Skocz do zawartości
boro1345

Konfiguracja, Jutro Ide Kupowac Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Jutro ide kupic już kompa i wybrałem konfiguracje i chce zobaczyc czy ta sa dobre podzespoły. Kupuje ze sklepu Alsen (u mnie w miescie jest sklep współpracujący z alsenem i najprawdopodobniej od nich bierze czesci.

A i bardzo ważne: ten zestaw kosztuje + - 2030zł i jakby jakies czesci byly slabe to poprosze aby były w cenie tej zamienianej:

Procesor: AMD Phenom II X3 720 2,8GHZ 7,5MB AM3

 

Płyta Główna: GigaByte GA-MA770-DS3 CH8 AMD770 SATA GBLAN

 

RAM: Kingston: HyperX DDR2 4GB DUAL

 

Karta Graficzna: Gigabyte RADEON HD4850ZL PCI-E 512DDR3 256bit

 

Zasilacz: Chieftec Zasilacz GPS-500AB-A Chieftec 500W BULK

 

Dysk Twardy: SEAGATE 7200RPM SATA II ST3500418AS NCQ, 16MB

 

Nagrywarka Dvd: LG Electronics DVDRW / RAM 22X multi GH22NP20RBBB

 

Obudowa: Tracer MARS TRO-765 bez zasilacza seria S

Pozdrawiam, Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytkę zmień na GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) , ważne jest to rev 2.0. Ta którą wybrałeś jest już lekko przestarzała ( nowe płytki od gigabyte mają drugi człon UD a nie DS). GA-MA770-UD3 (rev. 2.0) z SB 710 ma ma bardzo przydatną opcję, która nazywa się ACC. Cena ok 260 zł. Dyski Seagate są awaryjne, więc jeśli już go kupisz to monitoruj bad sectory lub kup WD albo Samsunga.

Druga ewentualność to kupno platformy AM3, czyli:

Gigabyte MA770T-UD3P, AMD 770, DDR3, SATA2, RAID, FW, GBLAN, ATX AM3 290 zł

RAM 2x2GB DDR3 Goodram 1333 MHz CL9 240 zł. Ten ram w przypadku procka Black Edition jest w zupełności wystarczający.

Róznica pomiędzy AM2+ i AM3 to ok 60 zł, więc może lepie kupić nowsza platformę( wg mnie lepiej).

Edytowane przez teneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra własnie przyszłem i wybrałem taki"

Phenom II X3 720 2,8GHZ

Gigabyte GA-MA770-UD3P AM3

Radek HD4850OC ZALMAN FAN

Dysk Seagate 500gb 7200obr

Ram kingston ddr2 4gb dual

chieftec 500w

nagrywara lg

i obudowa tracer mars

Edytowane przez boro1345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie nalezy wierzyć "specjalistą" ze sklepów. Oni nie mają pojęcie o tym, nie mówie, że wszyscy, ale bardzo wielu sprzedawców nawet nie wie co sprzedaje. Gdybyś przyszedł i wział mobo na s775 i procek AMD to też by Ci powiedział, że będzie działało byle by to sprzedać.

 

To nie będzie działać bo nawet tych pamięci nie włożysz do płyty.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo poszlem do tego sklepu i powiedzialem ze płyta a ram sie niezgadza bo płyta obsluguje ddr3 a ram ddr2 i goscio: a no rzeczywiscie cholera przeoczyłem to i dobrze że zauważyłeś bo byś musiał o 1 dzien dłuzej czekac. To gosciowa powiedziala ze 2gb ddr3 kosztuje 160zł a ja sie spytalem a ile kosztuje 3gb? a ona 250zł to wziołem bo tyle kosztowało 4gb ddr2

Wow dzięki bo jakby nie wy to musialbym o 1 dzien czekac

Dzieki chłopaki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...