Skocz do zawartości
Kriss345

2 Komputery Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na tym że gdy połączę się z routerem EDIMAX AR-7084gA neostrada 1mb za pomoca wifi i gdy laptop tez jest w tym czasie podłączony i korzysta z internetu (wifi) na tym moim komputerze co chwile mnie rozłącza

Na załączniku przedstawiony schemat pokoi i rozmieszczenie urządzeń próbowałem dać router obok komputera na piętrze ale to też nic nie dało jest tak tylko wtedy gdy działają w tym samym czasie komputery z wifi jak są włączone wszystkie 3 to też się nic nie zmienia. Tylko rozłącza mnie na parterze dopiero działa dobrze jak laptop jest wyłączony. Da się coś z tym zrobić czy będzie musiało się skośczyć na tym ze będę musiał kupić kabel prosty lan dla jednego komputera ??

post-158123-1249418812_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakość połączenia na dole jest albo bardzo dobra albo znakomita różnie a jak się resetuje ustawienia routera ?

Na routerze powinien być reset, jeśli nie to w kompie podłączonym kablem wejdź przez przeglądarkę na adres podany w manualu (192.168.0.1?) i tam poszukaj. A oprócz tego, że jakość jest dobra, to jaka jest szybkość? 11? 48? 52Mbit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak już kiedyś robiłem tak jest taki mały przycisk reset szybkość 11mb/s

11 oznaczałoby że masz najniższą praktycznie szybkość - przyczyną jest zbyt słabe połączenie. idealnie powinieneś oscylować w granicy 48. Prawdopodobnie router zrywa połączenie, bo to jest za słabe a w momencie kiedy laptop który jest w miarę blisko korzysta przejmuje całą szybkość łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mocniejsza antena dla rutera

2. LAN

3. Mocniejsza antena dla kompa na dole.

 

Podają, że antenka rutera ma seryjnie 4dBi (producent w PDF, że 3dBi), ale jak tak na nią patrze to wydaje mi się, że sporo sobie dorysowali. Wygląda jak standardowe 2dBi więc nie dziwota, że zrywa w kompie na dole.

Co mnie natomiast rozwaliło, producent podaje przepustowość 24Mbps. Co jest maksymalną REALNĄ wartością standardu G. Zastanawia mnie tylko, czy to wrodzona szczerość producenta, czy z ruterem jest coś nie tak.

 

No i zmień kanał WiFi, może coś Ci się tam wcina w sygnał.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kompie podłączonym kablem wejdź przez przeglądarkę na adres podany w manualu (192.168.0.1?) i tam poszukaj.

Potem w zakładce WiFI lub WLAN Setup, jakos tak bedzie sie nazywać, znajdz opcje channel i wybierz pierwszy środkowy lub ostatni (1-5-11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w żaden z podanych przez was adresów nie d asie wejść nic nie wyświetla

tylko 192.168.2.1 działa tylko jaki mam podać login i hasło ??;/

na komputerze podłączonym kablem będzie się dało wejść??

 

poszukałem w google znalazłem admin a haslo 1234 znalazłem chyba tą opcje chanel co ja tutaj musze zmienić ??

 

tak to wygląda

post-158123-1249509636_thumb.jpg

Edytowane przez lolek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe bo jak naciskałem wyświetl dostępne sieci bezprzewodowe to miałem 2 jedna moja i jeszcze jakaś inna do któej tez mogłem się podłączyć i internet chodził a w obecnej chwili tej sieci nie wyświetla . Zauważyłem że nic to nie dało ;/

Edytowane przez lolek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...