanudzam mam nadzieję...

Jakby coś nie jasne to wyjaśnię...miłego dnia

 

Pokój...

te sterowniki sa zje..... nie instaluj to bedzie wszystko dobrze !! u mnie bylo tak samo komp nie chcial wstac dopiero cos takiego jak: ostatnia dobra zapamietana konfiguracja systemu czy cos takiego przy bootowaniu ale nie obylo sie bez reinstalacji format bo naprawa i tak nie dzialal a nie milem nerwow do tego bierz 4.27 z nvidia.com i po sprawie powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge - sterowniki nie sa "zje...."

U mnie chodza bez problemu, a ze ty masz cos nie tak to nie znaczy ze to wina calego pakietu sterownikow. Winny moze byc jeden z komponentow i gryzie sie z twoim sprzetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JOL

 

Czyli to nie koniecznie sterowniki...sprawdze te 4.27

To moze z innej beczki :

Przy 250MHz hynixy poluzowane na maxa sypia bledami w Goldmemo, czy przyczyna moze byc niedowoltowane vdd? Jesli tak to jakie napiecie vdd macie po modzie, a konkretnie jakie wystarcza do wysokich fsb? A moze mod jest zbedny...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie!!! : Czy na Abicie NF7 Rev 2.0 na jednej kości 512 MB DDR400 będzie działał Dual, czy trzeba 2x512 ???

a moze byc jedna osoba zeby byla para? :)

Bracia SYJAMSCY o jednej osobowości :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge - sterowniki nie sa "zje...."

U mnie chodza bez problemu, a ze ty masz cos nie tak to nie znaczy ze to wina calego pakietu sterownikow. Winny moze byc jeden z komponentow i gryzie sie z twoim sprzetem.

podaj przyklad bo nie bardzo rozumie co moze byc przyczyna jak widze juz u kilku osób to zaobserwowalem ... sterowniki nie lubia cpu amd2k+ hdd szajsung40gb ? kingmaxów ? moze myszki albo klawiatury ? bo juz mi nic nie przychodzi do glowy ja przez nie 2x reinstalowlem sprzeta bo pasek chodzil w nieszkonczonosc :evil: uwierz nie to nie sa moje pierwsze sterowniki i nigdy nie mialem takich jaj pozatym moze nie mowimy o tej samej wersji tego shitu bo ja zauwazylem miedzy innymi ze nie bylo tego szescianu z ludzikem w nv mixerze ... jak dla mnie kosztowaly mnie wiele czasu i problem dlatego out :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko natury technicznej.

 

Będe montowal na swojego NF7 Zalman 7000CU i wiem, że musze odciac jedno mocowanie pod semprona ale mam pytanie jak?

 

Dokładnie czy wymontowc ten element z coolera a potem ciąć czy moźe da sie to zrobic bez rozkrecania całego ustrojstwa.

 

Pytanie drugie.

Kupiłem także złotego Zalmana na NB i teraz juz musze tylko zdjac oryginalnego badziewiaka. Niestety ten miś pomimo zdjęcia zaczepów nie chce wcale zejść. Zgaduje że jest przyklejony (ale po co skora sa bolce?).

 

Pytanie jak go zdjąć? na siłe czy może są jakies prostrze/bezpieczniejsze metody.

 

To by było na tyle.

Zgóry THX za pomoc

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Faktem jest, że do zmiany na APIC off sterowniki 5.03 u mnie nie działały, natomiast na 4.27 wzystko działa bez stęknięcia. Fsb 260 poszło bez vdd moda, a błędy pamiątki miały od nie chłodzonego SB...

Dzięki Torwald

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...