Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

pamieci najlepiej sprawdzac przy jakis malych mnoznikach no 6 albo 8 ... dawac wieksze fsb .. testowac memtestem albo goldmemem ....

jak ida stable to wyzej ... :D

co tu wiecej gadac .. jedziesz sobie do góry cały czas co 2mhz i powtarzasz procedure :)

 

OT: Vadeer co ty masz za 1700@3200? :) rozumiem ze masz zwyklego T-breda wiec 3200+ to masz gdzies kolo 2,5ghz :) tyle masz? :) bierzesz pod uwage brak cache'u :D

bo moje 9.5x232 to niby 3000+ 8)

a jakby to byl barton to niby juz 3300+ :roll:

Wniosek: PowerRating SuX !! :twisted: piszcie w MHZ-tach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci najlepiej sprawdzac przy jakis malych mnoznikach no 6 albo 8 ... dawac wieksze fsb .. testowac memtestem albo goldmemem ....

jak ida stable to wyzej ... :D

co tu wiecej gadac .. jedziesz sobie do góry cały czas co 2mhz i powtarzasz procedure :)

 

OT: Vadeer co ty masz za 1700@3200? :) rozumiem ze masz zwyklego T-breda wiec 3200+ to masz gdzies kolo 2,5ghz :) tyle masz? :) bierzesz pod uwage brak cache'u :D

bo moje 9.5x232 to niby 3000+  8)

a jakby to byl barton to niby juz 3300+  :roll:

Wniosek: PowerRating SuX !!  :twisted: piszcie w MHZ-tach

Co ty gadasz. Z tego co wiem to AMD promuje procesor 11*200 albo 10*200 jako athlona 3200+. Mam niecale 2400mhz i jak dla mnie jest to wlasnie 3200+ a nawet 3300+. Zreszta Barton 3200+ to tez chyba 11*200 prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale oni w bartonach patrza na cache :D

 

skoro 10x200 to 3200 to ile ma moje 9.5x232? :)

zreszta wali mnie to. udalo mi sie spalic procka :wink: wiec pewnie wybienie na bartona albo thortona. szkoda tylko ze blokuja mnoznik dziady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom ale oni w bartonach patrza na cache :D

 

skoro 10x200 to 3200 to ile ma moje 9.5x232? :)

Dla Bartona nie 10x200 tylko 11x200 to 3200+; 10x200 to 2700+. Twoje 9,5x232 dla Bartona to na granicy 3300+ i 3400+ (9,5x234 to już 3400+). Dla Palomino Thoroughbred 9,5x232 to na granicy 2900+ i 3000+ (9,5x233 to już 3000+)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy i kolezanki.

 

Pojawil mi sie problem o ktorym bylo juz pisane w tym watku ale nie pamietam jakie bylo jego rozwiazanie a na czytanie ponad 100 stron to nie mam czasu (ISDN rulezzzzz)

 

Mianowicie, wszystko chodzilo jak nalezy az tu dzisiaj wlaczam kompa a on mi pokazuje 1100MHz. Wchodze wiec do biosu, ustawiam na standard, czyli 200x11 (L12 mod), SAVE i wszystko gra.

Natomiast jak wylacze kompa od sieci to znowu wraca mi na 1100MHz.

Co wiec jest nie tak :?: :?:

 

Mam nadzieje ze bios mi nie pada bo nie mam czasu na oddawanie plyki do serwisu.

PS. jak juz mialbym oddac to czy w serisie czepna sie ze mam na SB i NB zalmany :?:

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia odrazu ci na nowa wymienią :> a zalmany kazdy po 2dychy gdzies sprzedadza i beda do przodu :)

 

a tak serio to bios ci hcyba nie trzyma ustawien ... bateria moze padla :)...

wyjmij druta z socketa .. i sprawdz czy jest tak samo ...

 

co do zalmanow to ja na razie mam tylko 47-ke na NB. 32-ke se kupilem na SB ale na razie jest na grafice :) jak kupie nowa grafe to sciagne ze starej zalamana, pomęcze płyte na wszelkie mozliwe sposoby i jak bedzie ok przykleje go na SB na stale :D

 

:> wrazie czego nie bede musial odlepiac po padzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druty wyciagnalem i jest to samo.

Napisalem wczesniejszego posta, wyjalem druty, wylaczylem z sieci, poszedlem do sklepu, przyszedlem i ustawienia byly OK.

Dla pewnosci jeszcze raz odlaczylem od sieci i niestety znowu kicha.

 

PS. co do baterii to na moj język jakies tam napiecie daje, zaraz wezme miernik i sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to qfa wery strange ... jak masz te mobo niedlugo to ja bym jednak poodklejał te zalmany pozakladal orginalny na NB wyczyscil jakims acetonem SB i poslal ja na gwarancje ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to bateria, kupilem ja jakies 3miesiace temu wiec juz by sie rozladowala? raczej nie.

A poza tym to ustawienia biosu sie nie resetuja.

 

Sprobuje jeszcze wrzucic nowy bios, moze cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to bateria, kupilem ja jakies 3miesiace temu wiec juz by sie rozladowala? raczej nie.

A poza tym to ustawienia biosu sie nie resetuja.

 

Sprobuje jeszcze wrzucic nowy bios, moze cos pomoze.

Sprawdź czy masz dobrze włożoną zworkę od resetowania BIOSU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sam nie wiem co jest. Teraz nagle sie naprawilo i jest OK.

Ciekawe co bedzie jutro.

Bateria ma 3,005V (miernikiem) z tym ze to na pewno nie ona bo jak mowilem ustawienia biosu sie nie zmieniaja, tylko tego proca mi dziwnie wykrywa.

 

Dodam jeszcze raz ze nic nie robilem przy kompie, to wszystko sie zrobilo od tak sobie.

Poczekamy do jutra i zobaczymy jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupuje sobie Abit NF7 NForce2 FSB400 AL + Lan 392PLN + antka 2200 xp 398PLN + kingstone 256 400 199PLN a reszta z podpisu. Co o tym sadzicie ?? Bedzie ladnie smigac i krecic sie ?? Grafe dokupie pozniej narazie na tym co mam pojade...

 

Update

Jak rozpoznac czy plytka ma rev 2.0 ?? Bo chyba o to sie upominac stanowczo nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznac czy plytka ma rev 2.0 ?? Bo chyba o to sie upominac stanowczo nie ??

Po pierwsze płyta ma mieć jednolity czerwony(podobny do tego) kolor i cztery dziuru koło socketu a pozatym naklejkę w okolicach PCI z napisem NF7 V2.0.

A jak już kupisz i ją odpalisz to użyj AIDA32, która powinna też wykryć płytę jako NF7 v2.0 i wtedy będziesz miał już 100% pewności!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wiek wiekow w polsce w sklepach ssa tlkyo rev 2.0 chyba ze sie uchowla na jakims zadupiu co watpie

Jedynie uzywana masz sznse kupic wczesniejsza

 

Jakbys kupowal gdy wchodzila 2.0 do Polski to bys wiedzial ze okolo miesiaca/2 tyg przed wejsciem zadnej plyty nie dalo sie kupic. A w zamowineiu mialem ma byc 1.2!!! A dostlem 2.0 z czego bylem bardziej Happy

 

Abit nie produkuje nizszych rewizji niz aktualna (bo po kiego grzyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...