Skocz do zawartości
cyra

czerwony ekran ------ grafika czy monitor??????

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu obserwuje na monitorze swojego komputera dziwne zjawisko.....ekran co jakis czas , na krocej lub dluzej robi sie czerwony, rozowy i pochodne od tego ....nie wiem czy grafika siada (gf3 gainwarda - .) czy raczej monitor (samtron 55e 15 " )....moze ktos mial podobne objawy?>???????

 

dzieki z aodp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na innej grafie. i po co ten temat ?  

myślenie boli czy co ?

misiek ---- co do myslenia-----nie pytam sie, bo nie mam co robic.....i akurat twoja opinia po mnie splywa...............

 

pytam sie: czy moze ktos mial taki problem, a nie prosze o opinie na temat posta....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się działo podobnie - problemem była nie stykająca wtyczka kabla łączącego grafę z monitorem. Sprawdź przewód, poruszaj wtyczką. Jeśli to nie pomoże, to wymień grafikę i potestuj przez kilka dni. Jeśli będzie ok - to znaczy że grafika siadła, jeśli problem się bezie powtarzał - to raczej monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu obserwuje na monitorze swojego komputera dziwne zjawisko.....ekran co jakis czas , na krocej lub dluzej robi sie czerwony, rozowy i pochodne od tego ....nie wiem czy grafika siada (gf3 gainwarda - .) czy raczej monitor (samtron 55e 15 " )....moze ktos mial podobne objawy?>???????

 

dzieki z aodp.

wez 2 monitor od sasiada podlacz do kompa zapusc jakiegos marka na godzine i patrz czy obraz sie kiepsci jak nie to znaczy ze masz monitor walniety jak tak to karta sie sypnela :?

 

ja stawiam mimo wszystko na Gainwarda - u mnie sie krzaczyl w podobnych objawach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten monitor(znaczy sie okienko od czołgu) samstrona 55e i GF3Ti200 GAINWARDA 64ddr i u mnie spoko wszystko chodzi, ja jednak stawiam na wtyczke albo na monit........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakikolwiek problem bylby z jakakolwiek czescia, wyjmujemy podejzanego i idiemy do znajomego i sprawdzamy - i sprawa wyjasniona w 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina nielezy ani w karcie ani w monitorze a w przerwanej lub uszkodzonej zyle kabla d-sub - rozwiazanie problemu zanies monitor (jezeli masz na stale laczony kabel dsub z monitorem ) do serwisu or kolesia ktory naprawia monitory , jezeli masz kabel odkrecany po stronie monitora to kup nowy i wymien , jest jeszcze jedna mozliwosc ze to wcale niejest kabel ale sprobuj przy wlaczonym kompie nim troche poruszac to czerwon ekran powinien robic sie czesciej - jezeli tak bedzie to na 100% kabel :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tyle ze jezeli zmienisz kabel od zasilania to w winie nie bedzie Ci komp widzial monita jako samtrona 55e tylko jako monitor niezidentyfikowany lub cos podobnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D Widze, że można mieć całą gamę kolorów... od siebie dodam, że od paru miesięcy mam na swoim syfie "ilac 41" podobne "sprzętowo generowane efekty specjalne", tylko mi ładuje taką piękną radioaktywną zielenią. Szczególnie w momencie zmieniania się obrazu z jasnego na b. ciemny (u nikogo standardowy wygaszacz win xp tak nie wygląda :D ).

Stawiam na monitor... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na KABEL :!:

Miałem to samo (rózowy ekran). a jakby tego jeszcze było mało to czasami komp mi nie chce wstać jeśli wtyczka jest w "martwym punkcie". Jak nią poruszam to wsio OK 8)

LG Flatron 775FT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmmmmm.....dzieki za rady....na razie jest spoko...popoprawialem kable, wyjalem i wlozylem grafike.....

 

w kazdym razie z tymi kolorkami jest calkiem wesolo aczkolwiek wkur........ i wolalbym, zeby to byla grafika (jeszcze 2 lata gwar.) niz monitor (tyle kasy :x )

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% to kabel od monitora nie styka dobrze przy karcie. Mam ta sama karte graficzna i nie raz obraz wyglada jak w rozowej landrynce. Od pewnego czasu juz tego nie obserwuje, poprawilem kabel. Jak obraz zaczyna rozowiec najczesciej wystarczy przylozyc w kompa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem jak mi kabel łączący monitor z grafą się uszkodził. Mojemu kumplowi po takich objawach padł monitor - Daewoo jakieś.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na kabelek - takie efekty przebarwienia też dostaje jak sobie wypnę jakiś kolor... Jeżeli ten kolor jest tak samo intensywny na całej powieszchni ekranu to 100%, że to kabel albo wtyczki. Gorzej gdyby takie różowe czy jakieś inno kolorowe prążki się robiły bądz plamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...