Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa otwarta czy zanknięta?

zamknieta, otworzylbym jedna strone, ale mam takiego starego enlight'a ze najpierw zdejmuje panel z przodu, a potem całą machę. jak jest otwarta to hałas jest jeszcze większy.

 

spróbować z otwartą czy jak?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W czwartek sobie kupiłem płytkę NF7-S rev.2

Zadowolony zainstalowałem sobie fullserwis ze sterowników firmowych i ZONK co jakiś czas pojawia się niebieściutki ekran winszitu z informacją że sterownik nvmcp.sys się sypie (dokładniej to pojawia się DRIVER_NOT_LESS czy jakoś tak, co niby znaczy że może być problem z pamięcią). Znalazłem gdzieś na forum, że należy zainstalować najnowsze stery..... no to instaluje te ze strony nvidii, i nic... nadal to samo, no to instaluje te ze strony abita.... też nic.

Dlatego pytanie brzmi: czy jest może jakiś sposób na usunięcie tego problemu???

Poprostu nie mam już siły walczyć z tym sprzętem, dlatego kieruje tutaj pytanko.

 

pozdrawiam MarekP.

 

P.S. procka sprawdziłem w prime95 i też było dobrze ale tylko wtedy jak był sprawdzany sam procek (z małą ilością pamięci), ponieważ w teście z dużą ilością pamięci pojawia się błąd jużprzy pierwszym teście. Pamiątki sprawdziłem w memtest86 i wszystko było w porządku (przy testowaniu każdej z osobna, jak i w dualu)... teraz nie wiem co z tym zrobić, poprzednio memtest86 wykrył błąd w pamiątce (dlatego mam drugą nowszą :) ), ale tym razem nic nie wykrywa ... Wcześniej przed abitem działał system na k7s5a, ale na 133MHz i nie było problemów, teraz jak działają na 166MHz zaczęło się coś dziać.... tyko dlaczego nie wykrył błędów memtest??

 

P.S.S. pamięci są: pierwszy elixir ma maxa na 166MHz, drugi ma maksa 200MHz obie mam z ustawieniami z SPD 2.5, 3, 3, 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszeł czas na wymiane płyty i musiałem rozłożyć swoje WC i tak wymagało remontu. Kupiłe okazyjnie ABITA NF7S v2.0 jeszcze z czarnymi bankami pamięci, poczytałem trochu na forum i zacierałem rączki. Podłączyłem na razie płyte na "sucho" na procka malusieńki radiatorek aluminiowy (nie mam węży do WC) i trochu pokręciłem, bios ma orginalny abita D26. Na początku ledwo co wstawała na 220 więc troche pomanipulowałem timingami pamięci i zrobiłem L12 mod, po tym płytka od razu rozpoznała mój procek jako 11x166 po czym skokami co 10 MHz (na żywca :P) zaczełem sprawdzać czy wycisne 250 FSB i się udało, pamięci ustawiem na CL 2,5-4-4-11 troche mało wydajnie ale stabilnie, napięcie na 2,9 i no i kilka testów.

 

Screen z AIDĄ i odczytem pamięci

Screen z AIDĄ i zapisem do pamięci

 

Dodatkowo kruciutki filmik z tego całego burdelu który powstał FILM 640x480 DIVIX 5.11 ~17MB

 

Wszystko na skisłym zasilaczy Codegen 300W jakoś to wytrzymał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że czarne sloty łądnie rulez... :]

Jak dobrze pójdze to w najbliższym czasie potestujemy z OWSEM moje ramki na jego mobo :twisted: Vdimm będzie oscylować gdzieś tak koło 4V :twisted: ...zobaczymy na jakie FSB płyta pozwoli... :veryevil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać, że czarne sloty łądnie rulez... :]

eee tam, ja na starej (świętej pamięci) z czarnymi po modach (Vdd2.1V Vddr 3.6-3.8V real)

max stabilne to FSB233 miałem. Teraz kolorowe slotki mam i bez modów na 245 stabilnie szło, po modach 250 bo pamiątki mnie trzymają (jak w podpisie) a posta robi na 270Mhz Bios chyba D26 oryginalny nie modowany!

Jak dobrze pójdze to w najbliższym czasie potestujemy z OWSEM moje ramki na jego mobo Vdimm będzie oscylować gdzieś tak koło 4V ...zobaczymy na jakie FSB płyta pozwoli...

oj musi dobrze pójść :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz a mianowicie zbyt wydokie temperatury dysków, oba siedzą w kieszeniach, Baraka 80GB (7200, 2mb) i U6 40GB i oba mają temperatury ok 60 - 62 stC odczytuje MBM, na starym asusie A7V8X miałem średnio 40, max dochodziło do 50 przy dużym używaniu dysku, wie ktoś co może być przyczyna ?

 

I czy ktoś może mi polecić jakiś cichy, wydajny i w miarę tani coolerek na NB ? A może bardziej opłaca się kupić bloczek ? Wszelkie uwagi mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy ktoś może mi polecić jakiś cichy, wydajny i w miarę tani coolerek na NB ? A może bardziej opłaca się kupić bloczek ?

Niebieski zalman jest tani (25zł) pasywny a w zupełności wystarcza, popatrz też na SB on też lubi się grzać. Jak masz kase to kup bloczek :wink:

Edit: Tylko na mojego dmucha fan 120x120 (proc, Nb, mosfety) i zalman jest zimny, ty masz WC więc bez nawiewu to nie wiem jaki będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewien proeblem , strasznie mi sie grzeja mosfety sa bez radiatorow i bez nadmuchu na nie mam 50 C na procu a gdy dam nadmuch mam 40 c ! czy da sie wi jakis sposob zmniejszyc ich temp ? pamietam ze jak wymienielem kondensatory na grafice to mosfet sie przestal grzac ? jestem wstanie wymienic wysztko na plycie bo i tak nie mam gwarancjii na nia. napiecie na procu to 1.825 v

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee tam, ja na starej (świętej pamięci) z czarnymi po modach (Vdd2.1V Vddr 3.6-3.8V real)

max stabilne to FSB233 miałem. Teraz kolorowe slotki mam i bez modów na 245 stabilnie szło, po modach 250 bo pamiątki mnie trzymają (jak w podpisie) a posta robi na 270Mhz Bios chyba D26 oryginalny nie modowany!

Żadna rewela, u mnie 264 Mhz bez żadnego tam chłodzenia SB i mosfetów, bez żadnych modów, po prostu wgrany Merlin D26. No i Hynix D-43 :D

Aha, płyta oczywiście z kolorowymi slotami (kupiona ze dwa miechy temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna rewela, u mnie 264 Mhz bez żadnego tam chłodzenia SB i mosfetów, bez żadnych modów, po prostu wgrany Merlin D26. No i Hynix D-43 :D

Aha, płyta oczywiście z kolorowymi slotami (kupiona ze dwa miechy temu)

Ja mam oryginalny D26, zamiast hynix TwinMOSy e50b czy coś-> badziew który nie wiadomo jakim cudem chodzi na FSB250. Płytka z przed tygodnia. sam widzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kupilem niedawno plyte abita Nf7-sl a swoja kv7 oddalem bratu. Na starej plycie procek barton chodzil mi na 11*210 synchro z pamieciami. Teraz na abicie mam wsadzone dwie kosci 512 mb jako ze chce miec dual ale po prstu jest to niemozliwe. Ani podnoszenie napiecia na procku ani na memach nie pozwala uzyslac stabilnie fsb 200. Dodam ze to jest w dualu no ale po to mam plyte na nforcie i dwie kosci zeby z tego duala korzystac

Pamieci mam 2*512 mb twinmos na m'tecach.

Szukajac na forum znalazlem temat o tym ze trzeba wgrac nowy bios ktory ma jakas opcje wylanczono.

Moje pytanie jest takie: ktory z biosow wgrac znalazlem taki link http://members.lycos.co.uk/swidrzany/-=Mer...cz/Moded%20D26/ z biosami ale tam jest ich tak duzo ze nie wiem ktory wybrac czy mogli byscie mi pomoc

w jednym topicu jedni polecaja manta ray inni jeszce cos innego sam zglupialem

 

dodam ze nie zalezy mi na jakims oszalamiajacym oc tylko na stabilnosci chociaz na szynie 200. Dodam jeszcze ze na 166 w dualu jest satbilny komp jak skala ale jak tylko dam 400 zadnej aplikacji typu super pi smark 2001 czy prime nie przechodzi ba po jakis 5 sek sie wylancza

aha i jeszcze jedno pytanie jako ze jesetm ludkiem starej daty flashowanie od dawena robilen w tzw. real dos a jakie jest moje zdziwienie ze na samej plytce ze sterami do mobo jest program flash menu 1.35 i pisze ze mozna robic to z pod wina. Mogli byscie napisac czy to jest bezpieczne i czy ktos z was z tego korzysta???

Z gory dzieki za odpowiedz i przepraszam jesli ten watek byl juz ale mam niewiele czasu bo jutro brat ma jeszce wolny dzien a we wtorek jedzie z kompem do akademika i niewiem czy zosatwic sobie ten mistycznie wydajny acz niedzialajacy dual czy moze sprawdzona przez rok via kt600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Fachowców ... Sorki, że się ( chyba powtarzam ), ale mam taki problem jakiego biosu mam użyć ściągnąłem wszystkie biosy które możliwe ( te modowane ) i nie wiem jakiego użyć, tzn czy ma być cpc on, czy off ?? Posiadam tak jak w podpisie 512 Mb ddr 400 kingston cl3, Abit Nf7, Barton 2500+ Proszę o pomoc, chciałbym coś jeszcze wycisnąc, narazie jade na zwykłym , originalnym biosie od abita, z góry dziękuję i przepraszam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do NF7-S używam biosu Merlin D26_ver.2.0.01_12-13_Bpl_3.19C_09.09.04

CPC off

 

na tym biosie śmiga z FSB 265, a wcześniej tylko 220.

Polecam :) Inni wyciągają nawet ok. 270 MHz (na tym biosie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam takie pytanko, słyszałem o problemach z NF7 i 2x512 MB w dualu. Czy mógł by ktoś mi przybliżyć sprawe? Juz czytalem o tym kiedyś tu ale jak sami wiecie trudno znalesć coś na zawolanie w tym wątku więc prosze o powtorzenie w miare mozliwosci...

 

Dzięki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zakupiłem NF7-SL ver 2.0 i mam z nią następujący problem.

Poprawnie rozpoznaje mnożnik mojego procka - Athlon XP 2500+, ale niestety bios i system podają unknown CPU.

Przed wgraniem najnowszego biosu ze strony producenta procek był rozpoznawany jako 1100 Mhz i unknown CPU.

Druga sprawa, że w powyższych ustawieniach pamięci nie pracują w trybie dual, ale jako DDR333 - GoodRam PC3200 CL 2.5.

 

Proszę o pomoc. Może spotkaliście się juz z czymś podobnym.

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I czy ktoś może mi polecić jakiś cichy, wydajny i w miarę tani coolerek na NB ? A może bardziej opłaca się kupić bloczek ? Wszelkie uwagi mile widziane

bloczek polecam .. zero problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z biosem :( Do tej pory kom spoko działał na 10,5X200 przy 1,725V - zero zwisów itp. Siedzialem na oryginalnym biosie D24- nie jestem zwolennikiem żąglowania biosami ale postanowilem zrobic update do D26. Do flashowania uzywam Flashmenu spod windy. Zassałem najnowsza wer. tego flashmenu i zrobilem normalny update biosu - wsio poszlo OK. Ale teraz komp jest niestabilny na 2100MHz :( mawet podniesienie napiecia do 1,775 czy 1,8 v nie pomaga :( Grrrr Wrocilem do D24 i to samo qrwa mac . Jak to mozliwe? i dlaczego tak sie stało ? Bylo dobrze a nie jest - niby niewiele stracilem ( 100 MHz ) ale tak nie powinno byc !! Ktoś ma jakiś pomysł? Próbowałem nawet zmodowane biosy - np Merlina ale to samo.

Prosze o jakies wyjasnienie lub rozwiązanie problemu.

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do NF7-S używam biosu Merlin D26_ver.2.0.01_12-13_Bpl_3.19C_09.09.04

CPC off

 

na tym biosie śmiga z FSB 265, a wcześniej tylko 220.

Polecam :) Inni wyciągają nawet ok. 270 MHz (na tym biosie).

A jest taki podobny ale z CPC on>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich RAMow max moge wycisnac timingi 2,5-3-3-11, to sa jakies 2x256 no name. W zwiazku z tym mam pytanie, ktory BIOS bedzie najlepszy pod te pamiatki?

Myslalem o D26_ver.2.0.05C_TaiPan_0.1_25.09.04, albo o D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04. A moze jakis inny?

Teraz pytanie, ktore biosy sa z CPC on , a ktore z off? Te z dodana literka C, sa on, czy off. Pytam, bo nie ma dolaczonego zadnego pliku tekstowego z opisem biosu.

Do 2x256 dual lepiej dac CPC on, prawda?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...