Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym, że to się tyczy starszych sterów. W sterkach 5.10 nVidii - ze strony www.nvidia.com - panel wyglada już zupełnie inaczej. I nie można określić wyjścia Line jako tylnych głośników - system sam to zrobi przy konfiguracji głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie chipsetu tej plyty:

Mam na nim zalozonego ZALMANA NIEBIESKIEGO a proca podkreconego jak w podpisie, Jaka jest maksymalna temperatura na chipsecie aby go nie uszkodzic ?????? Naraze sprawdzalam reka to jest CIEPLY nawet BARDZO CIEPLY ale nie GORACY

 

Czy chipset sie grzeje bardziej jak proc jest uzywany w 100%???

 

Narazie testowalem go w NFS UNDERGROUND2

Prima nie moge zrobic bo mnie denerwuja moje pamieci bo sie wywala po 2-5min!!!!!!!

 

ZA wszystkie odpowiedzi THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jak na drugiej części meczu......

No i powtórka z rozrywki mnożnik 9.5 fsb 215 wszystko ok standartowy bios.

Teraz bios by Merlin(thx for YOU) Taipan beta 3 mnożnik 9.5 fsb 215 i ani grama wiecej!!!!!(prime wywala po 3-4 minutach!!)

Ludzie why??!! to jest dopiero 2050Mhz a ten proc lata na 2350 spox!!!! Zmiana napięcia nie pomaga memtest nie wywala błędów pamięci więc co jeszcze?????!!!!!Szanowni Userzy pomórzcie!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Padl mi abit :( Cos walnelo z kotrolerem pamieci chyba, przynajmniej tyle mozna z piskow jakie z siebie wydaje wywnioskowac.

Mam takie pytanko. Czy te nowe abity z kolorowymi bankami sa naprawde az takie straszne ? Nikt nie zawalczyl na nich wysoko z fsb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie jak na drugiej części meczu......

No i powtórka z rozrywki mnożnik 9.5 fsb 215 wszystko ok standartowy bios.

Teraz bios by Merlin(thx for YOU) Taipan beta 3 mnożnik 9.5 fsb 215 i ani grama wiecej!!!!!(prime wywala po 3-4 minutach!!)

Ludzie why??!! to jest dopiero 2050Mhz a ten proc lata na 2350 spox!!!! Zmiana napięcia nie pomaga memtest nie wywala błędów pamięci więc co jeszcze?????!!!!!Szanowni Userzy pomórzcie!!!!!!

 

może "niezbyt ciekawa wersja" pamięci ci sie trafiła, bądź "niezbyt ciekawa wersja" prca?!

Pkombinuj jeszcze na biosach, pozmieniaj etc .. albo pożyć od kogoś jakieś inne hynixy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze uscislic. Wszystko bylo ok ale padlo. Myslalem ze bios ale po zaprogramowaniu go ponownie (programatorem) plyta dalej sie nie podnosi. Czarny ekran. Pamieci przetestowalem w ilosci sztuk 6. Za kazdym razem to samo, 2 proce (oba swietnie chodzily), 2 zasilacze. Abit is dead. Ale moje pytanie bylo o plyty z kolorowymi bankami pamieci czy sa az tak slabe... Bo to ze mi plyta zdechla i ze sie latwo nie podniesie to nie mam watpliwosci. Gwary nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci chyba wpąsiu bo memtest 5 razy przechodzi bezblednie!!!!!objawy typowo jakby proc jak zalacze 3dmarka 2003 to podczas testu wychodzi do windowsa :evil: i to niezaleznie od napiecia jakie mu zazuce!!!!Czy to proc??Możliwe no ale to w sumie jest dopiero 2050MHz a on chodził juz na 2350 stabilnie tylko przy fsb 200???!!! Możliwe że proc nie daje rady na fsb wyższym niz 215 nawet z mnoznikiem 9,5??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o Abit AN7 czy może jakiaś inna propozycja? Teraz nie wiem Abit AN7 czy Abit NF7-S (v2.0). Którą brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamierzam kupić ABITA NF 7 SL

ze wzgledu wyłacznie na sound storm a włąsnie jest jakas wersja ABITA NF7+ sound strom bez fire wire karty sieciowej itp..

(karte sieciową przecież mam i karte fire wire do zgrywania filmu na kompa tez mam wiec po co mi to )

Bardzo by mi jednak zalezało na Sound stormie

Gdzies czytałem o wersji ABIT NFS2 jakos 320 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yakoob

powiem ci tak - memtest to nie wszystko - u mnie często bywało tak ze memtest chodził bezbłędnie, a prime się wywalał; moja sugestia - sprawdźprograem goldmemory również spod flopa, ale dodam ze memtest+goldmemory to też nie wszystko - bo bywało również tak ze memtest chodzi, goldmemory chodzi a w primie reset 8| !

co jeszcze - miałem takie hynixy na testy na dwa dni - i powiem o nich tyle - nie lubią niskich timingów przy wyższych fsb, lubią prund :D

co do nielubienia się proca i wyższego fsb powiem tyle ->L12 mod=konieczność

 

myśle ze moje wypowiedzi podsunęły ci motywy które należy sprawdzić - i sprawdź wszystkie po kolei od najłatwiejszego do najtrudniejszego

 

@kmln - nie wiem co chcesz uzyskać za pomoc... co do twojego pytania to zalezy od sztuki, pozostaje mi tylko złożyć kondolencje z powodu śmierci mobo...

 

@pikolo6

zależy co potrzebujesz:

if sata, firewire, SOUNDSTORM = true, goto NF7-SL (S)

is sata,firewire, SOUNDSTORM = false, goto NF7

co do AN7 to ci co ją mają ją chwalą, wedle zasady każdy chwali to co ma (nie dotyczy to wszystkich i nie chce wywoływać żadnej wojny, ani nikogo urazić, jeśli wogóle można w taki sposób, więc no offence)

 

moje zdanie jest takie: 1)infinity(Lanparty) 2)NF7 (-/sl/s)

a tak wogóle to lepiej wziąć coś na s754, natomiast ja osobićsie wolałbym juz poczekać/dozbierać kasy i pójść w s939 :D

to tyle:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam takie pytanko - Czy Abity NF7-SL mają jakiś problem z czujnikiem temperatury proca ???

Zauważyłem że gdy mam w systemie przy normalnej pracy temp. ~46C i zrestartuję kompa to po wstaniu windy i normalnym użytkowaniu temperaturka nie idzie wyżej niż ~40C, a po następnym restarcie znów jest ~46C

Czy to jest normalne ???

Dodam iż warunki zewnętrzne są takie same - restart trwa jakieś 45sekund więc nie może temperaturka proca spaść aż tak

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaVeN155

Ja na starej śp. jak i na nowej nie miałem tego problemu, jednak nie trzymałem tego napięcia przez dłuższy czas bo nie przynosiło wymiernych efektów :( Może twój Winbond I/O zaczyna "odlatywać", w końcu masz już nieźle wymęczone mobo, pokazuje -5V jako -66V więc zakresu mu raczej nie brakuje.

Może mobo się kończy, na starej z czarnymi slotami max to 233 stabilne miałem (Vdimm, Vtt, Vdd mod, Vdd boster, L12 ) przy Vdimm3.95, Vdd 2.1 w porywach 2.25 i też nic więcej, post to jeszcze na 235 był. Tyle że nie zdążyłem sprawdzić biosów Merlina i 3in1 bo padła w zasadzie przy 3in1

 

Vdd trzymasz tylko na 1.9V :?:

 

Teraz ze świdrem mamy taki problem, że ramy wcześniej potrzebowały 3.6V do FSB258 i SuperPI 16M było zaliczone, a teraz (tydzień później) 3.68 FSB257 i są problemy. Ustawienia, podzespoły te same, to dopiero paranoja :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raven, OWIES >> ja tez cos nie moge swojej plytki zlamac. Tylko, ze moje 220 nie przeskakuje, gdy mialem Twistery myslalem ze to wine memkow, ale od tego czasu bawilem sie Hynixami, obecnie kostka 512 BH-6 w kompie (od Rapry) i nic. Vtt=Vref i Vdimm (3.3 bezposrednio) i L12 (na 166) zrobione ale nie pomaga. Biosow tez roznych probowalem, juz nie wiem..... moze to moj proc nie chce isc wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIUGA -to raczej nie jego wina, coś chamuje mobo, NF7 była robiona pod FSB250, jest wybredna co do pamięci ale BH6 to w sam raz, wiele osób zyskuje po zmianie biosu, nie wiem :roll: Spróbuje przerobić w najbliższym czasie zasilanko DDRów tak żeby szło z lini 5V a nie z 3.33V. Wtedy nie trzeba by podnosić 3.33 do góry tylko wystarczyło by zaniżać 5V. Potrzebuje jednak martwej NF ze sprawnym zasilankiem pamiątek, bo na swojej mam troche pietra tymbardziej że nawet nieźle sobie pomyka, a 370zetko piechotą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIUGA -to raczej nie jego wina, coś chamuje mobo, NF7 była robiona pod FSB250, jest wybredna co do pamięci ale BH6 to w sam raz, wiele osób zyskuje po zmianie biosu, nie wiem :roll: Spróbuje przerobić w najbliższym czasie zasilanko DDRów tak żeby szło z lini 5V a nie z 3.33V. Wtedy nie trzeba by podnosić 3.33 do góry tylko wystarczyło by zaniżać 5V. Potrzebuje jednak martwej NF ze sprawnym zasilankiem pamiątek, bo na swojej mam troche pietra tymbardziej że nawet nieźle sobie pomyka, a 370zetko piechotą....

Biosow roznych probowalem i za nic nie moge wpasc na pomysl czego to wina......, APIC off mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze mam niskie vdd, ja dawalem i 2,2v ale mobo w ogole na to nie reaguje pozatym ze powyzej 1,9v jest juz calkiem niestabilne, mysle ze moze poprubuje cos pokombinowac z chlodzeniem moze bo juz zbytnio wyjscia innego nie mam. Najwyzej co leciala ta plyta to bylo 243(x11) superpi 1mb stable. Szkoda ze poprzednia padla bo byla bardzo fajna, chodzila dobrze na kazdym biosie i nie miala problemow z 250fsb. Ehh nie moge sie doczekac przesiadki na intela :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze mam niskie vdd

Spoko, poprostu z twojego porzedniego postu wynikało że jedziesz na 1.9

Ehh nie moge sie doczekac przesiadki na intela

no..no.. :wink:

 

Mnie tesh już się kończą pomysły :(

p.s.Narazie Świder męczy moje mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie coś na temat tych Geili Ultra X 2-2-2-5 GLX5123200DC (2x256 DualChannel)??? Czy NF7-S ver.2.0 polubi, czy nie???

 

Bo teraz mam problem: Zmieniłem płyte z KT600 (Asus A7V600) na właśnie Abita i okazało się, że nie mogę używać swoich ramków... Te Kingstony 3-3-3-8 (512MB PC400) normalnie chodzą na 2.6V a tu na 2.6V to resetowało system co chwile. Na 2.7V było lepiej ale też miał zwiechy od przypadku... Zamieniłem na podobne Kingstony 3-3-3-8 (256MB PC400) tyle, że nowe i na innych kościach i chodzą normalnie na 2.6V.

 

Mam okazję dostać te Geile GLX5123200DC po fajnej cenie i się zastanawiam, czy nie będę później musiał sprzedawać (choć zarobie tylko na tym, ale i tak... nie chce jechać na 256, bo już mnie krew zalewa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to luzik. Ciekawe do ilu je wykręce??? Już nie mogę się wtorku doczekać!!!

 

 

 

 

 

 

Hehehe... Teraz to dopiero wyjaśniłem!!! Poprostu te 512ki Kingstona nie działają na CPC ON (VIA 1T Command). Zainstalowałem BIOS D26 Taipan 2.0.5C i sprawa załatwiona.

 

P.S. Oczywiście testowałem wersje inne nie C. A ostatecznego potwierdzenia poszukałem testując te RAMy na starej swojej płycie ASUS A7V600 (KT600). Tam w BIOSie miałem opcję 1T Command ustawioną na AUTO, gdy włączyłem Enabled, to zaczęło wywalać mi system => to był ostateczny dowód!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanko:

 

Czy na NF7-S jest taka funkcja jak w ASUS'ach (np. A7V600 i A7M266), że podczas BOOTu gdy wciśnie się "ESC", to pokazuje się BOOT MENU, gdzie wybiera się, z którego Dysku, Napędu chce się Startować???

To jest przydatne. Tu na pewno to nie jest "ESC" ale może jakaś inna kombinacja???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...