Skocz do zawartości
tom11

Kupno Podzespołów Modernizacyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego czasu planuję zrobudowę mojej starej maszynki.

Więc mam na oku to:

Płyta Główna: Asus M3N-H

Procesor: AMD Athlon II x2 240 s.AM3 BOX (wiem że ta płyta obsługuje am3)

Pamięć RAM: KingMax DDR2 1GB 1066 (Kupuje 2 moduły żeby pracowały w dualu)

i nowy zasilacz: Powertec EC420-NP

I moje pytanie brzmi...

Jak będą współpracowały te podzesopły razem. (mam dysk 500 giga WD 16mb)

P.S Czy te pamiątki RAM będą pracowały w dualu ?? i na jakich częstotliwościach ?

P.S 2 Chodzi mi tylko o w/w podzespoły (proszę o nie doeadzanie mi np. zamiast tego weź to)

Z góry dziękuję :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz mieć lepsze mobo, pamięci weź 1x2GB a potem dokupisz drugie 2 GB. 2x1GB jest nieopłacalne, ciężko Ci będzie potem to sprzedać. Dual nic nie daje, przyrost jest tak mały, że nawet w syntetykach wielkiej różnicy nie robi.

 

Zresztą tak jak radzono możesz się szarpnąć na AM3, wyjdzie minimalnie drożej a imho lepiej. Co do zasilacza to nie wiem, nie znam tej firmy i ciężko znaleźć o niej jakieś info. Wziąłbym coś pewniejszego.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że nie mogę więcej kasy wycisnąć.

A co do ddr2 to mi nie jest potrzebne 4 giga, ja już wyrosłem z jakiegoś maniakalnego grania na kompie teraz to internet może filmy hd i zwykłe i muzyka. Ewentualnie może stary dobry NFS MW.

I nic więcej Procek jest na AM3 a płyta na am2+(KTÓRA OBSŁUGUJE am3)

Chcę 2 giga i to mi starczy.

Proszę o bardziej szczegółową recenzję na temat tego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asrock-a7...showAllAttr=938 moze taka plytka... rekomendowana na forum;)

 

W kwestii ramu to jesli sie przesiadziesz na Viste lub za jakis czas na win7 to te 2gb bedzie za malo. ale sadze ze jak przyjdzie na to czas to bedzie i rada;p a te 2gb kup w jednej kosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock A780GXH/128M, jest dożo lepszy niż ten Asus w Twoim zestawie i ma wydajniejszą zintegrowaną grafikę. Dodatkowo ten radek sprzętowo wspiera odtwarzanie filmów HD. Ma też znacznie lepszą dźwiekówkę i jest tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę dźwiękową Sound Blaster Audigy SE

Więc to nie wchodzi w grę.

Ale grafę sobie kupię za rok.

Coś jeszcze ? :rolleyes: :wink:

Może jest ktoś kto potrafi ten sprzęt zrecenzować ?

Bo narazie mam tylko oferty kupna czego innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Postaram się napisać conieco o tym co wybrałeś.

Procek: Jest OK, bardzo opłacalny zakup, wysoka wydajność, niska cena.

Mobo: Trochę droga, gorący i pobierający dużo prądu chipset nV, beznadziejne umiejscowienie złącza zasilania 24pin, nie wiem jak w tym modelu ale możliwe, że sekcja zasilania może lekko piszczeć, OC nie jest zbyt imponujące.

Ram: Niby OK, szybkie, ale nieopłacalne. Dual nic nie daje, sam to testowałem, więc wiem co mówię. Bardziej opłaca się wziąć 1x2GB i mieć w przyszłości możliwość łatwej i taniej rozbudowy o kolejne 2GB. Nie mów, że 2 GB Ci wystarczy, też tak myślałem, a teraz mam 4.

Zasilacz: Tutaj nie mam zielonego pojęcia co to za wynalazek. Gdzie to znalazłeś? Ja bym go nie wkładał do komputera bo jakoś nigdzie nie mozna znaleźć żadnych informacji na temat tej "firmy". W tej cenie dostaniesz porządnego Fortrona z allegro, który nie padnie po miesiącu. Poza tym za 80zł nie dostaniesz porządnego zasilacz 420W. Chyba, że nazywa się Fortron/Delta ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...