Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogaczykk

uzywam defaultowych ustawien i defaultowej plytki ze sterownikami abita. ale na poczatku i tak mi sie winda nie chciala zainstalowac a to nie przez sterowniki. a co z dzwiekiem bo jak zainstalowalem w koncu winde i te defaultowe sterowniki to chodzil mi tylko jeden kanal, a chce 6 :-). czy macie jakis link z aktualnymi sterownikami do tej plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja i moje "boje" z NF7-S.

Zakupilem te mobo oraz procek 1700XP od kolegi (niby sprawdzony , box , dobrze sie kreci ) +2X256 Hyperx 333 oraz zasilka z allegro Fortron FSP300-60GTP .. reszta nieistotna chyba. Pamieci chyba trafilem lipne ! :( Nie chca isc na 5222 powyzej fsb 166 ?? Dawalem nawet 2,9 V na nie i nic . Bude kompa mam otwara , aha cooler to Volcano 7 , temp na procu nie przekracza 47 stopni przy max obciazeniu ( prime). Ustawienie fsb 166 i mnoznika powyzej 12 zabija kompa, oczywiscie w roznych momentach ladowania lub dzialania windozy ... dawalem nawet napiecie 1,8 V-- Procek ma def 1,6V. rock stable przy 12X166. Napiecia jakie zaobserwowalem w biosie .

VCC ( 2,5v) = 3,02 -- 3,04v

I/O 3,3v = 3,37--3,4 V

5V= 5,16 V

12V= 12,09v

-12= -12,36 -- -12,44v

-5v= -5,2 -- -5,25v

3,3 Dual Voltage =3,66v

Standby +5v= 4,96V

Tam gdzie jest jedna wartosc to brak wachan ..

dzialalo to tez na 10,5X190 ale wtedy musialem dac 5332,5 i prime sie i tak wywalal .. a wydajnosc byla prawie jak na 166 przy ostrzejszych timningach :D Dlaczego nie moge dac wiecej mnoznikiem przy fsb 166 ?? Dlaczego te pamieci takie liche ?? A moze zasilacz ...?

Co sadzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze to ustawienia biosu - to podstawa... Pobaw sie m.in. opcja "CPU Interface" enable/disable... Ta plyta z dobrymi pamieciami spokojnie ma "FSB=220 out of the box", a z tymi pamieciami co masz 200 powinienes miec spokojnie - sa na forum userzy z takimi pamieciami i takim FSB.

Sprobuj tez timingow 5-3-2-2CL :arrow: choc ja mam ddr400 (5ns), to u mnie na FSB=200 nie chca chodzic na 5-2-2-2CL, a po zmianie smigaja 100% stabilnie na 2,7V

Aha i ostatni bios naprawia obsluge HyperXow, wiec od razu flashowac trzeba jesli chcesz sie bawic w OC :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy 1,4 :) Dodalem tez zalmana z coolerem na mostek zamiast orginalnego smigelka na blaszce :D Oraz inny cooler ( taki jak do grafy) z wiatrakiem na 2gi mostek. bawilem sie juz sporo biosem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bogaczykk

Hej, pobawilem sie w biosie i narazie wszystko jest ok, oprocz 6 kanalow dzwieku. Czy moglibyscie mnie oswiecic co trzeba zrobic by te 6 kanalow chodzilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam plyte i pare watpliwosci:

- czy na nakllejce na pudelku obok numeru nf7s macie ze wersja 2.0? ja niby nie mam ale na plycie juz jest to zaznaczone, widzialem gdzies zdjecie pudla gdzie bylo napisane ze 2.0

- co tak naprawde robi cpu interface w biosie, bo cos nie widzie roznicy (z opisu wynikaloby ze jak dac na enable to mozna overclockowac ???)

- jak to jest z tym cpu disconnect? wlaczenie tego w biosie tez nie powoduje zadnej roznicy, temp chyba podobna, napieca tez (czytalem gdzies ze obciaza to dodatkowo zasilacz i napiecia lubia spasc)

 

--

kedar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pobawilem sie w biosie i narazie wszystko jest ok, oprocz 6 kanalow dzwieku. Czy moglibyscie mnie oswiecic co trzeba zrobic by te 6 kanalow chodzilo?

Z tego co widzę w podpisie to ty masz wersję bez S więc o Sound Stormie możesz zapomnieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowej wersji sterów (2.7 poprawiło się coś ze sterami do IDE?? Czy dalej lepiej używać standartowych Microsyfu??

poprawilo sie o tyle ze u mnie chodza zupelnie ok, wczesniejsze nie pozwalaly mi na nagrywanie CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja, tym razem mam dosyc powazny problem.

1) konfiguracja (jest w podpisie, ale dla jasnosci napisze once more):

abit nf7-s 2.0, antek 1700+ @ 10x200, kingston hx 256mb 400mhz (5/2/2/2), seagate barracuda 4 60gb, ibm ?? 14gb, liteon 48x24x48, gf2mx, sieciowka dlink, karta tv pixelview, winxp (z zainstalowanymi nforce drivers 2.03 BEZ IDE SW)

2) problem:

komputer przechodzi wszelkie testy zachowujac 100% stabilnosci (memtest 150 petli, 2h prime95, kilkanascie razy 3dmark) i niby wszystko cacy, gdyby nie male ale... przy dzialaniach w windzie, ktore wymagaja wiekszego uzycia hdd (przynajmniej tak mi sie wydaje, z tego co zaobserwowalem, bo inaczej nie potrafie wytlumaczyc tego ze prime lecial sobie spokojnie 2h i sie nie zwiesil a jak zaczalem instalowac progsy to sie zaczal komp walic) komp sie zawiesza - wyglada to mniej wiecej tak ze najpierw wiesza sie na chwilke, jakby zacina, po chwili jeszcze na troche rusza a pozniej juz totalny zwis... czesto po takim zwisie po restarcie komp nie wykrywa napedow wogole (zatrzymuje sie na autopdetekcji i wisi, bardzo rzadko tez przechodzi przez autodetekcje i zatrzymuje sie na nastepnym ekranie - tym z ramka i wypisem urzadzen)

3) co robilem:

ok, pierwsze co zrobilem to "skrecilem" procka do nominalnych wartosci (1700+), podnosilem napiecie na NB, bawilem sie ogolnie ustawieniami biosa, reinstalowalem sterowniki nforce - wszelkie powyzsze dzialania nic nie daly

4) jakies sugestie ?

nie probowalem zainstalowac IDE SW, pomoze ? A mzoe to walnieta tasma do hdd (chociaz malo prawdopodobne bo pewnie ciach!la by sie instalacja xp - a ta przebiegla bezstresowo), moze to dodatkowe urzadzenia ? ... nie wiem co zrobic i powoli zaczyna mnie to wciach!iac. HELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery od abita, a jak nie pomoze zmien tasme. nastepnie jak dalej bedzie sie walilo to sptawdzasz dysk czy ni jest walniety (jakis progs od producenta). odlacz wszystkie napedy zeby miec pewnosc ze to ten a nie inny sprawia problemy. moze nowy biosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bogaczykk

Czyli jak mam rozumiec to Abit nF7 v2.0 czyli bez serial Ata nie obsluguje 6 kanalow dzwieku? Bo juz nie wiem o co cho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... biosik mam najnowszy, stery nvidii ? mowisz o 2.78 ? To sa jakies bety ? Bo nie widzialem ich na stronie nvidii (aktualnie mam 2.03 bez IDE SW). Tasme dzisiaj zabieram z pracy i dysk nowke na wszelki wypadek, wiec sie dowiem co i jak... mam nadzieje ze to tylko tasma bo inaczej czeka mnie od zayebania roboty :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bogaczykk

Wiem, ze to moze kolejne glupie pytanie ale moge prosic o link do tego SoundStorma(naprawde nie mam czasu szukac)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bogaczykk

Kilka postow wyzej Destiny napisal ze o SoundStormie moge zapomniec, wiec prosze o link do sterow na ktorych bedzie mi nf7 dzialal na 6 kanalow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postow wyzej Destiny napisal ze o SoundStormie moge zapomniec, wiec prosze o link do sterow na ktorych bedzie mi nf7 dzialal na 6 kanalow

Na płytce są zwykłe sterowniki do dźwiękówki zintegrowanej (jakis Realtek AC650 czy coś takiego). A jak nie tam to ściągnij z strony Realteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do NF-7 2.0 (bez SATA) sa jakies programy do dzwiekowki, bo zainstalowalem stery i poza regulacja glosnosci nic nie mam.

 

Mam jeszcze SB Live! ale zastanawiam sie czy sprzedac, moze jednak warto zostawic ?

 

Pozdrawiam

 

Szczescliwy (jeszcze :)) ) posiadacz od 12 godzine NF7 2.0 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z RAMem na NF7 2.0

 

Mam mozliwosc kupienia taniej niz w sklepach kosci (ma 3 dni) 256 333 Kingston, jak sprawdzic czy sprzet nie bedzie wariowal, wystarczy ze sie bedzie komp uruchamial, czy sa jakies sprecjalne programy

 

Obecnie jade na pozyczonej kosci Total NoName :) 128 266, i chodzi bez zarzutow, chociaz zadnymi grami nie testowalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...