Skocz do zawartości
palski

Barracuda 7200.7, czy WD Caviar SE ?

Ktory dysk wybrac?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Ktory dysk wybrac?

    • Seagate 80 GB Barracuda 7200.7
      35
    • WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Mam mega dylemat, przymierzam się do kupna dysku, rozważam dwa zamieszczone w ankiecie modele, na forum dużo już było wątków o dyskach, ale po ich przeczytaniu jestem jeszcze mniej zdecydowany niż przedtem.

Oba dyski pod względem szybkości są porównywalne, zaletą WDC jest 3 letnia gwarancja i 8MB bufor, wadą chałas.

Barracuda jest cicha i tańsza, ale ma tylko rok gwary.

Wolałbym, żeby dysk był cichy, a z drugiej strony nie chcę żałować, jeżeli dysk padnie po 1,5 roku. I co tu wybrać :?:

O odpowieź proszę przedewszystkim ludzi, którzu mieli styczność z tymi dyskami, najlepiej oboma.

 

P.s. Czy ten 8MB bufor robi taką wielką różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza = Barracuda

Wydajność = WD

 

Proste, każdy kupi to co będzie chciał. Inną kwestią jest długość gwarancji Seagate dał du.py i przez to mamy tylko 12 meichów gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza = Barracuda

Wydajność = WD

a barracuda 7200.7 cisza i wydajnosc :P

 

... Inną kwestią jest długość gwarancji Seagate dał du.py i przez to mamy tylko 12 meichów gwary.

cos masz skleroze :P pierwszy byl Maxtor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego wudeka i jestem zadowolony!!!:)

jesli nie masz WC i nie wyciszales specjalnie kompa to bierz WDC 800JB

 

po zalozeniu obudowy nie bedzie Ci specjalnie dokuczal...

 

u mnie zagłusza go cooler na procku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza = Barracuda

Wydajność = WD

a barracuda 7200.7 cisza i wydajnosc :P

 

... Inną kwestią jest długość gwarancji Seagate dał du.py i przez to mamy tylko 12 meichów gwary.

cos masz skleroze :P pierwszy byl Maxtor
Tak czy siak Seagate dał du.py, tak dobre dyski a tak mała gwarancja dyskfalifikuje go u niektórcyh potencjalnych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mialem WD800JB i mnie baarrdzo wkur#il. Chodzil po 3 miechach jak pila tarczowa. Zarzadalem zwrotu kaski i kupilem barrake 7200.7 i powiem ,ze roznicy nie widze. Jedynie moze mala w przegrywaniu filmow z partycje na partycje ,ale roznica jest minimalna. Za to ta barraka spisuje sie o wiele lepiej w momencie gdy dysk jest zapchany w ok 95%. WDC zwalnial a ta rybka wogole. No i przede wszystkim taaaaaa cisza. Teraz normalnie moge w nocy spac. Wczesniej przez te dzwieki mialem koszmary :DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam WDC800JB (3 lata gwarancji) juz prawie 6 miechów i działa mi tak samo cicho i szybko jak na początku (odpukać w niemalowane). Do tego mam jeszcze Seagate barracude II i też śmiga już parę ładnych lat. Moim zdaniem z dyskami to jest jak z losem na loteri jak trafisz na dobry egzemplarz to ci będzie lata chodził, a jak trafisz na szmelc to ci padnie nawet się nie spodziewasz kiedy.

 

Jak kupowałem Barracude to znajomy kupił taką samą miejsiąc wcześniej - padła mu po 2 miechach - wymienili mu na inną do dzisiaj działa. :)

 

Inny znajomy stracił pare dni temu Barracude V łącznie z wszystkimi danymi - czas pracy 1.5 miecha.

 

Także to tylko potwierdza to co powiedziałem wyżej. :)

Podsumowując :) najważniejsze jest moim zdaniem to ile lat gwarancji daje producent a potem się należy zastanowić jaki dysk wybrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle osób ma barracudę i nie padłą im. są zadowoleni.

a co do wypowiedzi grinch'a t osię nie zgodzę.

barracuda działa szybko i cicho a caviar tylko szybko :)

mam wdc i wydaje taki metaliczny dźwięk, strasznie drażniący. w barracudach tego nie ma.

poza tym w teacie o wyborze caviara (koleś myslał czy ten z 8MB cache czy tańszy 2MB) i tam było kilka wypowiedzi o barracudach.

jeden chłopak miał caviara tego 8MB kaszy i przy zapełnieniu 90% caviar się wlókł, wszystko chodziło fatalnie. ale dysk padł, wymienił na barracudę (oddali mu 120zł) i nie ma tego problemu, cisza jest jak to zawsze w barracudach ale dysk nie zwolnił przy pełnym załadunku, działa na pewno o ponad 50% szybciej wtedy od caviara. a przy prawie pustym dysku wyszedł mu wynik i tak wyższy niż na caviarze (też prawie pustym).

 

więc cisza nie oznacza mniejszej wydjaności. nie w barracudach.

 

a rzeczywiście szkoda że nie ma maxtora w ankiecie ale może nie lubisz tej firmy? ja bym brał barracudę, wkurza mnie caviar. lipa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą baracude 80gb i jestem zadowolny. Cichutka jest, ciągle mam dysk pełny i chodzi jak burza. Nie miałem ani maxtora ani caviara od początku jestem wierny seagate i się nie zawiodłem. Polecam ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Baracude- cisza to jednak podstawa- ja mam tego super wypasistego Maxtora ( 2 lata gwarancjii) i mnie te skrobanie powoli wk.... Ale nic to- i tak go sprzedam z całym kompem i wracam ponownie do Seageta :) .......chyba, że w przeciagu tych 2 miesięcy coś leprzego wymyślą.

 

Miałem poprzednio U6- w ciagu 2 lat ( prawie) nic się mu nie stało.

Albo ryzykujesz i masz ciszę, albo "skrobanko" z 2-3 letnią gwarancją ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że większość osób poleca Barracude, ale czekam na dalsze opinie, dysk kupuje za 3-4 dni i do tego czasu będe rozważał który kupić.

Daliście mi do myślenia z tym Maxtorem, ale jakoś nie jestem przekonany do dysków tej firmy, może dlatego, że nie miałem okazji ich używać.

 

P.s. ropersik widze, że masz podobnie jak ja Barrakude I, czy WDC jest dużo od niej głośniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle osób ma barracudę i nie padłą im. są zadowoleni.

a co do wypowiedzi grinch'a t osię nie zgodzę.

barracuda działa szybko i cicho a caviar tylko szybko :)  

mam wdc i wydaje taki metaliczny dźwięk, strasznie drażniący. w barracudach tego nie ma.

poza tym w teacie o wyborze caviara (koleś myslał czy ten z 8MB cache czy tańszy 2MB) i tam było kilka wypowiedzi o barracudach.

jeden chłopak miał caviara tego 8MB kaszy i przy zapełnieniu 90% caviar się wlókł, wszystko chodziło fatalnie. ale dysk padł, wymienił na barracudę (oddali mu 120zł) i nie ma tego problemu, cisza jest jak to zawsze w barracudach ale dysk nie zwolnił przy pełnym załadunku, działa na pewno o ponad 50% szybciej wtedy od caviara. a przy prawie pustym dysku wyszedł mu wynik i tak wyższy niż na caviarze (też prawie pustym).

 

więc cisza nie oznacza mniejszej wydjaności. nie w barracudach.

 

a rzeczywiście szkoda że nie ma maxtora w ankiecie ale może nie lubisz tej firmy? ja bym brał barracudę, wkurza mnie caviar. lipa  i tyle.

Może masz faktycznie racje, barraka V jest naprawde dobra i szybka. Ja w ciąż żyję barrakudą IV :D może dlatego tak oceniłem oba dyski. W każdym razie szkoda że jest tylko 12 miesiecy gwary będe nad tym ubolweał do końca. Heh dobrze że się jeszcze załapałem na 3 latka gwary :D zostały mi jeszcze 2 heh. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że większość osób poleca Barracude, ale czekam na dalsze opinie, dysk kupuje za 3-4 dni i do tego czasu będe rozważał który kupić.

Daliście mi do myślenia z tym Maxtorem, ale jakoś nie jestem przekonany do dysków tej firmy, może dlatego, że nie miałem okazji ich używać.

 

P.s. ropersik widze, że masz podobnie jak ja Barrakude I, czy WDC jest dużo od niej głośniejszy?

Powiem tak barracuda 1 jest glosna przy odczycie i zapisie (naprawde glosna)-zato nie slychac jej przy normalnej pracy tzn :wolno obracajacych sie talerzach.Caviar jest w miare cichy przy odczycie i zapisie za to niemilosiernie swiszcze przy wolno obracajacych sie talezach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz faktycznie racje, barraka V jest naprawde dobra i szybka. Ja w ciąż żyję barrakudą IV :D może dlatego tak oceniłem oba dyski. W każdym razie szkoda że jest tylko 12 miesiecy gwary będe nad tym ubolweał do końca. Heh dobrze że się jeszcze załapałem na 3 latka gwary :D zostały mi jeszcze 2 heh. Pozdro

fajnie ci że masz jeszcze 2 lata gwarancji. Inni kupią teraz i jak im się skończy gwarancja to ty jeszcze będziesz miał :!: super sprawa.

 

jak wcześniej pisałem (jako Gr8-2N) mam caviara i dobijają mnie te metaliczne dźwięki caviara. gwiżdże że ał łeb boli, serio. może jestem przeczulony na tym punkcie ale jest to dźwięk zdecydowanie bardziej denerwujący niż szum wiatraka. widać różnicę jak odłączę dysk lub komp przejdzie w stan oczekiwania (Win98).

 

więc lepiej wziąć barracudę żeby nie żałować. komfort pracy musi być a od tego caviara odechciewa się przy kompie siedzieć. na 10m słyszę w domu że komputer chodzi :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle osób ma barracudę i nie padłą im. są zadowoleni.

a co do wypowiedzi grinch'a t osię nie zgodzę.

barracuda działa szybko i cicho a caviar tylko szybko :) 

mam wdc i wydaje taki metaliczny dźwięk, strasznie drażniący. w barracudach tego nie ma.

poza tym w teacie o wyborze caviara (koleś myslał czy ten z 8MB cache czy tańszy 2MB) i tam było kilka wypowiedzi o barracudach.

jeden chłopak miał caviara tego 8MB kaszy i przy zapełnieniu 90% caviar się wlókł, wszystko chodziło fatalnie. ale dysk padł, wymienił na barracudę (oddali mu 120zł) i nie ma tego problemu, cisza jest jak to zawsze w barracudach ale dysk nie zwolnił przy pełnym załadunku, działa na pewno o ponad 50% szybciej wtedy od caviara. a przy prawie pustym dysku wyszedł mu wynik i tak wyższy niż na caviarze (też prawie pustym).

 

więc cisza nie oznacza mniejszej wydjaności. nie w barracudach.

 

a rzeczywiście szkoda że nie ma maxtora w ankiecie ale może nie lubisz tej firmy? ja bym brał barracudę, wkurza mnie caviar. lipa  i tyle.

Kusza >> ten chlopak to ja :P Aha i oddali mi kaske w sumie 562zl (kupiony w styczniu) ,a potem poszedlem po kilku godzinach i kupilem B7200.7 za 438zl ,ale serwisant mial mine jak mnie zobaczyl 8O Bo mysle ,ze inaczej bym nie dostal tych 120zl tylko mniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał WD, sam ma m 8MB caschu 80GB od 3miesięcy i wszystko wporządku. Aż taki głośny to on ie jest , aby go od razu deklasować na rozbiegu, mi podobnie jak któremuś z wyżej wypowaodających się userów zagłusza go wentyl od proca !! a V7+ nie mam! Poza tym rok gwary to pryszcze przy 3ech latach WD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja bym wybral barke cicha i wydajna jedyne co wkurza to ten rok gwary to niektorych straszy przed zakupem , wiadomo jakie sa dyski a co do WD szybki (ale niewiele od 7200.7) ale cholernie glosny bawilem sie paroma sztukami i mi to przeszkadza , moze niektorym nie ale mi tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 12 miesiecy gwarancji na Baraka to jest maly haczyk w przepisach. Mimo, że Seagate daje 12 miesiecy (ponoc tylko na Polske, bo w Niemczech juz 24) można uzyskać 24 miesiące !!

Obecne prawo nakazuje sprzedawcy udzielić 24 miesiące rekojmii na towar. Odpowiednie zastosowanie tego przepisu może nam dać dodatkowe 12 miesiecy.

Oczywiście firma w której pracuje z powyzszych przyczyn nie sprzedaje Seagate'a (za to Samsungo - o zgrozo).

Czuje jednak, że niedługo Seagate spusci z tonu i wroci do conajmniej 24 miesiecznej gwarancji, bo traci wielu klientów znajacych i szanujacych ta marke.

 

A wracajac do meritum sprawy to polecam 7200.7 ze wzgledu na cisze, a i wydajnosc na porzadnym poziomie. Wielu klientów wraca do mnie z checia wymiany SE na 7200.7 bo nie moga znieść hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 12 miesiecy gwarancji na Baraka to jest maly haczyk w przepisach. Mimo, że Seagate daje 12 miesiecy (ponoc tylko na Polske, bo w Niemczech juz 24) można uzyskać 24  miesiące !!

Obecne prawo nakazuje sprzedawcy udzielić 24 miesiące rekojmii na towar. Odpowiednie zastosowanie tego przepisu może nam dać dodatkowe 12 miesiecy.

Oczywiście firma w której pracuje z powyzszych przyczyn nie sprzedaje Seagate'a (za to Samsungo - o zgrozo).

Czuje jednak, że niedługo Seagate spusci z tonu i wroci do conajmniej 24 miesiecznej gwarancji, bo traci wielu klientów znajacych i szanujacych ta marke.

 

A wracajac do meritum sprawy to polecam 7200.7 ze wzgledu na cisze, a i wydajnosc na porzadnym poziomie. Wielu klientów wraca do mnie z checia wymiany SE na 7200.7 bo nie moga znieść hałasu.

I wymieniacie im te dyski od tak czy ida do serwisu ?Bo ja czekam co mi powiedza apropo mojego wyjacego caviara???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 12 miesiecy gwarancji na Baraka to jest maly haczyk w przepisach. Mimo, że Seagate daje 12 miesiecy (ponoc tylko na Polske, bo w Niemczech juz 24) można uzyskać 24 miesiące !!

:?: :?: :?:

 

Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 stycznia 2003 roku weszla w zycie ustawa nadajaca sprzedajacemy oidpowiedzialnosc za towar niezgodny z umowa na okres 24 miesiecy - tzn ze sprzedawca odpowiada za towar w okresie 24 miesiecy za towar nowy, a w przypadku towaru uzywanego okres ten moze bys skrocony do 12 miesiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo PieCów już w życiu złożyłem i wiem jedno:

Barracudy od serii IV i wyżej padają niemiłosiernie!. Potwierdzone 20 przypadków wśród moich znajomych. Trójki były najlepsze i tyle.

Co do WD to hałas jest (możesz kupić ramkę typu no vibes i po problemie), a wydajność napewno wyższa niż w barracudach (w kwietniowym CHIPIE testowali najnowsze Barr. serii 5 z 8 MB cache i wg. HDD tacha mają przeciętną wydajność). WD forever :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...