Skocz do zawartości
nrl

Wszystko o - ABIT NF7 (S) = Złote rady itp.

Rekomendowane odpowiedzi

zwieksz troche Vcore bo te 1.75V to troszke skromnie moze byc.VDD na 1.6V ,przy 1.7V czasami sa krzaczki

no z tym VDD to dziwne na 1.6 chodzi lepiej niz na 1.7

a sprawdzales na 1.5 Vip? Bo mi w sumie chodzi bez roznicy .. no ale ja jade na zdeka mniejszym niz ty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a według tego robiles?

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

 

moze drucik nieodpowiedni .. masz bartona czy tbreda?

jak T-breda to musisz 2 druty wsadzic zeby miec 200 .. ale w sumie styknie ci na 166.

jak masz bartona to wkladasz jeden drucik ale tylko ten dolny .. na tym pierwszym zdjeciu na tej stroncy co dalem ci urla wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problemik a mianowicie chce sobie wyciszyc kompa ale strasznie wyje mi wentylek z chipsetu z plyty glownej. Myslalem ze tocooler master tak daje o sobie znac albo zasilacz wiec odlaczylem wentylator z proca i dalej glosno wiec zatrzymalem na chwile wiatraczek z chipsetu a tu o dziwo cichutko. Wiec mam pytanie czy mozna calkiem wylaczyc ten wiatraczek czy cos sie moze stac bo w sumie komputer jest podkrecony :?:

U mnie tesz strasznie był głośny ten wiatraczek z chipsetu......zdjąłem go i zamiast tego dałem pasywnego

Zalmana ZM-NB47J

Dołączona grafika

ale możesz tesz dać

Zalmana ZM-NB32J

Dołączona grafika

 

Bedzie cicho i co najważniejsze bedziesz mial mniejsza temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niebardzo...pasywne chlodzenie NB zdaje egzamin TYLKO przy bardzo delikatnym OC :!: ,a temperatury sporo wyzsze wzg.standardowego coolera

 

jak juz to ZM-NB32J+cooler 40x40 @5V lub 7V ,prosciej bedzie przestawic standardowy abitowy cooler z 12V na 7V bedzie sporo ciszej i duuuzo wydajniej niz pasywny ZM-NB47J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niebardzo...pasywne chlodzenie NB zdaje egzamin TYLKO przy bardzo delikatnym OC  :!: ,a temperatury sporo wyzsze wzg.standardowego coolera

 

jak juz to ZM-NB32J+cooler 40x40 @5V lub 7V ,prosciej bedzie przestawic standardowy abitowy cooler z 12V na 7V bedzie sporo ciszej i duuuzo wydajniej niz pasywny ZM-NB47J

Czy moje pasywne chlodzenie NB z 246fsb rowniez zalicza sie do "jedynie delikatnego" OC ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moje pasywne chlodzenie NB z 246fsb rowniez zalicza sie do "jedynie delikatnego" OC ???

Grolshek zaczynam cie lubiec :)

obserwuejsz a potem wpadasz z grubej rury :twisted: i jeszcze to twoje "słodkie" foto na avatku :) hehehehe :lol:

 

Vip: ze u ciebie nie dziala to nie znaczy ze u innych .. jak jade na 236 to zalman na NB ledwo letni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niebardzo...pasywne chlodzenie NB zdaje egzamin TYLKO przy bardzo delikatnym OC  :!: ,a temperatury sporo wyzsze wzg.standardowego coolera

 

jak juz to ZM-NB32J+cooler 40x40 @5V lub 7V ,prosciej bedzie przestawic standardowy abitowy cooler z 12V na 7V bedzie sporo ciszej i duuuzo wydajniej niz pasywny ZM-NB47J

no wlasnie chce tak zrobic bo nawet kupilem juz diody ale czy sa jakies przejsciowki bo bede musial kabel ciać i gwarancja... :?

mowa oczywiscie o abitowym coolerku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niebardzo...pasywne chlodzenie NB zdaje egzamin TYLKO przy bardzo delikatnym OC  :!: ,a temperatury sporo wyzsze wzg.standardowego coolera

 

jak juz to ZM-NB32J+cooler 40x40 @5V lub 7V ,prosciej bedzie przestawic standardowy abitowy cooler z 12V na 7V bedzie sporo ciszej i duuuzo wydajniej niz pasywny ZM-NB47J

Czy moje pasywne chlodzenie NB z 246fsb rowniez zalicza sie do "jedynie delikatnego" OC ???

u mnie z ZM-NB47J na 10x250 Vcore2V nawet winda sie nie ladowalo do konca :!:

 

Grolshek,Ty to sie chyba nie pozbedziesz tego uroku tryskajacego z kazdego Twojego posta :wink:

 

duze znaczenie ma tez na jakich napieciach lata procek,przy Vcore 2V zaczyna sie grzac praktycznie wszystko ,glownia mofsety i wlasnie NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc Wszystkim,

kupilem sobie dzisiaj maxtora 80gb 8mb cache SATA i mam problem.

podlaczylem wszystko, zainstalowalem winxp na fat32, wgralem sterowniki te oryginalne z plytki, i tak: gdy wylacze kompa z menu start, zgasnie, poczekam z 30sek wlaczam na nowo, winda sie zaczyna ladowac a zachwile BSOD i reset, pozniej sie laduje, wlacza scan disk cos tam odzyskuje i wchodzi ok.

wgralem tez windowsa na ntfs, tam coprawda tylko raz sie skanowal, ale i tak nie zapisuje mi ustawien ktorych dokonalem przez wyl. komputera. bios 2.2.

wczesniej mialem baraka 4 40gb smigal na ata, pozniej na przejsciowce bylo ok.

nie wiem co robic? zalamalem sie juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleszka pytał o jakieś ciche chlodzenie MOBO wiec mu napisałem , jeśli bedzie krecił proca do napiecia 1,85V to powinno mu wystarczyć ja tak mam i jakoś < odpukać PUK PUK > chodzi bez problemów......prawda ze jesli podnieść napięcie do 2.0V albo ponad to bedzie sie sypać i jak znam życie o wgraniu windy mozna zapomnieć........tak wiec jesli do OC i zalezy na glosnosci to polecam , natomiast jesli masz zamiar jechac z napieciem powyrzej 2,0V to o tych pasywnych Zalmanach lepeij zapomnij.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie o tym pisalem  :D 

 

wiec Grolshek nie wpieniaj sie i daruj sobie ironiczne komentarze  :wink:

 

ja mam tak i jest cacy  :wink: 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

A ja spalilem Abita i mam g.... a nie 246 fsb.Zachcialo mi sie giga ramu.Lepsze wrogiem dobrego zawsze bylo...Screeny mi zostaly na pocieszenie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spalilem Abita i mam g.... a nie 246 fsb.Zachcialo mi sie giga ramu.Lepsze wrogiem dobrego zawsze bylo...Screeny mi zostaly na pocieszenie  :evil:

Przez ten 1 giga czy zasilacz już nie wytrzymał, właśnie się przymierzam do 2 kostki i teraz mam wątpliwości :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

poradzcie potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo jutro jade po plyte na gielde do katowic

 

brac wlasnie tego abita wersja 2.0 bez S jesli tak to jaka specialna wersja(sa takowe)?

 

lub solteka 75frnl rev D?

 

prosze o pomoc,.. chcialbym wykrecic na nim throna 2000+ na ile sie da :) pamieci hynixy 2x256 lub tewinmosy 2x256

 

pomozcie bo juz zglupialem przez te plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

 

poradzcie potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo jutro jade po plyte na gielde do katowic

 

brac wlasnie tego abita wersja 2.0 bez S jesli tak to jaka specialna wersja(sa takowe)?

 

lub solteka 75frnl rev D?

 

prosze o  pomoc,.. chcialbym wykrecic na nim throna 2000+ na ile sie da :) pamieci hynixy 2x256 lub tewinmosy 2x256

 

pomozcie bo juz zglupialem przez te plyty

rev D solteka to bardzo dobra i wydajna plytka (czego nie mozna powiedziec o nowszych E3/4),kreci sie bardzo ladnie.Bezproblemowo rodzi sobie z wysokim fsb na hynix'ach (abit zreszta tez :D )

 

za abitem przemawia mozliwosc montowania WC bez cackania sie w specjalne zapinki dzieki.soltek niestety nie ma otworow do tego celu :?

 

abit ma bez modow Vcore powyzej 2V ,na solteku trzeba modowac (jesli masz AC to raczej sie nie przyda taki Vcore :wink: )

 

obydwie plyty sa bardzo dobre i w sumie niewazne ktora z nich kupisz to i tak bedziesz zadowolony :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod tym co napisał _VIP_, w moim przekonaniu powinienes zastanowić się nad tym czy potrzebne ci jest Vcore powyżej 2.0V i dziury wokól Socketa.......jesli tak to ABIT, natomiast jesli nie masz zamiaru jechać z Vcore powyzej 2.0V i bedziesz mial chlodzenie powietrzem to bierz SOLTEKA ........pozatym w moim przekonaniu obydwie płyty są na wypasie............jeśli zdarzyło by się tak ze nie dostałbyś tych płyt ...........to możesz tesz wybrać coś z EPOXA.....ich płyty tesz są całkiem całkiem...dużo ludzi je chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja spalilem Abita i mam g.... a nie 246 fsb.Zachcialo mi sie giga ramu.Lepsze wrogiem dobrego zawsze bylo...Screeny mi zostaly na pocieszenie  :evil:

Przez ten 1 giga czy zasilacz już nie wytrzymał, właśnie się przymierzam do 2 kostki i teraz mam wątpliwości :?
Spieszylem sie jak cholera,chcialem tylko sprawdzic czy zakupionaswiezo kostka dziala,musialem nie dopchnac kosci do konca w slocie i poszedl sie kochac slot kosc a do tego cos musialo jescze sie przyjarac bo ciezko ponad 200 fsb mi wyjsc.Ale juz jest rozkrecony przeczyszczony przesmarowany i nie ma to tamto zaczynamy krecenie od nowa.Tym razem moze w gore z mhz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak dzieki wielkie... planuje tez wodne, wiec dziury by sie przydaly, ale wiem ze sa tez specialne nakladki na to, co do Vcore to nie wiem czy bedzie potrzebne... planuje z thortona 2000+ sprzed 39tygodnia wycisnac jak nalepiej ponooc najlepsza seria na allegro wiec wysokie Vcore moze sie przydac... na solteku tez by szklo robiac vmod _VIP_'a :) a gdybyscie mieli wybierac, powiedzmy obie kosztuja tyle samo ktora byscie wzieli... _VIP_ jak mozesz to powiedz z tego co wiem jechales na solteku a teraz jedziesz na abicie jakie wrazenia? :) pozdro i dzieki panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio jak usmiercilem solteka to pierwsze co zauwazylem na abitku to stabilniejsze napiecia procka,a to dzieki zasilaniu troj fazowemu (soltek ma dwu fazowe,co powoduje duze wahania)...ale co mi sie bardzo podobalo w solteku to pomiar temperatury,a mianowicie ABSII czyli odczyt z diody termicznej,na tym polu abit dal ciala bo jego wskazania sa smieszne i nie pokrywaja sie z rzeczywistoscia.(wychodzi na to ze na abicie mam nawet do 10'C wyzsza temp niz na solteku) ,zewnetrzny termometr z hardcano10 pokazywal temp.bardzo podobne do solteklowych,a na abicie to juz czary mary sie dzieja w tym temacie :D

 

Naprawde trudno powiedziec,ktora lepsza...obydwie maja swoje plusy i minusy

 

za abitem przemawia dostepnosc wszelakich modow Vdimm,Vdd (zbedne ale jest) itd. ,na solteku niestety jeszcze nie widzialem dzialajacego moda na pamiatki co jest IMHO boloczka ,no ale wiadomo ze nie kazdemu to potrzebne

 

z solteka bylem zadowolony ,a z abita tez jestem (gdyby nie ten monitoring temperatury to byloby cacy)

 

a jesli chodzi o wzgledy estetyczne to soltek IMO jest ladniejszy i ma lepiej ulozone zlacze ATX

 

ostatnio do NF7 wyszly fajniutkie biosiki ,szczegolnie seria D10beta....beta2 dla wysokiego fsb (ok.280) z delikatnymi timingami MoBo i IMO najlepszy beta4 z timingami z DFI LanParty co daje niezlego kopa jesli chodzi o przepustowosc memkow.aida32 na fsb250 2.5-3-4-11 na D10beta4

 

Soltek ma tez swoje oc-biosy, czyli seria 4 power user ale sa lepsze i gorsze,jednak dla rev D najlepszy bios to D1.1L

 

Tak czy siak i na abicie i na solteku polecisz fsb250 z hynixami

 

Jesli planujesz WC to lykaj abita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie za info.. zobacze jeszcze na gieldzie jak z cenami czy sie utarguje cos :P Przyznam ze mnie od abita najbardziej odtraca ta temp wlasnie, a od solteka niskie Vcore i brak dziur... no ale pomysle... jeszcze raz dzieki wielkie za pomoc, jak bede kiedys kolo tauzena to ci podrzuce piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT NF7-S 2.0 plyta nie do OC :?: :!:

 

Mam dosyc dziwny problem... Przyszlo mi do glowy ze moze to jednak nie byc wina procesora wiec moze wy sprobujecie mi pomoc :?: :roll:

 

Jakis czas temu kupilem 1700+ z odblokowanym mnoznikiem itd :) Sprzedawca zapewnial ze u niego chodzi na 2375Mhz 1.85V :) U mnie niestety procek nie chcial byc stabilny, wieszal i restartowal windowsa juz na 2200Mhz przy czym potrzebowal do tego 1.8V, ponizej nie bylo sensu probowac...

 

Ostatnio kupilem od krostrego na allegro Thortona 2000+ z gwarantowanym OC w okolicach 2500mhz 1.9V :) Niestety po wielu probach procek nie jest stabilny juz na 2300Mhz 1.9V :(

 

 

Teraz troche szczegolow...

Testowane biosy to 20,21,22 Equito i 22 3DFire tictac

Testy na magistrali 200Mhz, manipulacja mnoznikiem i napieciami. Na pamieci 2.6V - 2.8V | chipset 1.5V - 1.7V | no i procek 1.6V - 1.9V :) Zasilacz jest extra, napiecia przy 2200Mhz 1.8V ( tylko na tyle dziala cudo od krostrego, bedzie wymianka ) sa nastepujace

3.3 : 3.33-3.36

5 : 5.16-5.19

12 : 11.80-12.20 ( srednio 12.10 )

Oczywiscie w stress, niestety nie mam miernika...

 

Na procku pasta arctic silver 5, testy z coopershimem i bez oraz volcano 11+ poprawnie zamontowane :P

 

Temperatura plyty 30 stopni, procka max 50, zwykle okolo 44 :) Buda otwarta :) :?: :!:

 

 

Jesli ktos doczytal do konca to mam wreszcie pytanko : DLACZEGO TAKIE SLABE WYNIKI OC :?: :!:

Wszystko jest robione podrecznikowo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura musi byc ok, testowalem przy volcano 11 na max obrotach i nawiewie z wiatraka 30cm :( Chlodzenie bylo kilka razy zakladane, bez i z coopershimem, zawsze to samo :(

 

Co do napiec to zasilka jest naprawde dobra, Fortron 300W zmodowany i wyregulowany przez elektronika z tweak.pl, goscia ktory najlepiej sie na tym zna :) Niestety nie mam miernika itd :( Dodam ze napiecie na procku sa takie jak ustawie w biosie i sie nie wahaja, wszystko jest extra oprocz wyniku OC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...